Erkeklerin Kulağına Küpe Olması Gereken Öneriler! PMS Dönemi Bilinmezini Aydınlatıyoruz

-
Abone ol

Premenstrüel Sendrom yani, adet dönemi öncesi sendromu olarak bilinen bu dönem, kadınlara büyük sıkıntılar çıkarıyor olsa da, onlar bunu atlatabiliyor. Peki erkekler?

Bu dönem hakkında yaşanılan bilgisizlik, arkadaşlık ya da özel ilişkinizde büyük sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle söyleyeceklerimiz umarız ki kulağınıza küpe olur.

Olduğunuzdan daha anlayışlı olmaya çalışın.

Hormonlar kadınları delirtiyor... Biraz daha anlayışlı davranın.

Sevdiğiniz kadın ya da arkadaşınıza yapacağınız sevimli sürprizleri bu dönemde yapın.

Böylece hem o hem de siz daha mutlu hissedebileceksiniz.

İletişiminize dikkat edin.

Bu dönemdeki kavgaların hepsi yanlış iletişimden çıkar unutmayın.

Haklı...

PMS dönemiyle ilgili fazla yorum yapmayın.

Onu sinirlendirmeyi hiç istemezsiniz, emin olun.

Hafife almayın.

Asla ama asla o dönemdeki tavırları, acıyı yada duygu durum değişikliklerini hafife almayın.

Siz siz olun, kendinize küstürmeyin...

Aklınız varsa dalga geçmezsiniz...

"Yine PMS döneminde misin ehehehehehehehe" gibi şakalardan uzak durun.

PMS dönemlerini gösteren uygulamaları siz de telefonunuza yükleyin.

Böylece bu dönemin gelişi hakkında tarih bilgisine de sahip olursunuz.

Onunla her zamankinden daha fazla ilginenin.

Ayaklarının altına bir sıcak su torbası bir de bitki çayı ne iyi olurdu.

Zorlamayın...

Bir yere gitmek istemedi mi? Zorlamayın, oturun evde beraber. O yemeği istemedi mi? Peki, başka öneri sunun...

Onu dinleyin.

Yaşadığı gerginliği önemseyin ve onu her zaman dinleyin.

Affedici olun.

Bir konuda sizi çok kırdıysa bilin ki bu tamamen hormonal bir patlama... Affedin.

Aslında o kadar zor değilmiş di mi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ulas-c.-cakmak

Götünüzü de yalayarak temizleyelim mi kraliçem? iyice fazla oldunuz ha. İyice oturttunuz bu işleri. Yakında şu sahibe-kölelerden farkımız olmayacak. Kimse sizin uçuk kaprislerinizi çekmek zorunda değil. Bir sürü kadın arkadaşım var ve hiçbiri de psikopata bağlamıyor özel dönemlerinde. Elbette zor bir dönem olabilir ancak resmen bunu kullanıyor artık bazı kadınlar. İnanın pek belli etmeselerde erkeklerinde pek çok zor dönemi oluyor. Ancak kimse onlara özel bir ilgi ve anlayış göstermiyor. Eğer kadın-erkek eşitliğini savunuyorsanız kadın olduğunuz için fazladan ilgi ve anlayış isteme hakkınız yok.

cansu-sayar

Öncelikle sevgili arkadaşım fizyolojik olarak zaten kadın ve erkeklerin eşit olmadığının farkında olduğunu düşünerek yazıyorum yazacaklarımı. Senin arkadaşların psikopata bağlamıyor olabilir ki bu psikopatlık değil. Her kadın aynı şekilde atlatmaz bu dönemi. Bence de yazılanlar fazlaymış gibi gözüküyor dışarıdan bakınca, ancak aslında burada bahsedilmiş olan her şeyi şöyle açıklayabiliriz; önemse, değer ver ve ona sevgini biraz daha fazla göster bu dönemde. Kadınlar bu dönemlerinde en çok sevgiye ihtiyaç duyar umursanmak ister.

cansu-sayar

Ben her ay hastanede geçiriyorum bu dönemi. Sanki biri karnınızı bıçakla kesiyormuş gibi, sancılarla yerimden sıçrıyorum ağlayarak. Burada ilgi görmeyi istemek kullanmak değil. O gün iş yerinden bile izin alamıyorum ve işe gidiyorum. Sadece karın ağrısı olsa keşke midem bulanıyor, bazı dönemlerde bayılıyorum. Bunları da acındırmak için yazmıyorum kendimi bil diye söylüyorum. Bu şekilde düşünmen çok yanlış burada kadın erkek eşit diye bir yargıyı kullanamazsın. Sen regl dönemi yaşamayıp, çocuk doğuramazken nasıl olur da eşit olmamızı bekleyebilirsin bu konuda ? Nedir bir çay yapmak sıcak su torbası vermek veya karnını okşayıp sadece üzerinden o stresi almak için biraz alttan almak. Kadınlar her Allah'ın günü senin çamaşırlarını yıkayıp evini temizleyip yemeğini yapıp, sen eve canın sıkkın geldiğinde destek oluyorsa, sende biraz sık dişini. Gerçekten yazık böyle düşünmeniz.

muhalif-kursad-zafer

Öncesi.. Sonrası.. Tartışmalı pozisyonları.. Şansal Büyüka ile Maraton mu la bu??

elanonimo

bu ne aq önceden bi regl dönemi vardı şimdi regl öncesi regl sonrası. sürekli bişiler çıkarıyolar. her yıl yeni güncelleme falan mı geliyor nedir bu. asla memnun edemiyoruz lan kadınları alskjdakdlşsakdşsad

canbaz67

İçeriği okudum, tüm yorumları okudum, ama bu dönemlerdeki acının şiddetinin ne derece olduğunu kestiremediğim için bir yorum yapmak istemiyorum. Eğer öyleyse bu dönemlerin erkek ve dişi bireyin birlikte, elinden geldiklerince birbirlerini kırmadan geçirmelerini tavsiye edebilirim. Yani erkek olabildiğince anlayışlı, kadında olabildiğince sabırlı olmaya çalışmalı diyebiliyorum sadece. Mesela bir keresinde şuna tanık oldum, eşim tarafından halamın kızı olan kızcağız, gittiğimiz bir misafirlikte oldukça fenalaştı ve ev eşrafının yarısının seferber olup acile götürdükleriydi.

alpin-cayiri

Benim gıcık olduğum dünyada tek kadın kendisi zannedene gıcık olurum.Kadın gördüm airbus pilotu. Kadına 700 kişinin canı emanet. Kadın gördüm kilimanjaroya tırmanıyor. Kadın gördüm yer çekimsiz ortamda çalışıyor. Kadın gördüm 4 çocukla hasat yapıyor. Bizimkiler gri eşofmanı götüne çekiyor evde blu-ray izlerken beni anla benim hallerim var. Ulan senin cinsin airbus indirip kaldırıyor ya '' sen neyi indirip kaldırıyorsun da bu kadar...'' Benim lafım ona. ''Bak memem taş gibi anla artık''. Ben mandıra işletiyorum sanki. '' Bak her yerim şiş şiş.'' Şu vücudunu öğren artık kendin ya. Normalde ver iki deney tüpünü uranyum bombası yapabilecekmişte o gün gel giti varmış gibi. ''Bizim gelgitlerimiz var.'' Erkeğin sanki bir tek git geli var. CEM YILMAZ Üstat çok doğru konuşmuş.

Görüş Bildir