Freud Kişilik Analizine Göre Senin Derdin Ne?

Psikoloji Testleri
2.6bPAYLAŞIM

Psikanalizin Babası Freud'un kliniğine gitmek ve asıl derdinin ne olduğunu öğrenmek mi isterdin? O zaman doğru yerdesin!

Testi çöz, Freud'un analizine göre asıl derdinin ne olduğunu öğren!

1. Diyelim ki, okulda birine çok büyük bir haksızlık yapılıyor ve bu durum okuldan atılmasıyla sonuçlanıyor. Bir şekilde sen de karıştın bu işe, ne yaparsın?

İşin içinde çıkarlarım varsa başkası beni ilgilendirmez.
Sessiz kalırım.
Böyle bir şeyin içinde bulunduğum için kendimi kötü hissetsem de bunu yalnızca kendi içimde yaşarım.
Kimseye haksızlık yapılmasına izin vermem, gerçekleri ortaya çıkarırım.

2. Artık bir ebeveyn olduğunu ve arkadaşlarınla çocuklarınızın birlikte vakit geçirmesi için buluştuğunu düşün. Ama o da ne! Senin çocuğunu oyunlarına almıyor ve dışlıyorlar. Tepkin ne olurdu?

Acayip içlenirim ama böyle bir durumda yapacak bir şey de yok.
Amaan n'olcak çocuk onlar!
Çok sinirlenirim ve hemen çocuğumun yanına giderim!
Benim çocuğumla da oynamaları için diğerlerini ikna ederim.

3. Hazır çocuklardan bahsetmişken, aşağıdaki kelimelerden hangisi çocukluğunu anımsattı?

4. Özgüven durumun ne alemde peki?

Özgüvenim tavann!
Kendimden emin olamıyorum :/
Eh işte, yerine göre değişiyor.
Özgüvenim sıfır ne yazık ki.

5. Peki, birilerinin sosyal medya üzerinden başkalarının hayatına müdahalesi ve hatta kimi zaman linç girişimi hakkında ne düşünüyorsun?

Birini tanımadan onun hayatını etkileyecek işler yapmasını doğru bulmuyorum.
Bunda soru sormaya değecek ne var yani?!
İsteyen istediğini yazabilir, bundan doğal ne var ki?
Kesinlikle doğru bulmuyorum!

6. Farz edelim, yarın teslim etmen gereken dönem ödevin var. Öyle ki teslim etmezsen okulun uzayabilir. Ama en yakın arkadaşın aradı ve cüzdanını çaldırdığını, yardımına ihtiyacın olduğunu söyledi. Ne yaparsın?

Neden bütün aksilikler beni buluyor diye düşünürüm!
Dönemi uzatmaya değecek bir arkadaşım yok!
Ona telefonda ne yapması gerektiğini söylerim, yanına gitmeme gerek yok.
Hemen kalkıp giderim, bana ihtiyacı olduğunu söylemesi bile yeter!

7. Sevgilinle büyük bir tartışmaya girdiniz ve en hararetli anında asla söylemek istemeyeceğin şeyler söyledin, bu yüzden onu kaybetmek üzeresin diyelim. Şimdi ne yapacaksın?

Böyle bir şeye sebep olduğum için kendimi suçlarım, ama özür diler miyim bilmiyorum.
Sinirle de olsa ağzımdan çıktığına göre gerçek düşüncelerimmiş demek ki!
Hemen o an özür dilerim, onu bu sebeple kaybetmek istemem.
Önce biraz kendi kendime sakinleşmek ve düşünmek isterim.

8. Kaybetmeyi asla göze alamam dediğin şey ne?

Kariyerim
Kendim
Sevgilim
Ailem

9. Lideri olduğun ekibin çalıştığı şirkette işler kötüye gitmeye başlıyor ve bu işe acilen el atman gerek! İlk olarak ne yapacağını söyle bakalım!

Krizi fırsata çevirip akıllıca bir çözüm bularak belki de bir terfi kaparım!
Akıl akıldan üstündür diyerek acilen bir toplantı düzenleyip ekibimin çözüm önerilerini dinlerim.
Herkesi dinlesem de sanırım acil durumlarda fikirlere biraz kapalı oluyorum.
Bu noktaya nasıl geldiğimizi bulmak adına ekibimle beyin fırtınası yaparız. Çözüm bulmadan önce sorunun kaynağını bulmalıyız!

10. Son olarak, bu görsele dikkatlice bak ve sende uyandırdığı duygunun ne olduğunu söyle!

Fazla duygusalsın!

Freud kişilik analizine göre senin derdin fazla duygusal olman. Yani aslına bakarsan hayatında yolunda gitmeyen şeylerin sebebi duygusallığın. E haliyle aldığın kararlarda ya da yaptığın işlerde duygularınla hareket ettiğinden çoğu zaman yanılıyorsun. Tamam, duygularını bir kenara bırak ve gamsız ol demiyoruz, ama hayat her şeye üzülüp ağlanacak kadar kötü değil! Biraz akıl ve biraz duygu dengesiyle her şeyin çok daha güzel olduğunu göreceksin!

Fazla hırslısın!

Freud kişilik analizine göre senin derdin fazla hırslı olman! Hırs iyidir iyi olmasına ama tabii ki dozunda olduğunda! Hayatını hırsların üzerine oturtman oldukça yanlış. Bu şekilde aldığın kararların sonunda pişmanlık seni bulabilir. Bu yüzden sen hayatında her şeyi dozunda yaşasan çok daha mutlu olabilirsin. Çünkü mutlu olmayı hak ediyorsun, kendini mutsuz edecek sonuçlar doğurmaktan kaçınman yeterli!

Hayatındaki her şeyi fazla kafana takıyorsun!

Freud kişilik analizine göre senin derdin her şeyi fazla kafana takman! Hayat kısa, kuşlar uçuyor demeyeceğim elbette ama gerçekten her şeyi kafana takıp kendine dert edinmen için hayat fazla kısa. Evet, çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsin, dünya mükemmel bir yer de değil ama elinde olmayan şeyleri kendine yüklemenin de bir anlamı yok. Tertemiz kalbinin hak ettiği bu değil!

Kendini çok yalnız hissediyorsun!

Freud kişilik analizine göre senin derdin yalnızlık! Kendini öyle yalnız hissediyorsun ki, sanki bu dünyaya ait değilmiş gibi hissediyorsun. Yani bu aslında daha çok kalabalıklar içinde bir yalnızlık. Çünkü sen çok seviliyorsun, etrafın da oldukça kalabalık. Ama yine de ya fikirlerinle uyuşmuyor kimse ya da sana kendini yeterince iyi hissettirmiyor. Bizden söylemesi, ilgini çekecek işlere ve hobilere yönelip zihnini boşalttığında her şey çok daha güzel olacak!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
felisha

Fazla duygusalsın! Fazla duygusalsın! Freud kişilik analizine göre senin derdin fazla duygusal olman. Yani aslına bakarsan hayatında yolunda gitmeyen şeylerin sebebi duygusallığın. E haliyle aldığın kararlarda ya da yaptığın işlerde duygularınla hareket ettiğinden çoğu zaman yanılıyorsun. Tamam, duygularını bir kenara bırak ve gamsız ol demiyoruz, ama hayat her şeye üzülüp ağlanacak kadar kötü değil! Biraz akıl ve biraz duygu dengesiyle her şeyin çok daha güzel olduğunu göreceksin!

fnaf-chicas

Fazla hırslısın! Fazla hırslısın! Freud kişilik analizine göre senin derdin fazla hırslı olman! Hırs iyidir iyi olmasına ama tabii ki dozunda olduğunda! Hayatını hırsların üzerine oturtman oldukça yanlış. Bu şekilde aldığın kararların sonunda pişmanlık seni bulabilir. Bu yüzden sen hayatında her şeyi dozunda yaşasan çok daha mutlu olabilirsin. Çünkü mutlu olmayı hak ediyorsun, kendini mutsuz edecek sonuçlar doğurmaktan kaçınman yeterli!(hiç hırslı değilimdir)

33nesli-han

Freud kişilik analizine göre senin derdin fazla duygusal olman. Yani aslına bakarsan hayatında yolunda gitmeyen şeylerin sebebi duygusallığın. E haliyle aldığın kararlarda ya da yaptığın işlerde duygularınla hareket ettiğinden çoğu zaman yanılıyorsun. Tamam, duygularını bir kenara bırak ve gamsız ol demiyoruz, ama hayat her şeye üzülüp ağlanacak kadar kötü değil! Biraz akıl ve biraz duygu dengesiyle her şeyin çok daha güzel olduğunu göreceksin!

tulin-eroglu

Hayatındaki her şeyi fazla kafana takıyorsun! Hayatındaki her şeyi fazla kafana takıyorsun! Freud kişilik analizine göre senin derdin her şeyi fazla kafana takman! Hayat kısa, kuşlar uçuyor demeyeceğim elbette ama gerçekten her şeyi kafana takıp kendine dert edinmen için hayat fazla kısa. Evet, çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsin, dünya mükemmel bir yer de değil ama elinde olmayan şeyleri kendine yüklemenin de bir anlamı yok. Tertemiz kalbinin hak ettiği bu değil!

yagmur--demir

GÖNLÜM ANLAT BENDEN GİZLİ DERDİN NE ..

Görüş Bildir