Gazeteci Levent Gültekin'e FETÖ Soruşturması: 'KHK'lı Mağdurları Savunduğum Yazım Şikayet Edilmiş'

 > -

Gazeteci Levent Gültekin, KHK ile işinden ihraç edilen kişiler ile ilgili yazdığı bir yazısı nedeniyle FETÖ soruşturması kapsamında 'şüpheli' olarak savcılığa ifade verdi. 

Gelen bir ihbarla FETÖ lehine yazılar yazmakla suçlanan Gültekin takipsizlik kararı verilmesini istedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, gazeteci Levent Gültekin, 'Mağdur edebiyatı yapmayın diyen vicdansızlara' başlıklı yazısı nedeniyle savcılığa yapılan ihbar nedeniyle FETÖ soruşturmasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'şüpheli olarak çağrıldı.

Gültekin ifadesinde, 2010 yılından bu yana FETÖ'nün yargıda ve birçok kurumda çoğalmasına dikkat çektiğini ve hükumeti uyardığını belirtti.

Yazıda maillerine yer verilen kişiler hakkında bir yargı kararı bulunmadığını belirten Gültekin, "Mailini paylaştıgım şahıslar hakkında herhangi bir yargı kararı olmadan KHK ile işten atılmış şahıslardır. Amacım FETÖ'yle mücadele ederken adaletli bir şekilde doğru bir yol izlenmesini uyarı mahiyetinde belirtmekti" dedi.

Gültekin'in avukatı da Gültekin'in FETÖ'nün usulsüz dinlemesi yaparak oluşturduğu selam tevhid dosyasında mağdur konumunda olduğunu belirterek soruşturmada takipsizlik kararı verilmesini istedi.

Gültekin, Twitter'dan kendisi hakkında yapılan suç duyurusunu eleştirdi.

"Meczubun biri KHK’lı mağdurları savunduğum bir yazımı FETÖ’yü savunuyor diye şikayet etmiş. Sözüm ona diğer akıllılar da ona uyup soruşturma açmış."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir