Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Geçmişte İcat Edilen Ama İnsanlar Tarafından Hiç Rağbet Görmeyen 19 Absürt Buluş!

0PAYLAŞIM

20. yüzyıl, topluma armağan edilen icatlarla dolu bir yüzyıldı. Televizyon, bilgisayar ve uçak bunlardan en önemlileri... Peki, hepsi birer devrim niteliğinde olan ve insan hayatını bambaşka bir boyuta taşıyan bu icatlar dışında hiç mi gereksiz icat yapılmadı? Yapıldı elbet, yapılmaz mı hiç...😁

1. Tövbeler olsun!

Artık günlük yaşamımızda çeşit çeşit maskeler kullandığımız için size yeterince tuhaf gelmemiş olabilir ama bu öyle bir maske değil. Geçmişte makyaj malzemeleri bugün olduğu kadar kaliteli olmadığı ve makyaj çabuk dağıldığı için böyle bir şey icat edilmiş. Tutmamış tabii haliyle. Bu nedir arkadaş, gezilir mi böyle insan içinde.😄

2. Müzikli şapka!

Bugün müzik dinlemek istediğimiz anlarda, akıllı telefonlara kulaklığı takıp öyle dinliyoruz. Ancak, o yıllarda sizin de gördüğünüz gibi müzikli şapka varmış. Oldukça estetikmiş bize sorarsınız ama kullanışlı olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.

3. Can yeleğinin ilk hali!

Ne kadar biçimsiz ve rahatsız edici görünüyor öyle değil mi? Bugün kullandığımız can yeleği, hem daha rahat hem de daha estetik duruyor.

4. Yanak gamzesi yaratan alet!

Evet, yanlış duymadınız. Kulağa ne kadar saçma geldiğinin farkındayız; fakat ne yazık ki gerçek bu. Muhtemelen geçmiş yıllarda bir dönem yanak gamzesi çok modaydı ve girişimci ruhlu insanlar da bunu 'icat' diye piyasaya sürdü. Gördüğünüz icat, uzun süre kullanıldığı zaman yanak gamzesi çıkarıyormuş cidden.

5. Dikiş makineli aile bisikleti!

Çok acayip bir şey ya bu. Böyle baktıkça bakası geliyor insanın. Hangi kafayla yapıldı bilemiyoruz ve çıkamıyoruz işin içinden.

6. Sırtta uzanamadığınız yerleri yıkamak için aynalı fırça!

Fotoğraf her şeyi açıklıyor. İyi niyetli bir çalışma daha ama olmamış.😄

7. Duş örtüsü!

Uzun saçlı insanlar bazen saçlarını yıkamak istemezler. Kuruması uzun olur çünkü veya saçlar yapılıdır ve onun bozulmasını istemezler. Bu buluş da bu amaca hizmet etmek için ortaya çıkmış.

8. Motorlu sörf tahtası!

Diğerlerine göre çok daha anlamlı bir buluş ama bazı eksikler var sanki. Örneğin; alet dalgalı sularda sıkıntı yaratır gibi duruyor; çünkü çevresinde herhangi bir koruma yok. Hele ki fotoğraftaki gibi takım elbise ile alete binmek çok tehlikeli.

9. Benzin ile çalışan tekerlekli paten!

Özenmedik desek yalan olur vallahi. Bugün şöyle bir alet olsun isterdik. Ancak, icadın bir sıkıntısı var, o da şu; yağmurlu ve karlı havalarda, alet kullanılmaya elverişli değil. Olsun, güzel bir deneme olmuş her şeye rağmen.

10. Mini bisiklet!

Bu alet de çok kullanışlı ve estetik durmuyor. Belki de bu nedenlerden tutmadı icat.

11. Yatarken okuma gözlüğü!

Bu icadı şimdi bazı alışveriş sitelerinde bulmanız mümkün. Yatağın içinde kitap okumayı sevenlerdenseniz, bu icat tam sizlik! Fakat ilk çıktığı dönemde pek rağbet görmemiş.

12. Bu da yüzüstü yatmayı sevenler için!

Bu icadın tutması lazımdı aslında, bugün niye kullanılmıyor hayret doğrusu.

13. Portatif köprü!

Bugün olsaydı, arabanın arkasına atardınız bir tane kesin bu aletten.😂

14. Seyyar sauna!

Böyle bir şeye sahip olduktan sonra size her yer sauna, her yer sıcak! Büyük umutlar ile geliştirilen bu icat tutmamış maalesef, tutmaması da gayet normal gerçi.😁

15. Kapkaççı önleyen çanta!

Kapkaççı çantanızı çalmak istediği anda, çantanın düğmesine basıyorsunuz ve içinde ne varsa dökülüyor. Bu sayede de eşyalarınız kurtuluyor. İcadın çıkış amacı buymuş zamanında. Ancak, buluşu yapan şunu gözden kaçırdı sanırız; kapkaççı bir şey çalarken, insanların görüş mesafesinde olmamaya dikkat eder, yani bugün icat kullanılsaydı bile, çantanın düğmesine basmaya çok vakit olmayabilirdi hırsızlık esnasında.

16. Askılı bebek kafesi!

O bebeğin ne işi var orada ve ne amaçla yapıldı bu icat? Çok tuhaf!

17. Bir bebek askısı daha!

Bebekler çok sevilmiyormuş sanırız o yıllarda. Bunlar nasıl buluşlar arkadaş!

18. Radyo!

O zaman niye gözler kapalı? Daha doğrusu niye bir şey izleniyor gibi bir hal var?😂 Bu icattan sonra ''sanal gerçeklik gözlüğü'' teknolojisine kadar gelebileceğimizi kim bilebilirdi...

19. Kellerin saç derisini temizleyen icat!

Son icadımız da bu. Yorumunu size bırakıyoruz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gencfbli_07

seyyar sauna kullanımı vae

efenditoranaga

Vakumlu sik büyütücü vardı bir de :)

tulpar-turaboglu

Onun farkı, yukarıdakiler tutmamış ama onun baya kullananı var

efenditoranaga

varmı inanıp alan acaba? Ayda 7 cm!!!

r2d2

#16 kendi içeriklerinizle çelişiyor... Apartman hayatında çocuklar güneşlensin ve hava alsın diye o kafes.. Vakti zamanında da çok kullanılmış ve tutmuş...

Gizli Kullanıcı

10: numara geliştirilebilir beğendim

Görüş Bildir