Eşeği Zebra Gibi Görünmesi İçin Siyah Beyaz Çizgilerle Boyayıp Sergileyen Hayvanat Bahçesi

-
Abone ol

Her şey Kahire'de bulunan International Gardens Park'taki bir eşeğin zebra gibi göründüğünün fark edilmesiyle başladı. Hayvanat bahçesinde hayvan bakıcısı olarak çalışan Mohamed Sultan bu şüphelerin gerçeği yansıtmadığını söylese de her şey apaçık ortada... Zebra gibi görünmesi için siyah beyaz çizgilere boyanan eşek dostumuzun hikayesini sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/07/26/zoo-paint...

18 yaşındaki Mahmoud Sarhan isimli genç geçtiğimiz hafta sonu yaptığı hayvanat bahçesi ziyareti sırasında hayvanların fotoğraflarını çekti.

Ve zebraların farklı göründüğünü fark etmesi çok da zor olmadı. Üzerlerindeki çizgilerin bazıları silinmiş gibi duruyordu.

Mahmoud: ''Turumuzu bitirdik. Sonra biraz fotoğraf çekmeye karar verdik. Zebraların olması gereken kısımda sadece bir zebra vardı.'' dedi.

''O zebra yanımıza geldi. Arkada duran ilk başta yerinden kımıldamadı. Sonrasında o da yanımıza geldiğinde onun bir zebra değil, boyanmış bir eşek olduğunu gördük. İnsanlar bunu eşeğin üzerindeki çizgilerden çok rahat fark edebilir. İnsanlar beni arayıp bu konu hakkında sorular sormaya başlayınca şok geçirdim.''

Bazı veterinerler hayvan bakıcısı Sultan'ın zebranın sahte olmadığına dair ısrarlarına rağmen, onun boyanmış bir eşek olduğuna inandıklarını söylediler.

İşin ilginç yanı, bu durum ilk kez yaşanmıyor!

2009 yılında Gazze'deki bir hayvanat bahçesinde zebraların açlıktan ölmesi sonucunda durumun fark edilmemesi için iki eşek zebra desenleriyle boyanmıştı.

Daha önce, bahsi geçen Gazze'deki bu hayvanat bahçesi için yaptığımız içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. 👇👇

Kan Donduran Bir Hikaye: Açlıktan Ölüp Mumyalaşan Hayvanların Bulunduğu Hayvanat Bahçesi - onedio.com
Kan Donduran Bir Hikaye: Açlıktan Ölüp Mumyalaşan Hayvanların Bulunduğu Hayvanat Bahçesi - onedio.com

Gördüğünüz gibi, insanlar olarak hayvanların hayatına her türlü müdahaleyi yapmakta sınır tanımıyoruz resmen.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
salca

ya birader hayvanat bahçesinde hayvanın açlıktan ölmesi nedir lan. Zaten bir zihin engeliyle hayvanı oraya tıkmışsın hayatını bok etmişsin verdiğin tek şey su ve yiyecek ama onuda vermemişsin sen nasıl bir utanmaz arlanmaz beş para etmez bir pisliksin ya ?

domalt-trump

Bizdeki, Zebra dediğin pijamalı eşektir, lafından yola çıkmışlar ve bizde boyayalım o zaman demişler galiba.

reshontheway

Al Mısırı ekle Türkiye'nin üstüne çıkar Suriye'yi böl Suudi Arabistan'a bir de al Irak'ıncı karekökü sonuç mis gibi Ortadoğu.

coldhearted

Eğlence, mizah, hayal gücü anlayışınıza ayrı bunu "sözde" akıl eden sahtekar müdüre ayrı ......

zeki-bilgin

gazzedeki durum biraz farklı olsada yine de hayvanlar kimyasal bir maddeye maruz bırakılmamalıydı.Gazze savaştan dolayı bir suya muhtaç durumda şu an hayvanlar o yuzden aç susuz kalmış ve hayvanat bahçesinin sahibi yettirememiş olabilir.Yine de hayvan boyamayı y ada sergilemeyi haklı göstermez.Ve belirteyim gazze de bir küçük su 5 tl. civarı..

Görüş Bildir