Evde En Çok Neyi Özledin?

61PAYLAŞIM

Evde aylar geçti...

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim...

Kadın
Erkek

2. Peki kaç yaşındasın?

3. Ne kadar süredir evdesin?

İki aya yakın oldu.
Bir ay kadar oldu.
İlk günden beri.
Hatırlayamayacağım kadar uzun süre geçti.

4. Karantinadan önce dışarıda en çok hangisini yaparak zaman geçiriyordun?

İnsanlarla buluşuyordum.
Hobilerimle ilgileniyordum.
Çalışıyordum/okuyordum.
Geziyordum.

5. Peki karantina bitince her gün gitmek zorunda olacağın bir yer var mı?

Evet.
Hayır.

6. Evde zamanını en çok nasıl geçiriyorsun?

Arkadaşlarımla telefonlaşıyorum.
Uyuyorum.
Dizi izliyorum.
Yeni şeyler öğreniyorum.

7. Dışarı çıkınca ilk hangisine para harcayacaksın?

Yemek!
Spesifik bir şeye para harcayacağımı düşünmüyorum.
Kahve!
Bilet!

8. Evde uzun süre geçirmek seni nasıl etkiledi?

Kendi içime çok çekildim, rahatsızlık verici oldu.
Enerjimi atamadım, sinir olarak geri döndü.
Mümkün olduğunu bilmediğim seviyelerde sıkıntı hissettim.
Çığlık atmak istiyorum "Kendimden bıktımmm" diye.

9. Evde en çok hangisi seni rahatsız etti?

Rutinsizlik.
Hareketsizlik.
İletişimsizlik.
Yeniliksizlik.

10. Son olarak... Evden çıkmak için heyecanlı mısın?

Aşırı heyecanlıyım!
Evet ama korkuyorum da.
Çok sayılmaz.
Evet.

Sen insan yüzü görmeyi özlemişsin!

Sen evdeyken en çok insanları görmeyi özlemişsin! Evde belki yalnız, belki ailenle, ev arkadaşınla kaldın ama bu diğer insanları özlemene engel değil. Görüyoruz ki yolda selam verdiğin o tanıdıklar bile burnunda tütüyor artık. Herkese koşup sarılmak, hal hatır sormak, boş dertlerini ellinci kez dinlemek istiyorsun. Eh, "insan sosyal bir hayvandır" demişler. Özlüyoruz.

Sen işe/okula gitmeyi özlemişsin!

Sen evde en çok işe/okula gitmeyi özlemişsin. Evde rutin diye bir şeyin kalmamış, akşamlar sabah olmuş... Bu durum da seni oldukça zorluyor, düzene girmek için bir motivasyona ihtiyaç duyuyorsun. Belki her şey normalken işe/okula gitmek istemiyordun ama artık değerini anlamışsın bunların. İlk fırsatta aşırı heyecanlı şekilde koşturarak gideceksin gibi görünüyor.

Sen seyahat etmeyi özlemişsin!

Sen evde en çok seyahat etmeyi özlemişsin! Yeni yerler görmeyi, arkadaşlarının aklını çelip hafta sonlarını başka yerlerde geçirmeyi çok sevdiğine eminiz. Senin için adeta rutin haline gelen bu durum maalesef koronavirüs ile kesintiye uğramış. Bünyen alışık değil, evde oturamıyorsun! Sıkılmışsın belli ki. Ama görüyoruz ki bu süreç geçip her şey güvenli bir hal aldığında gideceğin ilk yer belli, planlamışsın bile!

Sen boş boş bile olsa bir yerlerde oturmayı özlemişsin!

Sen evdeyken en çok bir yerlerde zaman geçirmeyi özlemişsin! Ee, evde az zaman geçirmedin. Tabii ki biraz da başka yerlerde zaman geçirmeyi özleyeceksin, çok doğal! Parkta, bahçede yayılmak, kafelerde oturup bir şeyler okumak, insanları izlemek senin hobilerinden biriymiş adeta. Evde geçirdiğin süre boyunca yeni mekanlardan hep uzak kaldın... Burnunda tütüyor üçüncü nesil kahveci kokusu, parkta dans eden insanların sesi. Ah ah!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mesut-demirbas

yalan aq ben gayet iyiyim evde hiçbişeyde özlemedim herşeyede lanet olsun la

enesbertizliogluu

Sen evde en çok işe/okula gitmeyi özlemişsin. Evde rutin diye bir şeyin kalmamış, akşamlar sabah olmuş... Bu durum da seni oldukça zorluyor, düzene girmek için bir motivasyona ihtiyaç duyuyorsun. Belki her şey normalken işe/okula gitmek istemiyordun ama artık değerini anlamışsın bunların. İlk fırsatta aşırı heyecanlı şekilde koşturarak gideceksin gibi görünüyor. YANLIŞŞ !

enesbertizliogluu

Yarısı doğru yarısı yanlış çıktı 😂😂

yagiz-karaol

Sen evde en çok işe/okula gitmeyi özlemişsin. Evde rutin diye bir şeyin kalmamış, akşamlar sabah olmuş... Bu durum da seni oldukça zorluyor, düzene girmek için bir motivasyona ihtiyaç duyuyorsun. Belki her şey normalken işe/okula gitmek istemiyordun ama artık değerini anlamışsın bunların. İlk fırsatta aşırı heyecanlı şekilde koşturarak gideceksin gibi görünüyor. -Eh

queen_of_the_7_kingdoms

Sen boş boş bile olsa bir yerlerde oturmayı özlemişsin! Sen evdeyken en çok bir yerlerde zaman geçirmeyi özlemişsin! Ee, evde az zaman geçirmedin. Tabii ki biraz da başka yerlerde zaman geçirmeyi özleyeceksin, çok doğal! Parkta, bahçede yayılmak, kafelerde oturup bir şeyler okumak, insanları izlemek senin hobilerinden biriymiş adeta. Evde geçirdiğin süre boyunca yeni mekanlardan hep uzak kaldın... Burnunda tütüyor üçüncü nesil kahveci kokusu, parkta dans eden insanların sesi. Ah ah!Yoo,hep karantinadaydım ben,kırk yılda bir yemege,alışverişe ve sinemaya giderdim..

Görüş Bildir