Gayrimenkul Üzerinden Türk Vatandaşlığına Yeni Kolaylık: Artık Taahhüt Etmek Yeterli

 > -

Yabancıların Türk vatandaşlığına geçmeleri için almaları gereken taşınmazın bedeli bir süre önce 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirilmişti. Yönetmeliğe eklenen bir madde ile Türk vatandaşlığına geçmek isteyenlere yeni kolaylık sağlandı. Artık 250 bin dolar değerinde taşınmazı alacağını taahhüt etmek de vatandaşlığa geçmek için yeterli olacak. 

Geçtiğimiz aylarda vatandaşlığa ilişkin yönetmelikte yapılan düzenleme ile birlikte, yabancılara mülkiyet satın alarak Türk vatandaşlığı elde etme yolunda kolaylık sağlanmıştı.Türk vatandaşlığı için alınması gereken taşınmazın alt sınır bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirilmişti. Böylece, 3 yıl satmama şartı ile en az 250 bin dolarlık taşınmaz satın alan yabancılar için Türk vatandaşlığı hakkı sağlanmıştı.

250 Bin Dolara Ev Almak Yeterli: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak Artık Daha Kolay - onedio.com
250 Bin Dolara Ev Almak Yeterli: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak Artık Daha Kolay - onedio.com

Bitmemiş konut projesiyle de vatandaşlık yolu açıldı

AA'nın aktardığına göre "Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı ve yönetmeliğe tamamlanmamış konut projeleri için de hüküm eklendi.

Buna göre en az 250 bin dolarlık taşınmazın peşin olarak satışının vadedildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin, 3 yıl süreyle devri ve terkinin yapılmayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesiyle de Türk vatandaşlığı kazanılabilecek.

Böylece projesi devam eden taşınmazı satın alan bir yabancı, buna ilişkin sözleşmeyi notere ibraz ederek Türk vatandaşı olabilecek

Ayrıca bakınız:

Parası Neyse Verip İster Oturma İzni İster Vatandaşlığını Satın Alabileceğiniz 23 Ülke - onedio.com
Parası Neyse Verip İster Oturma İzni İster Vatandaşlığını Satın Alabileceğiniz 23 Ülke - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir