Görüş Bildir
Haberler
Fahrettin Koca: 'Türkiye'de Nu Varyantına Rastlanmamıştır'

Fahrettin Koca: 'Türkiye'de Nu Varyantına Rastlanmamıştır'

Günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gündemdeki 'Omicron' varyantına Türkiye'de rastlanmadığını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Twitter'dan açıklama yapan Koca; 'Farklı ülkelerde ortaya çıkan varyantlara bağlı gelişmeleri izliyor ve ülkemizin dışarıyla teması konusunda önlem alıyoruz. Gündemde olan Nu (omicron) varyantına karşı en erken önlem alan ülkelerdeniz. Türkiye’de en yaygın varyant Delta varyantıdır. Nu varyantına rastlanmamıştır.' dedi.

Günün rakamları 👇

Günün rakamları 👇

Paylaşılan tabloya göre son 24 saatte 358 bin 274 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 759 kişinin testi pozitif çıktı, 192 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 25 bin 103 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,08, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,52 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 120 milyon 58 bin 425 doza yükseldi.

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak, Burdur oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
5
3
2
2
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Akdağ

Dedi ve yarın nu varyatın vakalarında patlama yaşandı

withzeycey

Ya bi siktir git. İlk virüs çıktığında da milleti aylarca yediniz bu yalanlarla.daha dün belçikaya türkiyeden gelen birinde yeni varyant tespit edildi

Akın

Demek ki rastlandı. Akp ne nerse tersidir. Fizik kanunu gibi bişey bu artık amk.