Finalde Bombayı Bırakıp Hepimizi Afallatan Masumlar Apartmanı'nın 10. Bölümünde Yaşananları Konuşuyoruz!

74PAYLAŞIM

Artık Safiye ağlamasın yahu!

Öncelikle başlamadan 9. bölümde yaşananları konuştuğumuz bu içeriğimizi buraya bırakıyorum. Belki bakmak istersiniz hani...

Safiye Terörü, Çığlıklar, Gözyaşları Derken Hareketli Geçen Masumlar Apartmanı'nın 9. Bölümünde Neler Yaşandığını Konuştuk! - onedio.com
Safiye Terörü, Çığlıklar, Gözyaşları Derken Hareketli Geçen Masumlar Apartmanı'nın 9. Bölümünde Neler Yaşandığını Konuştuk! - onedio.com

Geçtiğimiz hafta final sahnesinde hatırlarsınız Han, İnci'ye gerçekleri göstermek, aralarında sır kalmaması için üst kattaki çöp evi hoş geldin diyerek göstermişti. O sırada da Safiye, onları izliyordu. Bu bölüme de Safiye'nin tepkisiyle başladık. Evi gösterdiği için fazlasıyla üzgün ve kızgındı.

Kendilerine ihanet ettiğini düşündü Safiye hatta hain falan dedi bebeye. Han ne kadar konuşalım falan dese de yemedi tabii. Han'ın da işi çok zor ya kendi psikopatlığıyla mı uğraşsın yoksa evdeki 2 sıyırıkla mı uğraşsın? Ne yapsın bu çocuk? Ben bile izlerken laf anlattığı için yoruluyorum. 

Tabii Safiye sadece Han'la uğraşsa iyi. Gitti bir de kavgalı olduğu, harptan çıktığı Gülben'i Han'a karşı doldurdu bir güzel "Senin için kendimi siper ettim, seni rezil etmeye kalktı" diyerek. Kızcağız zaten hem aşkına hem de kitaplarının gitmesine yanarken bir de Han'ın bu davranışı karşısında eridi bitti resmen. Yine Gülben'e kalan gözyaşı oldu. Acısını bir yandan yaşarken diğer yandan da Safiye karşı isyan bayrağını da çekti Gülben. Savaş ilan ettiler birbirlerine. :)

Bu arada Han'la İnci yine eskisi gibi. İnci zaten bunları gördükten sonra tavır alacak bir kadın değil tam tersi daha çok sahiplendi Han'ı. Bu saatten sonra ne olursa olsun ayrılmaz bunlar bak ben yazıyorum buraya...

Han'dan Gülben'le olan durumunu sakladığını için kendini yiyip bitiren Esat da sonunda Han'a her şeyi anlattı. Anlattıktan sonra da Gülben'in yanına gitti. Onun kalbini kırmadan Gülben'le ilişkisi olamayacağını anlatmak için. Yine aşık safımız bunu da yanlış anladı.

Çocuk ayılık etiği için, "Söylediklerim geçerli ama seninle ilişkimiz olamaz." diyor bu da gülerek "Anladım" ben diyor. Gel de çıldırma. Sonuçta Gülben, en yakın arkadaşının ablası. Dolayısıyla kendisine kırgın olmasını istemez. Gülben de Esat'ın Han'dan çekindiği için kendisinden uzak durduğunu düşündü. Han da Gülben'in yanlış anladığını söylese de Gülben, yine bildiğini okudu. Ah Esat, kızı boş yere yine umutlandırdın. Bazen iyi niyetli olmak, kötü durumlara vesile olabilir. Bunların sonu ne olacak bilemiyorum. Hayat sürprizlerle dolu ama bir bakarsın ilerleyen bölümlerde Esat ve Gülben'in elinde bir bebek. :D

Akşamına da Han, babası aç kaldığı için ailesini Safiye hariç yemeğe götürdü. Safiye tepkili ev ahalisine o yüzden kendisini odasına kapattı. E zaten dışarı da çıkamıyor. Bu yemekte İnci de vardı tabii. İnci de yemekte Gülben'in türlü türlü burun kıvırmalarına aldırış etmeden durumu da çok güzel idare etti.

İtiraf edelim çoğumuz İnci'deki iradeye sahip değiliz. Sürekli sizi tersleyen, sevdiğiniz insanın yanında size iğrenerek bakan biri olsa siz ne yaparsınız? Ben alır kafasını görümce falan dinlemeden yere sürterdim. :) İnci, zıtlaşmadan çok güzel davrandı Gülben'e. Neriman'a zaten bir şey demiyorum çünkü zaten çiçek gibi bir genç kız.

Bu sırada da evde olan Safiye, geçmişindeki acı anılarla baş başa kaldı. Gülben onu sevgiyi bilmemekle suçlasa da aslında belki de en çok Safiye biliyor. Safiye'nin annesinden korkusu aşkını da öldürmüştü.

Her yalnız kalışında Safiye'yi bu acı vurdukça vuruyormuş meğerse. Bu olay olmasa annesi, sevdiği çocukla onu yakalamasa belki de çok başka bir hayatı olacaktı Safiş'in. Ona sadece acı anılar ve bir fotoğraf kalmıştı. Omuzundaki kesik yaraları saramamış bu yaşına kadar. Kanayıp dursa da etrafındakiler bu yaraları göremiyor. Öyle saklamış Safiye... Acıyı da bunca yıl peşine katarak yaşamaya çabalamış. Tabii buna yaşamak denirse... 

Gök gürültüsünden de ayrıca korkan Safiye, apartmanın girişine sığındı. Haline çok üzüldüm. İçim parçalandı onu izlerken. O sırada da İnci'nin dedesi denk geldi Safiye'ye. Dedemiz yalnız bırakmadı onu. Oturdu onu dinledi. Birbirlerine karşı biraz da bu vesileyle yumuşadılar sanki.

Biz böyle hüzünlü hüzünlü geceyi bir şekilde sonlandırdık ama sabah öyle bir şey oldu ki sizi bilmiyorum ama ben ağzım 2 metre açık izledim. Esra ve İnci'yi yayın sırasında arayan Gülben, Esra'yı canlı canlı itin götüne soktu affedersiniz.

Esat'ın Esra'ya aşık olduğunu düşünen Gülben demediğini bırakmadı kıza. Bir başkasının sevgilisine göz koyup ayarttığını, edepsiz, ahlaksız olduğunu ve daha bir sürü şey sıraladı. Esra'yı bir de "sakın umutlanma" diye uyardı saf. Esat, sinirlense hakkı değil mi? Yani ben hem üzüldüm hem de sinirlendim açıkçası. Bu ayıp da yapılmaz Gülben. O kadar aklın çalışıyor. Aşk bu kadar nevrini döndürmesin be kuzum.

Ve asıl bomba şimdi! Neriman ve Safiye, Gülben'i ararken o sırada Neriman, yeni öğretmeninin karşı otele yerleştiğini fark etti. Aman Allahım bir de ne görelim? Bu yeni öğretmen Safiye'nin öldü zannettiği sevgilisi... İçim nasıl cız etti anlatamam.

O kazadan sonra ne olduğunu, Safiye'nin neden onu öldü zannettiğini çok merak ediyorum. Hadi Safiye'nin hayatında güzel bir şeyler olsun. Önümüzdeki bölümde umarım Naci hocayı görürüz. Naci öğretmeni de Tansel Öngel'in canlandıracağı söyleniyor.  Ben çok heyecanlandım, ya siz?

Masumlar Apartmanı'nın 10. bölümünü buradan izleyebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efsenay1903

kitapta çocuk o kazada gerçekten ölüyor kitapla farklı ilerliyorlar ama güzel dizi yapmışlar aşk sahneleri dışında

gzm-ynklr

Bu diziyi beğendim.

dreadlocks

kitapta bu safiyenin sevdiği çocuk gerçekten ölmüş ama sanırım dizide bizim minik kalbimiz çok kırılmasın diye öldürmemişler

aburoski

Kitapta Han da yokmuş bu arada. Bunlar sadece 3 kız kardeşlermiş. Dizi jönsüz olmaz deyip bir erkek kardeş de dahil etmişler. Pek kitaba uygun gideceklerini düşünmüyordum zaten.

Görüş Bildir