Görüş Bildir
Haberler
Eski KKTC Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'ın 'Gecekondu' Açıklamasına Cevap: 'Devletlerin İtibarı Binayla Ölçülmez'

etiket Eski KKTC Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'ın 'Gecekondu' Açıklamasına Cevap: 'Devletlerin İtibarı Binayla Ölçülmez'

Eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi müjdesini işaret ederek, 'Yeni binaların yapımı bir başkasının kararı ve lütfu olarak gerçekleştirilmez. Devletlerin itibarı binalarının ihtişamı ile ölçülmez' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

KKTC'nin 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve yeni meclis binası müjdesine ilişkin sosyal medyadan değerlendirmede bulundu.

Akıncı, Erdoğan'ın 'Gecekondu” yakıştırması yaptığı mütevazi tarihi yapının ayakta durmaya devam ettiği belirterek, yeri geldikçe yeni binalar yapılabileceğini, ancak toplumların önceliklerini gözeterek, yasa ve kurallara uygun biçimde yapabileceğini vurguladı; 'Bir başkasının kararı ve lütfu olarak gerçekleştirmezler' dedi.

'Demokrasisi, özgürlüklere , insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür'

'Demokrasisi, özgürlüklere , insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür'

Devletlerin itibarın binalarının ihtişamı ile ölçülmeyeceğini dile getiren Akıncı, 'Demokrasisi, özgürlüklere, insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür' ifadelerini kullandı.

Akıncı'nın konuyla ilgili paylaşımı şöyle:

'KKTC Cumhurbaşkanlığı ofisi olarak kullanılan binanın yapım tarihi 1939’dur. Dr. Fazıl Küçük’ten başlayarak işlevini günümüze kadar taşıyan bu tarihi binanın hemen yanına 1989 yılında yeni bir bina daha yapıldı. Diğerinden tam 50 yıl daha genç olan bu binayı, bilimsel raporlar ışığında çürüğe çıkıp tehlikeli duruma geldiğinden, 2018 yılında yıktırmak zorunda kaldık. 'Gecekondu' yakıştırması yapılan mütevazi tarihi yapı ise ayakta durmaya devam ediyor. Kuşkusuz ihtiyaca göre , yeri geldikçe yeni binalar yapılabilir; ama toplumlar bunu önceliklerini gözeterek, yasa ve kurallarına uygun biçimde yaparlar. Bir başkasının kararı ve lütfu olarak gerçekleştirmezler. Devletlerin itibarına gelince, binalarının ihtişamı ile ölçülmez. Demokrasisi, özgürlüklere , insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür.'

KKTC'yi ziyaret eden Erdoğan' 'müjde' olarak külliye yapılacağını açıklamış ve şimdiki Cumhurbaşkanlığı binasına 'gecekondu' demişti

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
765
239
39
23
17
6
6
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mertens

Abicim sen adama 1 gün dayanamadın açıklama yapmak zorunda kaldın biz kaç senedir çekiyoruz bu adamı bir de CB olduğundan beri her gün bir yere gidip konuşuyor

Onur

Her gün iki yere. Günde iki açıklama.

tahsin tepek

Bu adamı ayakta alkışlıyorum.

grandport

ulan bu kadar aleni.. onedio kişisel hesaplarından biri bu..

psyhedelichead

Yaaav sen kimsin Mustafa Akıncı! diye yükselerek ''gecekondu dediysek gecekondudur yıkıp külliye yapacağız'' bir dahaki konuşmasının başlığı.. :))