Görüş Bildir
Haberler
Galatasaray, UEFA'ya Raporunu Bugün Sunacak

Galatasaray, UEFA'ya Raporunu Bugün Sunacak

Enver K.
15.08.2015 - 10:54
İçeriğin Devamı Aşağıda

Galatasaray, zararının geçen yıla göre yüzde 25 azaldığını gösterecek raporu bugün UEFA'ya sunacak. Sarı- kırmızılılar, tasarruf tedbirleri ve kemer sıkma politikasının yansımalarını gösterecek ve süre isteyecek.

Galatasaray haftalardır konuşulan raporu bugün UEFA’ya gönderecek.

Sarı-kırmızılılar, kulübün mali tablolarını içeren rakamların yer aldığı dosyayı göndermesinin ardından UEFA’nın yapacağı değerlendirme toplantısının sonucunu bekleyecek. Kulüp yetkilileri, UEFA’nın yapacağı geri bildirimin 5-15 gün arasında bir zaman diliminde olmasını beklediklerini ifade etti. Bu sürecin ardından Galatasaray’ın UEFA’dan randevu talep edebileceği öğrenildi.

Kulüp, UEFA Finansal Fair-Play Komitesi’nin yaptığı denetlemede mali durumunun uygun seviyelere çekilmesi için 2 yıl süre almıştı. Duygun Yarsuvat’ın başkanlığa gelmesinin ardından “tasarruf tedbirleri”ni uygulamaya başlayan, personel sayısında azalmaya giden Galatasaray’da, Dursun Özbek yönetimi de “kemer sıkma” politikasını sürdürdü.

İyileşme güvencesi

UEFA’ya bugün gönderilecek rutin raporda, kulübün amiral gemisi olan Sportif AŞ’deki son rakamlar önemli bir yer tutacak. Galatasaray’ın kısa bir süre önce açıklanan Sportif AŞ bilançosunda, 2014-15’teki zararın bir önceki döneme göre yüzde 25 oranında azaldığı ve 87 milyon TL seviyesinde olduğu öğrenildi. Galatasaraylı yetkililer, son mali raporlar çerçevesinde önemli iyileşmelerin sağlandığını ve bunların UEFA’nın kriterlerine uygun olduğunu belirtti.

Galatasaray, Avrupa kupalarına katılamama riskini ortadan kaldırmak için bilançosundaki “iyileşme”yi dayanak gösterip ek süre talep ederek UEFA lisansını devam ettirmek istiyor.

Eurosport

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın