Görüş Bildir
Haberler
FED Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak? FED Faiz Kararının Türkiye’deki Yansıması Ne Olur?

FED Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak? FED Faiz Kararının Türkiye’deki Yansıması Ne Olur?

Ekonomi piyasalarının gözü FED’in yapacağı açıklamaya çevrilmiş durumda. Amerika Merkez Bankası (FED) dün toplandı ve görüşmeler başladı. Bugün de devam edecek FED toplantısı sonrasında ABD’nin faiz kararı açıklanacak. FED toplantısı için ağır basan olasılık her ne kadar yeni bir karar çıkmayacağı yönünde olsa da piyasalar, toplantı sonrasında yapılacak açıklamayı bekliyor. Ayrıca Türkiye Merkez Bankası da faiz kararını yarın açıklayacak. İşte hem ABD’de hem de Türkiye’de açıklanacak faiz kararı hakkındaki son bilgiler…

Hem altın hem de dolar yatırımcıları, FED’in yapacağı açıklamayı bekliyor. Amerika Merkez Bankası’nın (FED) açıklayacağı faiz kararı, dünya piyasalarının en çok beklediği açıklamaların başında. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar…

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

FED’in yaptığı toplantılar dün başladı. Toplantı görüşmeleri bugün de devam edecek ve Türkiye saati ile 21.00’de FED yeni faiz kararını açıklayacak.

ABD’de faizlerin artması, dolara olan ilgiyi artıracağı için tüm dünyada doların değerlenmesine neden olabilir. Ayrıca altının ons fiyatı da yukarı yönle hareketlenir.

TÜRKİYE MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN?

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, 23 Eylül Perşembe günü toplanacak. Toplantı sonrasında faizlerin düşürülmesine, sabit tutulmasına veya yükseltilmesine karar verilecek. Peki, uzmanların faiz beklentisi ne yönde?

AA Finans'ın 23 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi, 20 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Buna göre, 18 ekonomist politika faizinin yüzde 19'da sabit bırakılmasını beklerken, 2 ekonomist politika faizinin 100 baz puan düşürüleceğini tahmin ediyor.

Bu Haberler De İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın