FEMEN Üyesi, Ruhani'yi Protesto Etmek İçin Kendini 'Astı'

 > -

Ukraynalı FEMEN örgütünün bir mensubu İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi Fransa ziyareti esnasında protesto etmek maksadıyla köprüde bir idam mizanseni gerçekleştirdi.

Ukrayna merkezli FEMEN örgütü, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Fransa’nın başkenti Paris’e yaptığı ziyaret esnasında bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. İsmi açıklanmayan FEMEN üyesi, İran’daki idamları protesto etmek amacıyla bir idam mizanseni canlandırdı. FEMEN üyesinin ‘kendini astığı’ Debilly üst geçidinde, “Hoş geldin Ruhani, özgürlüğün celladı” yazdığı görüldü.

FEMEN'in Fransa Sözcüsü İran'ı eleştirdi

International Business Times’ın haberine göre, vücuduna İran bayrağı çizen ve boynu ile kollarını iple bağlayan kadın, uzun süre havada asılı kaldı. FEMEN’in Fransa sözcüsü Sarah Constantin, yaptığı açıklamada, İran’da idam edilenler arasında “kadınlar, feministler, eşcinseller ve özgür düşünceli kişiler” olduğunu söyledi.

'Hollande insan haklarını umursamıyor'

Constantin, Ruhani’yi kabul ettiği için Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ı da eleştirdi ve “Bu, Hollande’ın insan haklarını umursamadığını gösteriyor. Tek umursadığı şey iş” dedi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FransaİdamİranUkraynakadınlar
Görüş Bildir