Görüş Bildir
Haberler
Fatmanur Altun Hakaret Davasında Beraat Veren Hakimden Şikayetçi Olacak

Fatmanur Altun Hakaret Davasında Beraat Veren Hakimden Şikayetçi Olacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun'un, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla dava açtığı yurttaş beraat etti. Altun'un avukatı Sezgin Tunç, beraat kararı veren hakim hakkında, 'İdari, hukuki ve cezai tüm yolları sonuna kadar kullanacağız' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun, konusu olduğu haberin altına, “İslamla ilgileri yok bu aç köpeklerin” yazdığını iddia ettiği kullanıcıya dava açtı. 

Dava hakimi, Fatmanur Altun'a hakaret ettiği iddia edilen sanığın beraatine karar verdi. Mahkeme hakimi, 'İfade sahibi sanığın dosyaya yansıyan kimliğinin kamu davasının konusunu oluşturan iddia çerçevesinde herhangi bir özellik barındırmadığını' belirterek, Fatmanur Altun'un dava açtığı yurttaşın beraatine karar verdi.

Hakimden şikayetçi olacaklar

Hakimden şikayetçi olacaklar

Yurttaşın beraatinin ardından Altun'un avukatı Sezgin Tunç hakim için harekete geçti. Tunç, beraat kararı veren hakim için harekete geçeceklerini söyleyerek, 'İdari, hukuki ve cezai tüm yolları sonuna kadar kullanacağız' dedi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Tunç, 'Bir karanlık zihniyettin kötücül bir fiiliyle karşı karşıyayız yine. Bu karar hakkında elbette tüm haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kararı veren hakim hakkında da idari, hukuki ve cezai tüm yolları sonuna kadar kullanacağız' ifadelerini kullandı.

Fatmanur Altun da karara ilişkin yaptığı açıklamada, ' 'İslamla ilgileri yok bu aç köpeklerin' ifadesi hakaret değilmiş. Ayrıca bu ifadenin 'olgusal temeli' varmış. Yani, 'deney/gözlemle doğrulanabilecek kadar doğru' bir ifade imiş. 'Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya.' Söyleyecek başkaca da söz bulamıyorum. Çok ama çok üzgünüm' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
31
12
5
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
bahariye

köpekleri hayvanları hakaret nidası olarak kullanmayın ztn! Bu tür insanlardan çok daha değerli köpekler keşke herkes köpekler kadar güzel olsa.

avimoshe

ya sal işte amk niye her ufak şeyin peşinden koşuyosunuz biraz cool olun. O kdr egolusunuz ki. Bişey diyosun hapse atıyolar abi biraz özgüven ya. Karakterler... Devamını Gör

Halil Değerli

Dünyada işini iyi yaptı diye ceza veren ilk ve tek ülkeyiz... ...... Âdil davrandığı için kendisine adaletsiz davranılıyor.... ...... Ülke bitti... Uzatmala... Devamını Gör