Görüş Bildir
Haberler
Game of Thrones'ta Ak Gezenlerin Duvarı Nasıl Geçeceğine Dair Farklı Bir Teori

Game of Thrones'ta Ak Gezenlerin Duvarı Nasıl Geçeceğine Dair Farklı Bir Teori

Televizyon dünyasının Oscar'ı Emmy ödüllerinde rekor kıran, bizleri ekrana kilitleyen, 1 yıl boyunca yeni sezonunu beklerken teoriler üretmemizi sağlayan bir dizi Game of Thrones.

Artık ak gezenlerin devasa bir ölüler ordusuna sahip olduğunu ve 7. sezonda duvarı geçmenin yollarını arayacaklarını biliyoruz. Geçelim bununla ilgili teoriye:

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dizinin 1. sezon 1. bümüne giriş sahnesine gidelim.

Dizinin 1. sezon 1. bümüne giriş sahnesine gidelim.

Dizinin ilk ekranlara gelen görüntüde 3 gece gözcüsü yabanilerin izini sürmek için duvarın kuzeyine geçer.

Ölülerden oluşan sembol?

Ölülerden oluşan sembol?

Gece gözcüleri yabanileri tespit ettikleri bölgede ayrılarak aramaya koyulur. İçlerinden bir gözcü parçalanmış bedenlerden oluşan bir sembol görür. O an bunun bir tuzak olabileceği ihtimali doğar. Peki neden bedenleri gelişigüzel koymayıp bir sembol oluşturdular? Bunun sebebi bunu yabanilerin yapmadığını ve korkunun daha fazla artmasını sağlamak için olabilir. Çünkü asıl amaç gözcüleri korkutmaktır. Sembolün anlamına gelecek olursak bir daire ve ortasında bir çizgi görüyoruz. Bir dairenin çevresinden dolaşmaktansa en kısa yolun karşılıklı 2 nokta arasında bir yol açarak oradan geçmektir. Yani yabaniler duvarı geçmenin yolunu aramaktadır.

Ortadan kaybolan bedenler

Ortadan kaybolan bedenler

Gece gözcülerinin parçalanmış bedenlerin olduğu yere gittiklerinde bedenler ortadan kaybolmuştur. Ve bedenleri gören gözcüyü etrafa bakması için gönderirler. Bu sahnede dikkat etmemiz gereken sahne atların bağlı olduğu kısım.

Gece gözcülerinin ölümü ve atların kaçması

Gece gözcülerinin ölümü ve atların kaçması

2 gece gözcüsü ak gezenlere rastlar ve çığlık sesi gelir o sırada atların kaçtığını görebiliriz. Bunu ak gezenlerin yaptığı anlaşılabilir.

Ak gezenler ve son Karga

Ak gezenler ve son Karga

2 gözcü ak gezenler tarafından öldürülür ve bir tanesinin kafası son kalanın önüne atılır. Evet buda daha fazla korku salmak için yapılmıştır. Son gözcü dizlerinin üzerine çökmüş ve ölümünün kaçınılmaz olduğunu anlamıştır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gece gözcüsünün idamı ve son sözleri

Gece gözcüsünün idamı ve son sözleri

Bir sonraki sahnede gözcüyü duvarı geçmiş olarak görüyoruz. Yakalandıktan sonra kanun gereği idam edilirken söylediklerine odaklanalım. Gözcülere haber vermesi gerektiğini ve ak gezenleri gördüğünü söyler. Eğer kara kapıdan geçse gece kalesinin bu durumdan haberi olacaktır. Demek ki gözcülerin olmadığı bir yerden geçtiğini anlıyoruz. Atlar serbest bırakıldığı ve çok korktuğu için gece kalesine gitmek yerine daha kısa bir yoldan karşıya geçmiştir.

Sur'da terkedilmiş kale

Sur'da terkedilmiş kale

Gelelim 3. sezon 10. bölüme. Bu sahnede surun yanında terkedilmiş bir kale görüyoruz.

Gece gözcülerinin ve bir kapının olmadığı, duvarın altından geçen yol

Gece gözcülerinin ve bir kapının olmadığı, duvarın altından geçen yol

Bu bölümde Bran kaleyle ilgili korkunç hikayeler olduğunu söyler ve o sırada kuyudan Sam ve Gilly çıkar. Duvarın altından bir yoldan gelmişlerdir. Karşıya geçmesi gerektiğini söyleyen Bran'a Sam yolu gösterir ve karşıya geçerler. 

Gelelim kısaca teoriye: Atların kaçması ve çok korkmuş olan gözcü de bu yoldan duvarın güneyine geçmiştir.  Diz çökmüş ve ölümü bekleyen birini bırakmalarını bu şekilde açıklamak mümkün. İçlerinde en korkmuş ve inanılmayan kişi yaya olarak kara kapıya gitmek yerine bu geçidi kullanmıştır. Ak gezenler gözcüyü öldürmek yerine takip ederek duvarı geçmenin yolunu bulmuşlardır. Sanırım bu geçidi önümüzdeki sezonda da göreceğiz. Tabi bu sadece bir teori. Temmuz ortasında, o sıcak havalarda kış sahneleri izleyip soğuğu hissederken bunu öğrenebiliriz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
4
2
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Duvarı geçmekteki asıl problem The Night's Watch değil. Akgezenler istese orayı parçalarlar diye düşünüyorum. Asıl problem duvarın temeline okunmuş olan büyü... Devamını Gör

Erdi Özçelik

Bran duvarın yanında ki terkedilmiş kalede Sam ile karşılaşmadan önce orayla ilgili korkunç hikayelerin olduğundan bahsetmişti. Terkedilmiş bir kale ve gözcü... Devamını Gör