Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gazzeli Çocukların Çizdiği Geleceklerine Dair 5 Umut Verici Resim

 > 
85PAYLAŞIM

UNICEF, çocukların Gazze'nin geleceğini nasıl gördüklerini merak etti ve resim yapmalarını istedi. Çocukların çizimleri, ne olursa olsun sonunda iyi olacaklarını düşünmemizi sağlayan umut ve hayallerle doluydu.

İsrail ve Gazze arasındaki çatışmalarda, şimdiye kadar 500'den fazlası çocuk olmak üzere 2.000 insan can verdi. 3.000'i çocuk, 10.000'in üstünde insan yaralandı. Çatışmalardan dolayı, birçok çocuk ailelerini kaybetti. 400.000'in üstüne çocuğun psikolojik bozukluklar gösteriyor olduğu tahmin ediliyor. Bunun üzerine UNICEF, çocukların psikolojik gelişimlerini düzenlemek ve ihtiyaçları olan eğitimi vermek üzere 12.000'den fazla öğretmen yetiştiriyor. 

Sırada savaşın yıkımından bıkmış Gazzeli çocukların umut,barış ve sevgi dolu resimleri var:

Kaynak: http://www.boredpanda.com/children-draw-...

1. Yosef Al Yazir, 6

Gazze'nin Ramal Mahallesi'nde oturan 6 yaşındaki Yosef Al Yazir, elinde Gazze'nin geleceğini çizdiği resmi tutuyor. Önceki savaşı hatırlıyor ama bunun daha kötü olduğunu belirtiyor. "Çok çocuk öldürüldü" diyor Yosef.

2. Kasem Alqerem, 14

Gazze'de bir okulun sığınağında yaşayan 14 yaşındaki Kasem Alqerem, kendince Gazze'nin geleceğini böyle tasvir ediyor.

3. Doaa, 9

Bu resim de 9 yaşındaki Doaa'nın gelecekteki Gazze hayali.. Masmavi gökyüzünde parlayan bir güneş, kelebekler, kuşlar ve ağaçlar Doaa'nın hayallerini süsleyen şeyler.

4. Shahed Dhabba, 10

Sağ gözü bandajlı olan 10 yaşındaki Shahed Dhabba, sadece hayallerini değil ayrıca şahit olduğu bir olayı da aktarmış kağıda: Çatışmalar esnasında, ailesinin Gazze'nin Shishya Mahallesi'nden kaçışı.

5. Aya Abu Asi, 11

Tahtanın önünde, elinde gelecekteki Gazze hayali bulunan 11 yaşındaki Aya Abu Asi'nin Shishya Mahallesi'ndeki evi bombalanmış. Savaşa dair en kötü şeyin, sokağın ortasında öldürülen insanlar olduğunu söylüyor..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
062154

onlar bile umut ediyor bizse hala...

cskylmz

Her Karanlıgın Bir Aydınlıgı Var elbet 'Zalimler için Yasasın Cehennem.!'

Gizli Kullanıcı

resimleri umut, gözleri hüzün dolu.. bu coğrafyanın çocukları nesiller boyunca hep şanssız..

hakan-duzagac

bunlarda terörist dimi :(

Gizli Kullanıcı

Gülmeyi en çok hak edenler, gülmek nedir unutmuş vaziyette..

Görüş Bildir