Eylül Bebeğe Öz Annesinden Çamaşır Suyu ve Jiletle İşkence: 'Kızıma Isınamadım, Ölmesi İçin Yaptım'

 > -
Abone ol

Avcılar'da 1.5 yaşındaki kızı Eylül Miray'a şırınga ile çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte ettiği, jilet ile vücudunun çeşitli yerlerini keserek işkence yaptığı ortaya çıkan Ezgi K. tutuklandı. Daha önce 2 kez gözaltına alınan ve serbest bırakılan Ezgi K., yakalanacağını anlayınca polis merkezine gidip teslim oldu ve yaptığı işkenceleri itiraf etti. İfadesinde "Kızıma bir türlü ısınamadım, ölmesi için yaptım" dediği öğrenildi.

Henüz bir aylıkken hastalanmaya başladı

Avcılar'da yaşayan Ezgi K. ile Eray K. 12 yıl önce evlendi.  2 çocukları olan çiftin 1,5 yıl önce de Eylül Miray adını verdikleri üçüncü çocukları dünyaya geldi. Ancak Eylül bebek, çiftin diğer çocuklarına göre sürekli hastalanmaya başladı.  Henüz 1 aylıkken kulaklarından ve göbek deliğinden kan gelen, vücudunda morluklar oluşan Eylül bebeği, babası doktor doktor gezdirdi. Bebeğe teşhis konulamadı.

Kafatası ve karnındaki çatlaklar, vücudunda çizik ve morluklar tespit edildi

DHA'nın verdiği bilgiye göre, Eylül bebeğin, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında durumu kötüleşti. O tarihte 9 aylık olan bebek ambulansla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatri Acil Servisi'ne kaldırıldı. Kafatası ve karnındaki çatlaklar ve kanama ile vücudunun çeşitli yerlerinde çizikler ve morluklar olan bebeğin durumundan şüphelenen bir doktor, anne Ezgi K. ile konuştu. Annenin anlatımlarından şüphelenen doktor, durumu polise bildirdi.  Fatih Emniyet Müdürlüğü ekipleri devreye girdi. 

Savcılık tarafından hakkında 'eziyet ve işkence' suçundan soruşturma başlatılan anne, gözaltına alınarak, Avcılar Polis Merkezi'ne teslim edildi. Buradaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen anne, serbest bırakıldı. Eylül bebeğin rahatsızlıkları ise devam etti.  Mira bebek, 20 Ağustos günü ise aynı şikayetler ile Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ne götürüldü. Anne bir kez daha gözaltına alındı ancak ikinci kez serbest bırakıldı.

Yakalanacağını anlayınca teslim oldu

Son olarak yine Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'ne kaldırılan bebek tedavi altına alınırken, bir doktor, annenin odaya girmesini yasakladı. Bebeğin iyileşmeye başladığı görülünce tüm şüpheler yeniden anneye çevrildi. Yakalanacağın anlayan anne de 9 Şubat günü Avcılar Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu.

Yavaş yavaş ölmesini istemiş

Daha önceki ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini ancak vicdan azabına dayanamadığını belirten anne, bebeğine işkenceyi kendisinin yaptığını ancak pişman olduğunu söyledi. Anne, bebeğinin vücuduna, doğduğu günden bu yana şırınga ile çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte ettiğini, kafatası ile vücudunun çeşitli yerlerini jiletle kestiğini böylelikle de yavaş yavaş ölmesini planladığını anlattı. Hatta hastanede yattığı dönemde bile bebeğine sıvı sabun enjekte ettiğini ifade etti.

"Bir aylıktan itibaren düzenli olarak işkence ettim"

Savcılığa sevk edilen anne, buradaki ifadesinde de, “Kızıma bir türlü ısınamadım, ölmesi için yaptım" dedi.  Kızının doğduktan sonra solunum sıkıntısı nedeniyle 1 ay hastanede yattığını anlatan kadının “Kızımı sevemedim, ona ısınamadım. İşkence yapmaya karar verdim. Bir aylıktan itibaren düzenli olarak şırınga iğnesi ile ağzının içine, burun içine, kulak içine, göbek deliğine batırarak vücudundan kan gelmesini sağladım. Sonrasında hastaneye götürüp tedavi ettirdim. Taburcu olup eve geldiğinde de aynı şekilde şırınga iğnesi ile vücudunun çeşitli yerlerini kanatarak, kafatasına, gözlerinin ortasına, bacaklarına, kollarına, göğüs kısmına jiletle kesikler atarak eziyet etmeye devam ettim. Hastanede tedavi gördüğü sırada tuvaletten şırıngaya doldurduğum sıvı sabunu damarından enjekte ettim. Evde de çamaşır suyunu yine şırıngayla damarından verdim. Bu süreç kızım bir aylıktan itibaren başladı. Hakkımda soruşturma açılmıştı ama ben inkar etmiştim. Eziyeti ailemdekiler uyuduğu sırada ya da görmedikleri anda yapıyordum" dediği öğrenildi.

Tutuklandı

Anne Ezgi K., şu an 1,5 yaşında olan bebeği Eylül Mira'ya sistematik olarak işkence ve eziyet yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Babası Eray K. ile yaşayan Eylül Miray bebek sağlığına kavuşmaya başladı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir