Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evcil Hayvan Sahibi Erkeğin Harika Bir Sevgili Olacağının 16 İşareti

-

Gerçi siz bize güvenip böyle bir adım atmayın ama yine de evcil hayvan besleyen erkeklerin daha iyi bir sevgili olabileceğine dair birtakım çıkarımlarımız var. Başlı başına tüm sevgililik kriterlerini karşılamıyor olsa da pek çok konuda ipucu vereceğinden eminiz.

1. Her şeyden önce bu erkekler sorumluluk sahibi olur.

Bunu zaten siz de tahmin ediyordunuz eminiz ki. Evinde başka bir canlıya bakan, onun her türlü ihtiyacıyla ilgilenen birinin sorumluluk sahibi olduğunu düşünmek için yeterli verilere sahibiz diyebiliriz.

2. Yani bu erkeklerle uzun soluklu bir ilişki düşünebilirsiniz, hatta kim bilir evlilik bile olabilir.

“İyi bir baba olacaktır” demek için biraz erken olabilir belki ama uzun soluklu bir ilişki için gerek ve yeter şartları bünyesinde barındırdığı kesin.

3. Rutin bir hayatı yoktur, farklı ve renkli bir yaşam sizi bekliyor olabilir.

Bunu da nereden çıkardın diyebilirsiniz, eğer bunu diyorsanız hiç evcil hayvanınız; bir kediniz, bir köpeğiniz olmamış demektir. Başka bir canlıyla aynı evi paylaşmak başlı başına rutinleri kırmak demektir zaten.

4. Bu arkadaşlar sabırlı olurlar.

Bir kediye tuvalet alışkanlığı kazandırmak, bir köpeğe değişik numaralar öğretmek nasıl bir şeydir bilir misiniz? Sabır gerektirir, sabır.

5. Sevgi dolu birini buldunuz demek için erken değil.

Sevgisini başka bir canlıya hiçbir karşılık beklemeden veren birinden bahsediyoruz burada. Elbette ki sevgi doludur ve emin olun sizin için de çok daha fazlası vardır.

6. Değişimden korkmaz, yeniliklere açıktır.

Elbette bu onu istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz anlamına gelmez, ama değişen şartlara uyum sağlama konusunda başarılı biri var karşınızda bunu da bilin.

7. Kendine yetebilen, yalnız kalmaktan çekinmeyen biridir.

Yani her şeyi iki kişi yapmak zorunda değilsiniz. İstediğinizde yalnız kalma gibi bir lüksünüz her daim olacaktır.

8. Yani sizin özel alanınıza müdahale etmeyen, bağımsızlığınıza değer veren biri.

Hele ki evcil hayvanı kediyse buna on kat daha fazla önem verir. Kedi gibi başına buyruk bir hayvanla bile anlaşıyorsa ötesini siz düşünün.

9. Şunu belirtmeden geçmeyelim: Kesinlikle tembel, üşengeç biri değildir.

Gecenin 2’sinde köpeğini çişe çıkaran bir adamdan bahsediyoruz lütfen.

10. Ne istediğini bilen, bunu nasıl elde edeceğinin farkında olan biri.

Tercihleri, öncelikleri konusunda kafa karışıklığı yok. Ne istediğini çözmüş, ona nasıl ulaşması gerektiği konusunda yeni yollar keşfetmiş biriyle birlikte olacaksınız bize güvenin.

11. Sosyal bir insanla birlikte olacağınızın garantisi biziz.

Çünkü evcil hayvanı için kaydolduğu gruplara, katıldığı organizasyonlara, gittiği parklara, vs. bakarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

12. İnsanlarla anlaşma konusunda sıkıntı çekmez, girişken ve konuşkandır.

Yani arkadaşlarınızla gönül rahatlığıyla tanıştırabilirsiniz. Çekingen değildir, gittiğiniz partilerde bir köşeye çekilip asosyal bir portre çizmez.

13. Kıymet bilir, sizin onun hayatına kattığınız şeyleri takdir eder.

İnsanın ve onun kazandırdıklarının değerini bilen biridir. Asla nankör değildir.

14. Konuşarak anlaşmayı ve orta yolu bulmayı bilen müzakereci biri.

Kavgadan yana değildir asla. Her sorunun konuşarak çözülebileceğine inanır. Sıkıntıları, sorunları büyütmekten yana değildir. Zaten gerilimi de sevdiği söylenemez.

15. Sevgisini göstermekten çekinmeyen bir erkek daha ne olsun?

Sevgisini gösterme ve sevdiğini söyleme konusunda sıkıntıları yoktur. “Hareketlerimden seni sevdiğimi anla” gibi bir yaklaşımı yoktur, pat diye söyler sevdiğini.

16. Ve son olarak bu erkekler sakin mizaçlı olurlar, sinir harplerini, uzun süreli küslükleri, gerginlikleri unutun.

Tabii ki sinirleri alınmış biri değil, öfkelendiği zamanlar da olacaktır, ancak bunlara bakarak ona sinirli demek haksızlık olacaktır. Sakin, huzurlu bir hayat sizi bekliyor.

Bonus - Düzenli ve programlı olurlar.

Çünkü öyle olmaya alışmışlardır. Başka bir canlının sorumluluğunu almış, onun ihtiyaçlarını karşılayan, ona yaşayabileceği, mutlu olabileceği bir ortam sunan birinin de başka türlü olması beklenemezdi zaten.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bademlicikolatta

köpek ve kedisi olan iki erkek tanıyorum.burda sayılanların çoğu yok onlarda ya :))

Gizli Kullanıcı

3 kedim 1 köpeğim var ayrıca işyerimde 2 köpek ve kapıda 10 a yakın besliyorum 184 boyum istanbul/bodrum da yaşıyorum taliplerime buradan mesajım kesinlikle pişman olmazlar ama fakirim zengin olursa sevinirim...

layd

kesinlikle hayvan besleyen kadın veya erkekle evlenmeli. sevmeyen ayy seviyorum ama huylanıyorum, seviyorum ama evde beslemem gibi vs. bahaneler uyduranlara arkanıza bile bakmadan bırakın vallahi de billahi de hayatınız zindan olur. benden demesi..:))

alpagut-han

mükemmel bir insan olduğumu zaten biliyordum :D

iamnotsuperman

Olum bunlara kanıpta atlamayın bu tiplere kızlar...İki kedim var, alakam yok bunlarla amk...

alpagut-han

bun ne açık sözlülüktür yiğidim seni tanımak isterim :D

Görüş Bildir