Gazeteci Serdar Akinan Kitabında Anlattı: 'Erdoğan Başbakanlık Döneminde Boğazımı Sıktı'

 > 
4PAYLAŞIM

Gazeteci Serdar Akinan, yeni kitabı “Hayatımın Haberi”nde, o dönem Başbakan olan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin boğazını sıktığını açıkladı.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, bugünkü yazısında gazeteci yazar Serdar Akinan'ın “Hayatımın Haberi” adlı yeni kitabından dikkat çeken bir bölümü gündeme getirdi.

Akinan, kitabında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde bir basın basın toplantısından sonra kendisinin boğazını sıktığını kitabında anlattı.

Kitapta yaşananlar şöyle aktarıldı:

"Tayyip Erdoğan, Endonezya, Tayland, Maldivler, Hindistan sonrası Abu Dabi'de bir basın toplantısı düzenledi. O basın toplantısında ben ısrarla soru sormak istedim ancak bana söz verilmedi. Erdoğan, toplantı sonrası kapıya yöneldi. Ben de diğer gazetecilerle ayağa kalktım ve kapıya yöneldim. O ise salonun çıkış̧ kapısının ağzında durmuş̧ birileriyle konuşuyordu… Tam onun önünden geçerken bana doğru hamle yaptı ve sol yanıma doğru yaklaştı. “Serdar nasılsın?” dedi. Ben şaşkınlıkla, “İyiyim efendim. Sağ̆ olun” dedim. Öyle ya, Amerika'dan beri hemen hiç konuşmamıştık. Az önce soru yöneltmeme izin vermemiş̧ ve toplantı boyunca da kızgın bakışlarla beni kesmiş̧, ben ise buna bir anlam verememiştim. Sağ̆ kolunu boynuma doladı ve salonun dışına doğru bir adım attı. Ben de onunla ilerlemeye başladım... Sol yanına döndü ve Beşir Atalay'a bakarak “Beşir Hocam bak bu Serdar Akinan. SKY'ın basındaki…” dedi. Beşir Atalay da onun sol yanına geldi ve ağır adımlarla ilerlemeye başladık. Korumalar bir çember yapmıştı etrafımızda. Bir anda koluyla boynumu çok sert bir şekilde sıkmaya başladı. Çok canım yandı, o anda ancak sesimi çıkaramadım. “Lan oğlum neden benim aileme küfrettiriyorsun?” dedi. Aşırı öfkeliydi. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, benim ailesine üstelik ekrandan küfrettirdiğimi söylüyor ve oracıkta boğacakmış̧ gibi boynumu sıkıyordu."

Akinan devamında ise Akif Beki ve Mustafa Karaalioğlu ile yaptığı konuşmayı da aktardı:

"Birkaç gün sonra YeniŞafak Gazetesi Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu (Karar Gazetesi'ni yönetiyor) ve Başbakan’ın sözcüsü Akif Beki (Karar'da yazıyor) ile Cihangir'de Cuppa adlı kafede buluştuk. Bir düşmanlığım olmadığını söyledim. Amacımın sadece gazetecilik yapmak olduğunu belirttim. Akif Beki, “Serdar, beyefendi yaptığın agresif yayıncılıktan çok rahatsız. Bu muhaliflik değil” dedi. O gece sohbet ilerlerken medyanın rolünden yakındılar ve Mustafa Karaalioğlu Akif Beki'ye dönerek, “Ben geçen gün Sayın Başbakan’a da söyledim. Medyanın hali ordudan daha önemli… Asıl medya ile uğraşmak gerek. Orduyu bir şekilde kontrol edersin, anlaşırsın. Ama medya öyle değil."

Yazının sonunda ise Aytunç Erkin şu ifadelere yer verdi:

"Sonuç: O konuşmadan sonra birkaç yıl içinde Star grubuna el konuldu. Sabah, ATV satıldı. Kanaltürk el değiştirdi. Sonrasında Serdar Akinan için medyadan sürülmenin miladı oldu."

Şamil Tayyar'dan Boğaziçi Öğrencilerine Darbe Fotoğraflarıyla Tehdit - onedio.com
Şamil Tayyar'dan Boğaziçi Öğrencilerine Darbe Fotoğraflarıyla Tehdit - onedio.com
ABD'li Doktordan Yılbaşı Hediyesi: 200 Kanser Hastasının Borcunu Sildi - onedio.com
ABD'li Doktordan Yılbaşı Hediyesi: 200 Kanser Hastasının Borcunu Sildi - onedio.com
Bir Kadın Cinayeti Daha: Sevda Kösecik Boşanmak İstediği Eşi Tarafından Katledildi - onedio.com
Bir Kadın Cinayeti Daha: Sevda Kösecik Boşanmak İstediği Eşi Tarafından Katledildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir