Görüş Bildir
Haberler
Eskişehir'de Yalova Valisi'ne Tepki Yürüyüşü

Eskişehir'de Yalova Valisi'ne Tepki Yürüyüşü

Onedio Medya
05.04.2015 - 20:30 Son Güncelleme: 05.04.2015 - 20:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Eskişehir'de Eğitim Sen üyeleri, düzenledikleri yürüyüşle Yalova'da öğretmen Halil Serkan Öz'ün kalp krizinden ölümüne neden olduğunu öne sürdükleri Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nu protesto etti.

Köprübaşı Caddesi'nde toplanan Eğitim Sen üyeleri 'Acımız Büyük, öfkemiz de. Öğretmen katili Yalova Valisi istifa. Halil Serkan Öz ölümsüzdür' yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti.

Yürüyüşe Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan da katıldı. Çeşitli sloganlar atan kalabalık İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'na kadar yürüdü. Burada basın açıklamasını Eğitim Sen Şube Başkanı Serkan Demir okudu.

Demir şöyle dedi:'Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun 27 Mart'ta ziyaret ettiği Fen Lisesi'nde öğrencilerin önünde matematik öğretmeni halil Serkan Öz'e hakaretler yağdırarak sınıftan kova cüretinde bulunmuştur.Üyemiz Halil Serkan Öz için sendikalar 3 Nisan'da Yolava'da 'Öğretmen saygı' yürüyüşü gerçekleştirmiştir. Bu yürüyüşün ardından üyemiz yoğun strese bağlı kalp krizi geçirmesi nedeniyle ne yazık ki  genç yaşta yaşamını yitirmiştir.'

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan da yaptığı konuşmada 'Halil öğretmen eceliyle ölmedi. Halil öğretmen Vali'nin onurunu kırması sonucunda bu onurunun kırılmasına dayanamayarak hayata gözlerini kapattı. Yalova Valisi'ne sesleniyoruz 'Sen adamlıktan ve insanlıktan istifa etmişsin valilikten de istifa et' dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kalabalık 'Halil öğretmen ölümsüzdür' ve 'Vali istifa' şeklinde sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Eyüp Kelebek, DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0