Facebook'ta Yaptıkları Paylaşımlarla Taa Yüz Metre Öteden Tanınan 13 Değişik İnsan Tipi

936PAYLAŞIM

Herkesin nasıl bir kimlik kartı varsa, artık bir Facebook hesabı da var. İlkokul arkadaşlarımızı bulmak için girdiğimiz mecra, gittikçe karışık insanların oluşturduğu sanal bir dünyaya dönüştü. Arkadaş listemizde annemiz, amcamız, halamız, komşumuz, bi tanıdığımızın oğlu, kuzenimizin kızı gibi çeşit çeşit insan tipi var. Bu insan tiplerinin de genellikle paylaştığı şeyler az çok belli. Bakalım bu örneklerden sizin listenizde de var mı?

1. İlginç alternatif tedavi yöntemlerini görünce aşırı heyecanlanıp herkes görsün isteyen akraba teyze

Kulağa soğan sokma, elma sirkesiyle tansiyon düşürme ve pırasanın inanılmaz faydaları gibi şeyler, bu teyzelerimiz için vazgeçilmezdir.

2. Gizli bir görevi mesaj yoluyla iletip çok büyük yankılar uyandırmak isteyen aile dostu

Bu insan tipinden çok ama çok eminim, mutlaka sizin etrafınızda da en az bir tane vardır. Yaş ortalamaları genellikle 50 ve üstü olur bi tontişlerin.

3. Dünyanın en büyük felaketlerini yaşadığından emin olan ama detay öğrenmek için üyelik isteyen "ÖZELE GEL" insanı

"Özele Gel" insanları için apayrı bir başlık açıp konuşmamız lazım aslında. Dikkat çekmekle görevli bu insanlar, hiçbir şekilde detay vermemeleriyle meşhurdur.

4. Durmadan oyun oynayıp, canı bitince de sağa sola gelişigüzel oyun daveti gönderen işsiz tanıdık

Bu gerçek bir işsizlik örneğidir. Oyun canı bitince çıldırıp duvarları yumruklayan, odasına kapanıp depresyona giren insanlar bile var. Bi de "Sana davet gönderdim" diye mesaj atmaktan çekinmezler.

5. Her sabah çayını koyduktan sonra güllü dallı GÜNAYDIN CANIM ARKADAŞLARIM paylaşımı yapan olgun bireyler

i.pinimg.com

Bu kişiler, yaptıkları paylaşımları ilk önce kendilerini beğenirler. Sonra kimler günaydın demiş, kimler dememiş diye bir çetele tutarlar. Eğer bir gün işiniz düşerse kara listeye bakarak adınızın yazıp yazmadığını kontrol edebilirler.

6. Kendi beğendikleri şey için oturdukları yerde herkesten rekor beğeni bekleyen hayranlar

Rekor beğeninin alt sınırını henüz kimse bilmiyor. Kaç olursa rekor sayılacak, bununla ilgili de bir bilgi yok. Rekor olsun da, taştan olsun.

Not: Bu tür paylaşımlar genellikle sayfa büyütmek için yapılıyor. Yani rating diyelim, daha düz olur.

7. Kime laf soktuğu belli olmadığı halde hunharca isim vermeden saydıranlar

Zaten amaç da o. Arkadaş listesindeki "birileri" görsün ve görenler "Acaba bana mı diyo lan?" diyip kafayı yesin. Eğer bunu kendisine sorarsanız "Sen niye üstüne alınıyosun ki?" diye ikinci bir atak gerçekleştirecektir.

8. İnternetin ilk keşfedildiği zamanlarda meşhur olmuş videoları "Çok güldüm :))))" diye paylaşan mağara insanları

Mağara insanı demek kötü bir şey değil. Internetle çok ilgisi olmayıp trendleri geriden takip eden insanlar için kullanılan bir terim. Ve bu tip insanlardan sizin Facebook sayfanızda da var.

9. Gece gündüz demeden sayfasından sadece yemek tarifi paylaşan ev hanımı

Onun da kullanım şekli böyle demek ki. Bi şey demiyoruz ki zaten, hepimizin annesi yapıyor böyle şeyler.

10. Sürekli olarak telefonunun başına bir şey gelen ve tüm numaraları Facebook sayesinde toparlayan talihsiz

Bazıları bu insanlar için "Aman yine numara yapıyo" diyor. Yok ya, insanın başına gelmedikten sonra anlamaz. Yalnız ayda bir kere aynı şeyi yazanlar var, onlara ne demek lazım bilemiyorum.

11. Yazmaya üşendiği için ruh halini sadece emojiler aracılığıyla gösteren gizemli insan

Bazısı mesela "Heyecanlı hissediyor" şeklinde bir emoji koyuyor, açıklama desen yok. "Özele Gel" insanının bir değişik versiyonu diyebiliriz.

12. Facebook'ta "Ne düşünüyorsun?" yazan kısımla kendi kendine konuşan insan

Birisi Facebook iletisinin başına "Ne mi düşünüyorum?" yazdıysa bilin ki Facebook ile kendi kendine dertleşiyor. Bunu bazen net olarak anlayamıyoruz ama biraz düşününce çözüyorsunuz.

13. Cenaze, hastalık, erozyon, tsunami gibi felaketleri anında zaman tünelinde paylaşan aşırı ilginç insan

İşte görüp görebileceğiniz en ilginç Facebook insanı bu insan. Onunla ilgili diyeceklerimizi daha önce söylemiştik. Bir tek dileğimiz var, elinden interneti alın lütfen...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hugi

#13 yusuf cemal keskin, karadenizin en iyi kemençecilerindendir, cenazeden bir kaç hafta sonra aynı yerde cenaze evinde sohbet ettik, ''müthiş'' derken, çok kalabalık aşırı yoğunluk güzel bir tilavet geniş katılım vs anlamında yazdı, ölen kişi kapı komşusu annesi kadar yakını idi ve çok severdi, tekrar tekrar taziye evine gelip hal ahtır sorar misafirleri karşılardı, çok eskiden kasedini aldığım ilk sanatçı,siyaetle işi olmaz ağırbaşlı efendi ve ahlaklı bir insandır, kendi popi niz için saçmalamışsınız.

player-one

Bir de şu tipler var onları unutmuşsunuz. Bir tepsi çay vb. fotoğrafı paylaşıp ''Buyrun sıcak sıcak çay koydum afiyet olsun.'' vb. diyenler. Bunlar da genelde +40 yaş grubu. Ekrana ekmek mi banacağız gerizekalı? Zamanında teeee 2008'de Koca Kafalar bir videoda buna değinmişti: ''Şimdi dostlar rakı söyler nasıl olsa şirketten.'' diye.

necla.toker

Acınacak haldeler.

birinci-tekil-birey

Benim 17 yaşındaki oğlum haklı.. "Baba feys kullanmıyoz biz, babannem bile feyste" diyo... Harbiden bana da gına geldi güllü dallı duyarlı aminli feyspuk şeylerinden ....

erlik

"Neden facebook vs kullanmıyorsun?" diyenler için gelsin

Görüş Bildir