Game of Thrones Oyuncularının Çekimler Sırasında Yaşamak Zorunda Kaldığı Aşırı Tatsız Anlar

459PAYLAŞIM

Neredeyse her bölümünün maliyeti 20 milyon dolar olan Game of Thrones, HBO'nun gelmiş geçmiş en başarılı yapımı. Ters köşeleri, ana karakterlerin ani ölümleri dizinin başarısına başarı katmış olsa da, oyuncuların da emekleri çok büyük. Ellerinden geleninin en iyisini yapan oyuncular, karakterleri için tatsız şeyler de gerçekleştirmiş.

1. Kit Harrington, trafik cezasından paçayı kurtarabilmek için baklayı ağzından çıkarmış.

Arabasını durduran polis "Ya benimle karakola gelirsin, ya da dizide yaşayıp yaşamadığını söylersin." deyince oyuncu gerçeği söylemiş: "Önümüzdeki sezon hayattayım." Bunu duyan polis memurunun verdiği cevap ise şu: "Yolunuza devam edin, Lord Kumandan." 😂

2. Sophie Turner saçını iki yıl boyunca yıkamamış.

Sansa Stark karakterini canlandıran Sophie Turner karakteri için hijyeninden vazgeçti. Birçok erkek oyuncunun da halihazırda yapmak zorunda kaldığı gibi şampuan kullanma miktarını azaltmış. King's Landing'den kaçtığı bölümlerde saçının karman çorman görünmesi gerekiyormuş.

Röportajların birinde durumu itiraf eden Turner şunları söyledi: "5. sezona doğru saçımı yıkamamamı istediler ve iğrençti. Artık peruk taktığım için saçımı istediğim zaman yıkayabiliyorum. Ama evet, birkaç sene boyunca yağlı saçlarla yaşadım."

3. Maisie Williams attan düşmüş.

Arya Stark'ı canlandıran oyuncu ilk bölümlerdeki at sürüşünü kahkahalarla hatırlıyor. Çalıştıkları İzlanda atlarının boyutları, midilli atları kadarmış. Yine de bu durum, başlarına birkaç olayın gelmesine engel olmamış.

Bir keresinde Williams, atın dizginlerine takılıp attan düşmüş. "Aslında baya komikti. Neye uğradığımı şaşırmıştım. Müthişti." Anlaşılan karakteriyle ortak bir noktası var.

4. Jerome Flynn neredeyse mazot buharından zehirleniyormuş.

Bronn karakterini canlandıran oyuncu ejderhalarla olan savaş sahnesinde az daha zarar görüyormuş. Fotoğraf yönetmeni Robert McLachlan doğal bir siyah duman görüntüsü yaratabilmek için mazot kullanmış. Jerome Flynn yangının ortasında epeyce bir süre kalmış. Diğer oyuncular kendilerini dumandan koruyan bir maske takarken, Jerome'un böyle bir avantajı yokmuş. Belki de neredeyse zehirlendiği için yüzündeki o tiksinme ifadesi oldukça başarılı oldu.

Dahası, oyuncunun postacısı Daenerys'in ejderhasını vurduğu içi ondan nefret etmeye başlamış...😔

5. Gwendoline Christie o sahneyi gerçek bir ayıyla çekmiş.

Tarth'lı Brienne'in bir ayıyla karşı karşıya geldiği o bölüm bir montaj sonrası ortaya çıkmadı. Oyuncunun söylediğine göre çalıştığı Bart Junior isimli ayı, deneyimli bir oyuncuymuş. Game of Thrones'da rol amadan önce başka projelerde de bulunmuş. 

Bölümü çekerken, düşük seviyedeki bir elektrikli tel sayesinde oyuncu güvende kalmış. Aralar sırasında, oyuncuyu yememesi için uzun bir tutacakla ayıyı bir kremayla beslemişler. (Sette bu konu hakkında oldukça şaka dönmüş.) Bu deneyimini hatırlarken Christie şunları söylüyor: "Sence neden o kadar korkmuş gözüküyordum?"

6. Lena Headey izleyicilerin nefreti karşısında zorlanmış.

Oyuncunun dediğine göre izleyiciler karakterinden o kadar nefret etmiş ki, karaktere olan negatif hislerini oyuncu gerçek hayatta da deneyimlemiş. Bir keresinde, ikinci çocuğunu emzirmesine yardımcı olan hemşire, utanç yürüyüşü yaptığı sahneye gönderme yaparak "Utan!" demiş. Ama Headey, bu olayı oyunculuk yeteneğine gelen bir iltifat olarak görmüş.

7. Iwan Rheon yüzüne birkaç defa yumruk yemiş.

Ramsay Snow'u canlandıran oyuncu (sonradan Bolton oldu tabii), Kit Harrington tarafından birkaç kez yumruk yemiş. Piçler arasında geçen kavga sahnesinde, Kit Harrington kendini rolüne fazla kaptırıp oyucunun yüzüne oldukça sert bir şekilde vurmuş. Harrington'a göre, Rheon bu olayı oldukça profesyonelce görmüş. Her halükarda, oyuncu yumrukları yerken pek de mutlu olmamış olsa gerek.

8. At kalbi yeme sahnesinde, Emilia Clarke'ın midesi bulanmış.

Daenerys Targaryen'i canlandıran oyuncu, o sahnenin oldukça zor olduğunu söylüyor. Çekimler sırasında, meyve reçelinden yapılmış at kalbinden 28 tane yemek zorunda kalmış. Clarke'a göre, kuru makarnayla yapılan karışımın tadı çamaşır suyu gibiymiş. O yüzden, ne olur ne olmaz diyerek kusma ihtimali için yanında bir kova bulundurmuş.

9. Kara Kale gerçekten iğrençmiş.

Set dekoratörü Richard Roberts, Gece Nöbeti mekanını yaratırken elinden gelenin en iyisini yapmış. Ona göre mekanın "pis, pasaklı, soğuk ve olabildiğince iğrenç" görünmesi gerekiyormuş. Bu atmosferi yaratabilmek için, gerçek domuzlar getirtip, çiğ etler asmış. Oyuncular, mekanın sadece yağlı görünmediğini, gerçekten yağlı olduğunu söylemişler. Roberts ise şunları söylüyor: "İğrenç kokuyordu ve iğrenç görünüyordu ama böyle olması gerekiyordu, o yüzden mutluyuz." Ancak oyuncular bu fikrine katılıyor mu, bilmiyoruz tabii.

BONUS 1: Sean Bean kafasıyla futbol oynamış.

Ned Stark'ı canlandıran oyuncu ölüm sahnelerine oldukça alışkın ve bu sahnelere artık bir espri anlayışı ile yaklaşıyor. O yüzden kafasından oluşturan modelde iyi bir kullanım gerçekleştirmiş ve set ekibiyle birlikte futbol oynamış. Böyle davranışlar, izleyicilerin en sevdikleri karakterlerin ölümleri hakkında endişlenmemelerini sağlıyor.

BONUS 2: Sophie Turner, Lady'yi canlandıran köpeği sahiplenmiş.

Game of Thrones çekimleri sırasında oyuncuların çok güzel anıları da var tabii. Mesela, Zunni, Lady'yi canlandıran ve vahşi bir şekilde öldüren köpek, sette oldukça seviliyordu. Lady'nin dizide sahibi olan Sophie Turner, köpeği gerçek hayatta da sahiplendi. Bu mutluluğunu da kitabın yazarı George R.R. Martin ile paylaştı. Martin de bunu tüm dünyaya duyurdu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selot

#5. maddeyi şiddetle kınıyorum. ayıya düşük de olsa elektrik verilmesi ve oyuncaya saldırmasın die ayı gibi memelinin sistemine uymayan krema verilmesi doğru değil. görsel efekt kullanmak varken ayıya zulm etmeye ne gerek vardı?!

denz-filiz

aman yeter be uzattınız yeter

bizdenizseveriz

ve 2 haftaya üniversite sınavına girecek olan deniz oturup son sezonu gerizekalı gibi izleyip boşa zaman kaybetti drırırırırııımmmm

erlik

biz 3 kuruşa neler çekiyoruz. bunlar başımıza gelse artık güler geçeriz

Görüş Bildir