Geleceğe Dönüş Filminden Gözlerden Kaçan 1 Şahane Detay

 > -

Editörün notu: Hayranı olduğum serinin çoktandır bildiğim bu detayını henüz fark etmemiş olanlar için paylaştım, şey olmasın :)

Neredeyse herkes bu müthiş zaman yolculuğu filmini (serisini) biliyordur. Bilmeyenleri esefle kınayıp seriyi izlemeye davet ediyor ve buradan sonraki yolumuza filmi bilenlerle devam ediyoruz.

www.buzzfeed.com

İlk filmin başlarında Doktor Marty'yi geceyarısı arayıp uyandırıyor, zaman yolculuğu deneyinin yapılacağı alışveriş merkezine gelsin diye.

www.buzzfeed.com

Marty de gidiyor tabii. Mekanın adı Twin Pines Mall, yani "İkiz Çam Alışveriş Merkezi".

www.buzzfeed.com

Bildiğiniz gibi bu yer Marty'nin 1955'e gittiği ve Doktor Brown'ın Libyalı teröristlerce öldürüldüğü yer. Doktor makineye tarih girerken "zamanında buralar dutluk idi" tarzında konuşup buranın o yıllarda Peabody adında bir adamın çiftliği olduğunu ve bu çiftlikte iki tane çam ağacı yetiştirdiğini anlatıyor.

www.buzzfeed.com

Marty 1955 yılına gidince bakıyoruz hakkaten de çiftlik burası. Tabii o yılda adamın çiftliğine böyle bir arabayla dalarsan seni uzaylı da sanarlar Bülent Ersoy da sanarlar. Adam da korkup silahla saldırıyor haliyle.

Marty de durumu anlatana kadar lan kaçayım en iyisi diyor ve zaman makinesiyle kaçarken ikiz çam ağacından birini lap diye arabanın altına alıyor.

www.buzzfeed.com

Çiftliğin adı da görüldüğü üzere o sırada "İkiz Çam Çiftliği".

www.buzzfeed.com

Marty 1955'deki Doktor'u buluyor,Doktor Emmett da Marty'ye "olm bak elin kolun rahat dursun aman ha geleceği değiştiriverirsin allahıma" şeklinde tembih ediyor.

www.buzzfeed.com

Neyse film ilerliyor, Marty de geldiği yıla dönüyor. Vay diyor Doktor'u öldürüyorlardı onu bi kurtarayım. Dooğru alışveriş merkezine yol alıyor.

www.buzzfeed.com

Ama Marty'nin döndüğü alışveriş merkezi aynı alışveriş merkezi değil, ismi Lone Pine Mall, yani "Yalnız Çam Alışveriş Merkezi" olarak değişmiş.

www.buzzfeed.com

Yaa, işte Marty çoğu kişinin fark etmediği şekilde geleceği bir nebze olsun değiştirmiş oluyor.

www.buzzfeed.com
www.buzzfeed.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmettasci88

literarystraydog

ne güzel filmdi yaa <333333333333

bulut-turkmen

İlk filmde, zaman makinasını denemek için köpeği 1 dk sonrasına gönderiyorlar. Köpek geleceğe gitmek için ortadan kaybolup 1 dk sonra geri geliyor. 2. Filmde marty geleceğe gittiğinde kendisinin gelecekteki halini nasıl görüyor. Kaybolup yıllar sonra ortaya çıkması gerekmezmiydi. Yada mantık gelecekte kendini görmekse köpek 1 dk sonra kendinin 1 dk yaşlanmış halini görmeliydi. ALIN SİZE DETAY

drunkyducky

bu filmi ilk kez mi seyrettin arkadaşım? bunun gibi tonla nüans var bu seri filmde. ilk kez seyredip bu detayı yakaladığın için kutlarım. şevkini kırmayalım ...

can-basar

Arkadaşlar, fotoğraf eğitimine katkı sağlayabilmek ve Hacettepe Üniversitesi onaylı bir fotoğrafçılık sertifikası almak istiyorsanız, incelemenizi tavsiye ederim.

Görüş Bildir