Eski Sevgilisinin Peşini Bırakmadığı İçin 'Stalk' Suçundan 4 Yıl Hapis Cezasına Çarptırılan Kadın

-

43 yaşındaki İrlandalı Lina Tantash'ın film yapımcısı Jarlath Rice ise ilişkisi vardı fakat 2007'nin sonunlarına doğru Rice bu ilişkiyi bitirmek istedi. Lina ise daha sonra yıllarca Rice'ın peşini bırakmadı ve sonunda hapis cezası aldı. Biz de sizler için haberin detaylarını The Sun'dan derledik. Buyurun...

Kaynak: https://www.thesun.ie/news/3424634/lover...

İlişkilerinin bittiğini bir türlü kabullenemeyen Lina, Rice ile iletişim kurmaya çalışmaya başladı. Kapısına gitmeye ve iş yerinden günde en az 40 defa aramaya başladı. Rice'ın ifadesine göre gönderdiği mesajların sayısı 20 binden fazlaydı.

Fakat Rice istemediği için kendisinden onu yalnız bırakmasını istedi. Kadın ise inatla kendisine 50 bin euro borcu olduğunu çünkü bir "aşk sözleşmesi" imzaladıklarını ve bu borcun orada yazılı olduğunu iddia etti. 

Borcun dışında anlaşmaya göre Rice'ın haftanın 3 günü onunla kalması ve her akşam en az 15 dakika kendisiyle konuşması ve nazik olması gerekiyordu.

Lina'dan kurtulmak için Brighton'a taşınan Rice orada eğitmen olarak çalışmaya başladı.

Ama yine de kurtulamadı çünkü Lina, Rice'ı bulması için özel bir dedektif tutmuştu ve Facebook'ta da ilan vermişti, Rice'ın izini bulana 1500 euro ödül verecekti. 

Rice ile ilişkisi olduğunu düşündüğü iş arkadaşı Sarah Bolland'a da tehdit içerikli mesajlar atmaya başladı. Rice ile romantik bir bağı olmadığını dile getiren Bolland ise bu aramaların kendisini mahvettiğini söyledi. 

Daha fazla dayanamayan Rice mahkemeye başvurdu ve Tantash "stalk" suçundan 4 yıllık bir hapis cezası aldı. 

Rice ise mahkemede şunları söyledi: "10 yıldan uzun bir süredir bu hem sözlü, hem zihinsel hem de fiziksel suistimal ile uğraşıyorum. Yaşadıklarım beni zayıf, korkmuş ve tükenmiş bir hale getirdi."

Tantash ise, cezasını kabul etti ve derin bir pişmanlık duyduğunu belirterek cezası karşılığında İngiltere'yi terk etmeyi teklif etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir