Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Sadece 4 Hareketle Kalça Bölgenizdeki Yağlardan Kurtulabilirsiniz!

-

Günümüzde birçok insan kalça bölgelerindeki yağlardan ve bu yağların bir türlü gitmemesinden şikayetçi. Sizin için healthybeautiful'dan derlediğimiz bu içerik sayesinde, spora bile gitmenize gerek kalmadan evde yapabileceğiniz 4 kolay hareketle, o hep şikayet ettiğiniz yağlardan kurtulabileceksiniz.

Tek yapmanız gereken önce sol tarafınıza yatıp aşağıda listelenen hareketleri sağ bacağınızı hedef alarak yapmanız. Daha sonra ise iç bacak için tam tersini yapabilirsiniz. 

Bütün hareketler için direnç bandı kullanmanız gerekiyor. İki bacağınızın arasındaki açıklık çok fazla olmayacak şekilde ayakta dikilin ve bandı tam dizlerinizin üzerinden bağlayın. 

Kaynak1, Kaynak2

1. Two Pumps

Sol tarafınıza yatın, başınızı sol elinizle destekleyin. Sol bacağınızı bükün ve sağ bacağınızı esnetin. Sağ bacağınızı gergin bir şekilde yukarı kaldırıp aşağı indirin ve sol bacağınıza değmemesine özen gösterin. Aynı hareketi bir bacak için 30 kere tekrarlayın.

2. Check Mark

Yine aynı pozisyondayken sol bacağınızı arka tarafa kıvırıp sağ bacağınızı karın boşluğunuza doğru çekin. Bacağınızı uzatırken dikkat etmeniz gereken şey ise; uzanabildiği en uzak noktaya uzanması ve dümdüz durması.

3. Up and Over

Yukarıdakiyle aynı başlangıç pozisyonunu alın, sol kolunuzun üzerinde biraz yükselin. Ayak parmaklarınızla işaret ediyor gibi sağ bacağınızı esnetin ve bacağınızı önden arkaya doğru hareket ettirin. Amacınız: sağ bacağınızı uzatabileceğiniz kadar öne uzatıp kalçanızı sıkmak. Aynı hareketi 20 kere tekrarlayın.

4. The Burner

Yine aynı pozisyonda başlayın, sol kolunuzun üzerinde dururken sağ elinizi önde tutun ve bacağınızı kalçanıza doğru arkaya uzatın. Daha sonra arka tarafa uzattığınız sağ bacağınızı çekebildiğiniz kadar kendinize çekin bu sırada sağ elinizi de göğüs ile birlikte sağ tarafınıza doğru döndürün ve sağ elinizle yere dokunun. Bu hareketi de 20 kere tekrar edin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atilla-gurbuz

Güzel kalçalar için kolay ve kesin çözümler. Bulmak çok zor bir şey deforme oldumu hayır gelmiyor. https://www.mankenkiz.com/?s=kal%C3%A7a

smurfs-girl

ben normalden zayıfım ama basenler şişik yani genetik bişey maaleseff :((

mustafaturk

ya aq sene olumuş 2018 hala kuvvet çalışarak götündeki yağı eriteceğine inanan var mı ? bu hareketleri yaparsanız götünüz kurumaz aksine kütle edinir daha da büyür evet şekile girer ama büyür.

kalemine

tavsiyeniz nedir peki cidden merak ettim

fikret-abi

Kank diyet yapman lazım spor ile beraber sadece diyetle olmaz sadece sporla olmaz yani

zahacriah

Yağ ile kasın hacimsel olarak bilmeyen cahiller gelmiş yorum yapıyor ya burada. Kolay mı lan öyle oradaki yağ hacmi kadar kas yapmak? Gönül rahatlığıyla yapabilirsin hiçbir şey olmaz.

kalemine

diyet yapıp 15 kiloya yakın verdim ben ama bölgesel sorunlar devam ediyor 56 kiloyum arkadaşın dediği gibi kas ve yağ kütlesinin hacimce kapladığı yer aynı değil kütle edinirsiniz diyor. fikri var demek ki arkadaşın cidden merak ettim sordum.

mustafaturk

pump nedir bilmeyen aq kekoları gelmiş burada cevap yazıyor yığ hıcmi kıs hıcmi

mustafaturk

hahahaahha çıldırcam aq bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur gelip gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz demiş bir de xd

kalemine

keko diye millete laf yetiştireceğine düzgünce sormuşum ben bana cevap vereydin iyiydi

mustafaturk

yine normal sporunu yap kuvvet antremanlarına da devam et ama beslenmeni kaliteli yağ, yüksek protein, düşük karbonhidrat olarak tut bölgesel olarak kilo verme diye bir şey yok sabredip devam et bu diyete kaloriyi yükseltmeden faydasını görürsün savaş cebeci'yi izle youtube'da.

muromuo

Hareketler iş görür fakat asıl olan boğazı kısmak.

kalemine

bu iş boğazı kısmakla olan bir iş değil zamanla yaklaşık 15 kilo verdim 56 kiloyum şuan ama bölgesel sorunlardan kurtulamıyorum.

caner-ozgur3

gaydırı guppak sağlıklı beslenmediğin sürece o bölgesel sorunlar maalesef düzelmeyecek. Maddi durumunu bilmiyorum ama bir diyetisyen ile veya beslenme konusunda bilgi sahibi bir fitness eğitmeninden yardım alarak üstesinden gelebilirsin.

kalemine

diyetisyenle verdim o kiloyu ben zaten :) zamannında sağlık beslenmediğim için yer edindi şuan sağlıklı besleniyorum ama sırf bu nedenle gitmiyor bölgesel sorunlar

Görüş Bildir