Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Geçirdiğiniz Hastalıkların Sebebi Olduğunu Muhtemelen Bilmediğiniz 35 Ruhsal Durum

31bPAYLAŞIM

Bedenimiz canlı mı, ne dersiniz?

Zihinsel anlamda yaşadığımız sorunlar, moralimizin bozulması, sinir harpleri ya da odaklanma sorunları… Bunlar sadece ruhumuzu mu yıpratır yoksa bedenimize de zarar verirler mi?

Şunu unutmayın ki içsel anlamda yaşadığınız mutsuzluk ve huzursuzluk gibi problemler, sadece ruhsal anlamda değil, bedensel olarak da sağlıksız olmanıza neden olur.

Kısacası, günlük hayatta karşılaştığımız küçük ya da büyük ölçekli yaralanmalar, kazalar, bereler de bizlere bedenimizin bir şekilde şikayetlenmesidir.

İşte günlük hayatta en çok karşılaştığımız sağlık sorunları ile alakalı bilmeniz gerekenler ve bedeninizin size söylemek istedikleri…

1. Alerjiler

Kime karşı alerjiniz var. Kendi gücünü yâdsıma, (eğer ki biriyle anlaşamadığınızı düşünüyorsanız ve bunu ciddi bir sorun haline getirmişseniz, vücut kendini devreye sokar ve bu işin ne kadar ciddi olduğunu size gösterir)

2. İştahsızlık

Kendi hayatından vazgeçme. Aşırı korku, kendinden nefret etme, kendini reddetme. (Eğer ki hayata karşı büyük korkularınız varsa, bir de kendinizden hoşnut değilseniz iştahınızın kesilmesi hiç de olasılık dışı bir olay olmayacaktır)

3. Aşırı Kilo

Hayattan korkma. İncinme, aşağılanma, eleştiri veya cinsellikten korunma ihtiyacı duyma, duygulardan kaçmak güvensizlik. Doyum arama.

4. Ateş

Yakıcı öfke. (Eğer ki öfkeyi hep uç noktalarda yaşayanlardansanız, bol bol hasta olmanız ve ateşlenmeniz gayet normaldir)

5. Baş Ağrısı

Kendini eleştirme, korku. Kendini muteber görmeme.

6. Baş dönmesi

Kararsız, dağınık düşünme. Dikkatle bakıp görmeyi reddetme.

7. Arpacık

Yaşama öfkeli gözlerle bakma. Birisine kızgınlık duyma. (eğer sabit birine sürekli öfkeleniyorsanız, gözleriniz onun güzel yönlerini asla görmeyecektir. Hangi gözünüzde arpacık çıktığı önemlidir. Sağ ise; erkek enerji, sol ise; dişi enerjidir.)

8. Bayılma

Korku. Başa çıkamayıp bırakma. Geçici olarak bilincini yitirmek.

9. Unutkanlık

Korku, hayattan kaçış. Kendine sahip çıkamama.

10. Beyaz Saç

Gerilim. Baskı altında olduğuna, fazla zorlandığına inanma.

11. Boğaz Ağrısı

Kendini, kendi cümleleriyle ifade edememek. Yaratıcılığın kısıtlanması. (lütfen takip edin, ne zaman ki bir şeye kızıp söyleyemezseniz, kendi düşüncelerinizi kelimelere dökemezseniz ardından boğazınızın ağrıması gayet normaldir. Kronik boğaz ağrıları olan insanlar kendilerini ifade edemeyen ve hep içine atan insanlardır)

12. Bademcik İltihabı

Korku, bastırılmış duygular. Boğulmuş yaratıcılık, yapmak istediği şeyi yapamama.

13. Boyun ağrısı

Hayata bakış açısından esnek olamamak. İnatçılık. (Eğer hayata esnek bakamayanlardan, hep tek yönden bakanlardansanız boynunuzun ağrıması, tutulması gayet normaldir)

14. Bronşit

Huzursuz bir aile ortamı. Tartışmalar ve bağrışma. Bazen sessiz sürtüşmeler.

15. Burun akıntısı

İçsel ağlama, içsel feryat. Yardım isteme.

16. Burun Kanaması

Tanınma, kabul edilme ihtiyacı hissetme. Sevgi isteme. Umursanmadığını hissetme.

17. Burun Tıkanıklığı

Kendi değerini kabullenememe.

18. Diş eti Kanaması

Hayatında verdiği kararlardan memnun olmama.

19. Egzama

Soluk kesici kin. Zihinsel patlamalar.

20. Gastrit

Süregelen belirsizlik. Kötü beklentiler. Kaygılanma.

21. Hazımsızlık

Korku, endişe, dehşet hissetme, sızlanma ve homurdanma.

22. İshal

Korku, reddetme, kaçış.

23. Kekemelik

Güvensizlik, kendini ifade eksikliği. Ağlamasına izin verilmemiş olmak. (Çocukluğunda konuşmasına izin verilmemiş, hep susturulmuş bir insanın kekelemeden konuşmasını beklemek biraz zor.)

24. Kesikler

Kendi kurallarınıza uymadığınız için kendi kendinizi cezalandırma.

25. Kistler

Eski acı veren bir filmi oynatıp durma,. Yaraları besleme.  (eğer ki sürekli geçmişte yaşayan bir insansanız, o geçmişinizin bağlı olduğu üzüntüyü temsil eden organınızda kist görülebilir)

26. Kulak Çınlaması

Dinlemeyi reddetme. İç sesini işitmeme, inatçılık.

27. Kulak Ağrısı

Öfke. İşitmek istememe. Tartışan ana baba.

28. Kusmak

Konuşamayacak kadar çok kızmış olmak. Çekinmeden, açıkça söylemekten korkmak. Otoriteye içerlemek.

29. Migren

Kusursuz olma isteğiyle kendi üzerinde aşırı baskı yaratma. Çok fazla bastırılmış öfke. Hayatın akışına direnme. Cinsel korkular.

30. Mide Rahatsızlıkları

Büyük korku, dehşet. Yeniden korkmak, Yeniyi özümseyememe.

31. Ülser

Korku, yeterince iyi olmadığına inanmak. Birilerini hoşnut etmeye can atmak.

32. Öksürük

Dünyaya bağırma arzusu. “Beni dinleyin, beni görün” haykırışı.

33. Sırt Ağrıları

Hayattan maddi manevi destek talebi.  Alt sırt: Para konusunda korku, mali destek istemek. Orta sırt: Suçluluk duygusu. Üst sırt: Duygusal olarak destek arayışı. Sevilmediğini hissetmek. Bu yüzden kendini sevmemek.

34. Yaralanmalar

Kendine kızma. Öfkeyle için için yanma. (Genelde öfkeli olduğumuz zamanlarda bedenimizi bir şekilde yaralarız)

35. Yatağı Islatmak

Ana-babadan (özellikle babadan) korkmak. Fiziksel olarak ya da ruhsal olarak korku.

Kaynak: Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri (1994). Louise L. Hay. Akaşa Yayınları.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
quietwild

elbetteki psikolojik etkiler sebep olabilir ancak bizim çoğu bilgisiz toplumumuza böyle eksik bir içerik yapmak ne kadar tehlikeli. her semptomu psikolojik kaynaklı sanarak ciddiye almayıp ne büyük tehlikeye gireceklerinin farkında mı bunu yazan kişi? onedio içeriklere onay verme sürecinde daha dikkatli olmalı. medya güçtür bunu böyle boşvermişlikle kullanmak hoş değil

sunflower

Bu arada inanmayan, inanan kişilere de kötü sözler sarf eden arkadaşlar ; herkesin fikri kendinedir. Ama bunlar da doğru be yavv :)) Artık dünya sadece batı tıbbıyla yetinmiyor. Doğu tıbbını da dikkate alıyor. Bütünleyici tıp ya da diğer adıyla holistik tıp uygulanıyor. Zaten ilaçlar hastalık belirtisini yok eder sadece. Hastalığın gerçek kökeni psikolojiktir ve bunu tamamen iyileştirmeden iyileşmek imkansızdır. İlaçlar geçici iyileşme sağlar ama hastalık çeşitli kereler tekrar eder. Önce bu yazıya kaynak kitabı alın okuyun. Ufkunuz açılsın. Bu arada bu kitabı okumuş ve uygulamış ve halen daha yararlan biri olarak yazıyorum.

sunflower

Kaynak: Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri (1994). Louise L. Hay. Akaşa Yayınları. Bu cümleyi görene kadar aklımda dönüp durdu, onedionun bu yazdıkları Louise L. Hay'in kitabında da var. hatta daha fazlası var diye. Bu güzel bilgileri hatırlattığın için teşekkürler onedio :))

afedersiniz-sivri-dilli

isminde C harfi olanlar börbeklerine dikkat etsin

dadaist

ALOO ÇOCUKLAAR! HEYOO! BURAYA BAKIIN! ! ! ! KANDIRILIYORSUNUZZ ! ! !BU GALERİ DOĞRU DEĞİL ! ! ! YANLIŞ ! ! ! Onedio senin amacın ne? İnsanları alttan alta psikopat olduğuna inandırmak mı? Hayır sevgili editörüm,çünkü eğer benim gözümde arpacık çıktıysa bu sinirlerim bozuk olduğundan değil, gözüme bilemeden mikrop bulaştırmış olmamdır. Eğer cildimde egzamalarım varsa bu soluk kesici kinimden değil,genlerimde olduğundandır. Eğer benim küçük kardeşim gece kendi yatağını ıslattıysa babasından korktuğundan değil,evvelsi günden kendi ihtiyacını gidermemişliğindendir. Eğer babam gastrit hastalığına yakalanmışsa bu stres yüzünden değil,kendi beslenme alışkanlığından kaynaklanan,bakteriyel enfeksiyonlar sonucunda oluşan durumdandır canım. Siz de "hepsi doğruymuş lan" diye atlamasanıza!

jasmine-ergun1

Bilimsel olarak haklısın fakat psikolojik olarak vücudun kendi kendini yönlendirmesi de bilimin bir yönüdür. Atlama derim :)

dadaist

Bütün bunları psikolojik yönden katılmadığım için yazdım. Herkes depresyona girer,herkes hayatı boyunca en az bir kere aşağılanmış hissetmiştir,yeterince iyi olmadığına inanmıştır ve haksızlığa uğradığı için insanlara olan öfkesinden çıldırmıştır. Ama bu demek değildir ki senin başına böyle şeyler geldi diye illa ki yüzündeki sivilcelerin çıkmasına bunlar da destek veriyor.

dadaist

Beni asıl sinirlendiren,böyle yanlış (ya da eksik) bilgiler değil,Onedio gibi mükemmel bir siteyi bazı editörlerin "psikolojik rahatsızlıklara sahip olmayı" ya da "suikastçı konsept temalı ileri derecede sosyopatlığı" çok sanatsal bir şeymiş gibi gösteren içeriklerle doldurmalarıdır. Kaç testtir hepimiz görüyoruz, basmakalıp zeka ve kendini tekrar eden bilgi testlerinden yeterli puanı aldın mı "Tebrikler,mükemmel bir psikopatsın!" ve insanların bilinçaltına bu "durum"u güzelleştirmek için fon resmi olarak "Sherlock Holmes gifi ya da ünlü filozoflardan birinin eski Portresi" gösterilerek yeni nesli avlamaya çalışmalarına tepkiliyim

dadaist

Aslında çok faydalı bir yermiş ve ara sıra geyik mi geyik testler varmış gibi gösterip alttan alta amaçlarına ulaşmaya uğraştıklarını birinin gelip anlamayacağını mı düşündüler bilmiyorum ki !

Görüş Bildir