Evlerinin Tadilatını Yaparken Tesadüfen Duvar Aralarında Bulduklarıyla Hepimizin Ağzını Açık Bırakan Ev Sahipleri

275PAYLAŞIM

Duvarlar üstümüze üstümüze geldi.

Kaynak: https://slappedham.com/discovered-inside...

1. Gizli kamera:

Hepimizin çantasında kameraların gezdiği zamanları hatırlıyoruz. Hatta bazıları oluşan durumları fırsat bilerek gizli kayıt da yapıyordu. Fakat, kimse evinde dikizleniyormuş gibi hissetmiyordu. Ta ki Avustralyalı çiftin duvarları arasında bulduğu gizli kameraya dek...

Sidney'de ev kiralayan bir çift, ev sahibinin kendilerini gizlice kayıt altına aldığını iddia etti.

Araştırma yapmaya karar veren çift, evin duvarına gizlenmiş kameraları tespit etti. Ev sahibi, çiftin yatak odalarında bulunan kamerayla düzenli olarak özel anları izliyormuş. Bu olayın ortaya çıkmasından sonra şikayet edilen ev sahibi suçlu bulundu ve savunma yaptı.

2. İç çamaşırı:

Çoğumuz, kirli kıyafetlerimizi ve iç çamaşırlarımızı kirli sepetine atmamıza rağmen bu, herkesin yaptığı bir şey değilmiş meğerse. Özellikle Batı Avrupa'da yaygın olan bu duruma insanlar o kadar alışmış ki, duvarlardan çıkan kirli iç çamaşırlarını gördüklerinde şaşırmıyorlarmış.

Orta Çağ zamanlarında ise bu durum, evi korumak için yapılan batıl bir inanış haline bile gelmiş.

Duvarlardan çıkan kirli iç çamaşırların da bir açıklaması olmasına rağmen mide bulandırıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

3. Silah cephanesi:

İnsanlar, evlerini hem gerçek hem de hayali tehditlerden korumak için bazı çözüm yollarına başvuruyorlar. En korkutucu olanlardan bir tanesi ise, silahlar...Yeni evini düzenleyen kişi, merdivenlerin arkasındaki gizli odayı bulduğunda içeriden çıkanları gördükten sonra şok geçirdi. İçeride; silah, bomba ve askeri mühimmatlar vardı. Yeni ev sahibi, odadaki diğer bulunanlardan yola çıkarak burada yaşayanların Amerika'nın sona ereceği için cephanelik hazırladığını düşündü.

Odada bulunan kasa ise yeni ev sahibi tarafından açılamadı.

Başka bir ev yenileme projesinde ise; Kore füzeleri bulundu ve durum hemen polise bildirildi. Daha sonrasında evin eski sahibinin Kore Savaşı gazisi olduğu öğrenildi ve füzenin de hatıra olarak getirildiği düşünüldü.

4. Binlerce ayakkabı:

Önceki maddelerde bahsettiğimiz kirli çamaşırlar gibi duvar aralarına konan eski ayakkabılar da kötü ruhlardan korunmak için yapılan bir batıl inanış.

Ancak 2010 yılında Korschenbroich'te bulunan bir kalenin restorasyon zamanında duvar aralarından binlerce kadın, çocuk ve erkek ayakkabısı çıktı.

Dini bir koruma için yapıldığı düşünülen bu olayın arkasındaki hikaye kimse tarafından çözülemedi.

5. Tüyler ürpertici garip yaratıklar:

Evlerimiz, genelde dışarıda bulunan böcek ve hayvanlardan korunmak için kullanılmasına rağmen duvarların arasından yılan gibi korkutucu hayvanlar çıkabiliyor. Örneğin; Amerika'da yeni eve taşınan çiftin, duvarlarının arasından onlarca zehirli yılan çıktı.

Başka bir ailenin evinde ise; duvarlardan zehirli örümcekler çıkmaya başladı ve ev sahipleri evi terk etmek zorunda kaldı.

Colorado'da yaşayan başka bir ev sahibi, duvardan gelen seslerden sonra şeytan çıkarma için papazı aramaya hazırlanıyordu. Fakat; durumun dini olmadığı, yaklaşık olarak 60.000 arının duvar arasında tespit edilince ortaya çıktı.

6. Zehirli atık:

Colorado'da yaşayan bir kişi, evini yenilemek istedi ve duvarların yapım aşamasına geldiği sırada 800 tane zehirli atık variliyle karşılaştı. Fazlasıyla tehlikeli olan bu zehirli atık, kansere ve birçok hastalığa sebep olabilirdi.

İşin daha kötü tarafı ise; bu adamın günlerdir binada çalışma yapması sonucunda risk altında olmasıydı.

Bulunan malzemelerden yola çıkarak binanın eski sahibinin katran ürünü işletmesi yaptığı anlaşıldı. Eski ev sahibi, tehlikeli malzemelerin yanlış şekilde atılmasıyla ilgili olarak yasal sorunlarla karşı karşıya kalmıştı. Fakat, kendince bulduğu imha yöntemi de yasal sorunlar kadar tehlikeliydi.

7. Cadı şişeleri:

Yıllar öncesinde, cadılıkla uğraşanların kullandığı malzemeleri duvar aralarında sakladıkları biliniyordu. Aradan uzun bir süre geçtiği için çoğu cadı şişesi kırıldı ve büyü malzemeleri zarar gördü. Ancak, 2004 yılında Greenwich'te evlerini restore eden çift, duvar arasında içinde idrar, saç ve tırnakların olduğu şişeler buldu.

Şişelerin yanında ise; kalp şeklinde iğneyle delinmiş deri parçaları vardı.

Halk bilimine göre; kapalı şişeler, ev sahibi yerine kötü enerjinin gönderileceği kişiyi temsil ediyor. Şişenin şans eseri bulunması ve açılması, kötü enerjiyi şişeyi açan kişiye yönlendirebilir.

8. İnsan kalıntıları:

2019 yılında Harvard Üniversitesinin eski ibadethanesinin restorasyonu sırasında duvar arasında insan iskeletlerine rastlandı. Anatomi dersleri için kullanıldığı düşünülen iskeletlerin neden duvar arasında olduğu konusu tartışmalara sebep oldu.

9. Başka bir olayda ise; bir gazetecinin yaptığı araştırmada Fransa Kralı Henry IV'ün taşlaşmış kafatası, bir muhasebecinin evinin duvarından çıktı.

Fakat, kafatasının neden orada olduğu konusunda mantıklı bir sebep bulunamadı.

10. Gizli geçitler:

Hepimizin çocukluk hayali olan duvarların arasındaki gizli geçitler gerçek hayatta da ortaya çıktı. Güney Carolina'da yaşayan bir aile, evlerinin restorasyon sürecinde duvarda bulunan kitaplığı kaldırdıklarında arkadaki gizli odayı keşfetti.

Ve, bununla birlikte acı gerçeği de öğrendi.

Değerli eşyaların saklanması için kullanılan koridorun duvarları küflendiği için hastalanıp evi terk eden eski ev sahipleri ve restorasyon yapan ailenin kaderi aynı oldu.

11. Cadı tahtası:

İsmini bilmediğimiz bir kişi, 2016 yılında evinde değişiklikler yaparken duvarının arasında 100 yıllık cadı tahtası buldu. Ruhlar ve bazen şeytanla iletişim kurmak için kullanılan bu tahtalar, bazıları için sadece bir oyuncak olmakla kalırken bazıları için bir bela haline gelmiş.

Ev sahibi, tahtayı bulduktan sonra internetten paylaştı.

Bazıları duvara geri koymasını veya ondan kurtulmasını önerdi fakat daha fazla şey bulmayı düşünen adam, araştırmaya devam etti. Şu an ise adamın nerede olduğu veya ne yaptığı bilinmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ebediyatci

biz 1 yıllık binada oturuyoz aq sıkıcı -_-

sane

hic hos degil

tyliebee

#6 800 tane varili "duvarların arasına" sığdırabilecek bir ev, nasıl ya ?

ali-efe7

Amerikan evlerinin duvar aralarında tesisat tamiri ve havalandırma sistemleri için bir insannın rahatlıkla yürüyebileceği kadar geniş boşluklar bırakılır. bu nedenle tüm duvarların içine 800'den fazlası da sığabilir.

tyliebee

Mimarım, cavity wall nedir nasıldır biliyorum :) yine de o kadar geniş olamayacağını düşünüyorum ve 800 de gayet fazla, onları üst üste mi koydun, öyleyse nasıl koydun, nerden koydun, yukardan kırıp aşağı bıraktıysan varil nasıl patlamadı, yine de hacimsel olarak baktığımızda malikane olması gerekiyor. Ayrıca tüm duvarlar o kadar geniş olmaz, bölücü duvarlar da var. Sadece evi çeperleyen duvarlar görece geniş ve boşluklu yapılabilir.

ali-efe7

Mimar olduğunu belirtmen iyi olmuş bence :) cahil sanabilirdik... varillerin çapı 58 cm dıştan dışa iki duvar arasında gayet verilebilecek bir mesafe basit birçok amierikan evinde özellikle de country bölgelerdeki evlerde duvarlar arasında bundan daha büyük boşlıklar bırakılıyor. maksat hem ses hem ısı yalıtımı ve tesisatın tamirini kolaylaştırmak. varillerin oraya nasıl konduğu ile ilgili olarak da bence önce alt kattan varilleri bir sıra yerleştirmiştir sonra da üst kattan bir duvarı kırıp basit bir makara sistemi ile sarkıtarak varilleri tek tek üst üste ve yan yana dizmiştir. biraz yorucu ama mümkün birden fazla kişi çalıştıysa daha kolay. yada ev yapılırken inşaat aşamasındayken variller konuş olabilir.

erci-e

Hepsi birbirinden beter yahu

deen-tharkuho

#5 deki gif beni benden aldı onların içine düştüğünüzü bir düşünsenize

Görüş Bildir