Görüş Bildir
Haberler
Fenomen Eda Yön'ün Cinsel Organ Skandalında Mahkemeden Flaş Karar!

Fenomen Eda Yön'ün Cinsel Organ Skandalında Mahkemeden Flaş Karar!

Müge Kakşi
18.09.2021 - 20:15

Sosyal medya fenomeni Eda Yön kendisine cinsel organın fotoğrafını yollayıp mesaj atan kişi için suç duyurusunda bulunmuştu. Davanın görülmesinin ardından Yön'ün hesabının herkese açık olmasından dolayı kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi. Mahkeme tarafından verilen karar tepkilere yol açtı. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Dansçı ve sosyal medya fenomeni Eda Yön'ün (22) sosyal medya hesabına uygunsuz fotoğrafını yollayıp, mesaj yazan O.C. (35) hakkında soruşturmada savcılığın, Yön'ün profilinin herkese açık olması nedeniyle verdiği kovuşturmaya yer olmadığı kararı tepkilere yol açtı. Tepkilerin ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı eksik inceleme gerekçesiyle tekrar soruşturma başlattı.

EDA YÖN'ÜN CİNSEL ORGAN DAVASINDA ŞOKE EDEN KARAR

İzmir'de yaşayan ve sosyal medya platformunda 2.4 milyon takipçisi olan dansçı Eda Yön'e, 10 Haziran'da, iddiaya göre O.C., internet üzerinden uygunsuz fotoğrafını gönderip, altına da mesaj yazdı. Mesajı gören Yön, avukatı Alperen Çetinkaya aracılığıyla savcılığa gidip, şikayette bulundu. Savcılık, 28 Haziran'da, Yön'ün profilinin herkese açık olması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. İzmir Sulh Ceza Hakimliği'ne yapılan itirazın da aynı gerekçeyle reddedilmesi üzerine avukat Çetinkaya, Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi. DHA'nın haberinin ardından karara tepkiler geldi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da 'eksik inceleme' gerekçesiyle tekrar soruşturma başlattı.

Eda Yön, savcılık tarafından yeniden soruşturma başlatılmasının doğru karar olduğunu belirterek, 'Bu kişinin en kısa zamanda en ağır cezayı almasını istiyoruz' dedi.

Avukat Alperen Çetinkaya ise ''Kovuşturmaya yer yoktur' kararı kaygı vericiydi. Başsavcımız aradı ve özel olarak bu dosyayla ilgilendiğini belirtti. Burada şüphelinin almasını beklediğimiz ceza cinsel tacizden kaynaklı olacaktır. İddianamenin de bu yönde olacağına dair beklentimiz var. Soruşturmanın tekrar açılması da içimizde bir umut oluşturdu' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın