Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evcil Hayvanıyla Gömülmek İsteyenlere İzin Çıktı

9PAYLAŞIM

Modern toplumlarda ev hayvanlarına verilen önem, yasalarda ve hatta 'ahiret' yasalarında da yerini almaya başladı. Modern çağ insanının yegane dostu olarak görülen ev hayvanları, artık sahipleriyle beraber sonsuz uykularına dalabilecekler.

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Sağlık Bakanı Barbara Steffens evcil hayvan sahibi olanların artık öldükten sonra da aynı mezarda yatmasına yeşil ışık yaktı. Bakan Steffens talep olması halinde evcil hayvanıyla birlikte gömülmek isteyenlerin önünde yasal bir engel olmadığını açıkladı.

Hayvanlarının Küllerini Saklamak Yerine, Onlarla Beraber Gömülebilecekler

Özellikle Almanya’da ev hayvanlarına genelde aşırı bağlılık söz konusu olduğu için çok sık karşılaşılan durumlardan biri de bu hayvanlar öldüğünde küllerinin kavanoz içinde evde saklanması oluyor.

Bunun ışığında getirilen yeni bir düzenleme de, 15 adet mezarlık işleten Alman Mezarlıklar İdaresi Birliği, Essen’den geldi. Birlik, işlettiği bir mezarlığın genişçe bir bölümünü evcil hayvanıyla birlikte gömülmek isteyen vatandaşlara ayırdı.

Avrupa'da Birçok Şehir Artık Bu Düzenlemeleri Destekliyor

Açılışı yapılan evcil hayvan-insan mezarlığının bir benzerinin de Koblenz’de açılacağı öğrenildi. Yeni mezarlık şekline “Bizim Liman” (Unser Hafen) isminin verildiğini açıklayan mezarlık idaresi, bu düzenlemeyi halkın yoğun talebi üzerine yaptıklarını ifade etti.

Mezarlık yöneticisi Judith Könsgen, “Toplumda ev hayvanlarının konumu çok değişti.” diyerek özellikle kedi, köpek, hamster gibi evcil hayvanların küllerini evde saklayan vatandaşların ortak mezarlıklara ilgi gösterdiğini kaydetti.

CHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir