Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeklerin Kadınlara "İlk Buluşmamızda Bana Bunlarla Gel" Dediği 11 Şey

 > 
1.8bPAYLAŞIM

Hayatı, yaşamayı güzel kılan şeylerden birisi de ilk buluşmalardır. Çünkü her kadının ve erkeğin hayallerini süsleyen biri mutlaka vardır. İşte bu sebeple ilk buluşmalar çok çekicidir. Zira aklımızda buluşacağımız insanın "o" kişi olması olasılığı vardır. Ve bu olasılık insanı yaşama bağlar. Motive eder. Umut verir. Hatta kan yapar:) 

İşler umduğumuz gibi gelişmezse de yolumuza devam ederiz. Belki biraz hırpalanırız ama her seferinde bir şekilde yolunu buluruz... 

Konu ilk buluşmalar olunca çok şeyler konuşulur. Ve genelde bunlar, kadınların beklentileri üzerinedir. Ama bu defa değil. Çünkü bu galeride ilk buluşmalarda erkeklerin, kadınlardan beklentilerini irdeleyeceğiz. İşte erkeklerin, kadınlara "ilk buluşmamızda bana bunlarla gel" dediği şeyler:

1. Dakiklik!

İlk maddenin bu olması sanıyorum kimseyi şaşırtmamıştır. Kimse bekletilmeyi sevmez. Özellikle de ilk buluşmada. Dahası, kadınların geç kalma bahaneleri de üç aşağı beş yukarı hep aynıdır. Aslında her erkek içten içe ürettiğiniz mazeretlere inanmak ister. Sonuçta sizin için oradayız, öyle değil mi? 

Ama şunu bilin ki, otobüs, metrobüs, trafik, park yeri vb. hikayeler artık karın doyurmuyor. Lütfen biraz daha yaratıcı olun! Belki geç kalarak, ne kadar sabırlı olduğumuzu veya nasıl bir tepki vereceğimizi görmek istiyorsunuz. Ama ne gerek var? Uzun lafın kısası, kimse size süper kahraman olun demiyor! Vaktinde gelin yeter...

2. Başlamadan Söyleyelim "Erkekler de İltifata Tabidir..."

Karşınızdaki erkeğe gelirken bir sorun yaşayıp yaşamadığını sormanız güzel bir başlangıç olabilir. Sizin için yapılan hazırlığı takdir etmeniz de ayrı artı puan yazar. Sonuçta erkekler de iltifat işitmekten hoşlanır..

3. "Gülümsemenize Dünyaları Yakarız"

Kıyafetinize ve makyajınızı saatlerinizi harcayabilirsiniz. Ancak hiçbiri içten bir gülümseme kadar bir erkeğin içini ısıtmaz..

4. Seçilen Sohbet Konularına Dikkat!

Bazı şeylerin kadınların ilgisini daha çok çektiğinin farkındayız. Ancak moda, diziler, yakın arkadaşlarınızın aşk hayatı, dedikodular, aşırı detaylı ama hiç de ilginç olmayan alışveriş maceraları vb. konular aslında bizi pek sarmıyor. Her ne kadar karşınızda öyleymiş gibi davransak da...

Belki Chuck Palahniuk'un "Tıkanma"sı ya da Erhan Bener'in "Böcek"i hakkında konuşmayacağız ama halen Behçet Aysan'da buluşabiliriz... 

Hiç olmadı "The Big Lebowski" dersiniz, biz yine mutlu oluruz...

5. Telefonu Yok Edin!

Sanıyorum başka hiçbir şey elinde sürekli telefon olan bir kadın kadar itici değildir, ilk buluşmada... 

Tamam, anladık önemli bir işiniz var ve telefonunuz hayatınızın vazgeçilmez bir parçası. Ama bu bir mazeret değil. İşlerinizi buluşma öncesinden ayarlamak o kadar da zor olmasa gerek. Ya da sizi arayanlara müsait olmadığınızı söylemeniz...

İnanın, bunları yapan bir kadına her erkek içtenlikle saygı duyar...

6. Soru Sormakla, Sorgulamak Arasındaki "Kalın" Çizgiyi Fark Etmeniz Gerekiyor

İlk buluşmalar elbette sorular üzerinden şekillenir. Kimse aksini söylemiyor. Ama soru sormakla, sorgulamak epey farklı şeyler. İlki ufku açıyor, ikincisi de keyfi kaçırıyor. Üstelik hiçbir erkek henüz ilk buluşmada özel hayatının delik deşik edilmesine hoş gözle bakmaz. 

Lütfen biraz sakin olun ve sorularınızı zamana yayın. Karşınızdaki erkeğin özellikle sakladığı bir şeyler olduğu kanaatine varırsanız, görüşmeyi kesersiniz olur biter. İlk günden adamın üzerine çullanmanın ne anlamı var? Her erkek potansiyel bir çapkın, ya da profesyonel bir yalancı değildir. Öyle de hissettirmeyin...

7. Hayattan ve Bir İlişkiden Beklentileriniz Hususunda Gizem Yaratmayın...

Böylelikle gelecekte ortaya çıkabilecek "uyumluluk" sorunları en başından çözülmüş olur. Kimsenin zamanı da boş yere harcanmaz.

8. Dürüstlük Size de Çok Yakışıyor...

En az kadınlar kadar, erkekler de dürüstlükten hoşlanır. Ve karşısındaki kadının doğruyu -bedeli her ne olursa olsun- söylemesini bekler.

9. "Hesabı Mutlaka Erkek Öder" Şeklindeki İlkel Düşünce Kalıplarıyla Aranıza Mesafe Koyun!

Elbette ödeyebilir. Ama bölüşmeyi teklif etmek daha doğru bir tavır olur. Bir yandan kadını ötekileştiren ataerkil toplum yapısından şikayet edip, diğer yandan da maço erkeği kutsayan bir tavra destek veremezsiniz. Hesabı ödemek neden erkeğe ait bir zorunluluk olsun ki? Bunu bir zorunluluk olarak görmek kadının kendine hakaret etmesi anlamına gelir.

10. Duygularınız Hakkında Açık Olun...

Karşınızdaki erkeği çekici bulmadıysanız veya aranızda bir etkileşim oluşmadıysa, bunu gecenin sonunda söylemekten kaçınmayın. Bir süre devam eden soğuk mesajlaşmalar ya da tavırların kimseye bir faydası yok. İnanın!

11. Ve Lütfen Aşırı Makyajdan ve Abartılı Giysilerden Uzak Durun

İlk buluşma da elbette (kadın veya erkek farketmez) herkesin özenli olması beklenir. Ancak aşırıya kaçarsanız, karşınızdaki erkek üzerinde yanlış bir izlenim bırakabilirsiniz. Çoğu erkeğin bir kadında aradığı; hem görünüşüyle, hem de tavırlarıyla doğal olmasıdır. Fazlası değil...

12. Bonus: "Erkekler Sadece Paralel Bir Evrende İlk Buluşmada Hediye Alırlar" Algısını Kırmanız

Sevgili kadınlar, toplumda var olan yaygın kanının aksine, erkekler de hediye almaktan hoşlanır. Ayrıca ilk buluşmalarda eli boş gelen taraf olmakta sıkılmadınız mı?

Bir zorunluluk değil elbette ama düşünmek de o kadar zor değil. Sizler de deneyebilirsiniz. Muhtemelen yeryüzünde böylesine bir sürprizden mutlu olmayacak erkek yoktur...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
legolas62

Wax be beybi hmm aslinds meybi 😉 ;)

vincent-vincent

way aq..

monomina

6 olmasa ben size bunlarla gelirdim ama şansınıza küsün :) 8 de bence her erkek için geçerli değil masal dinlemek daha hoşlarına gidiyor..

monomina

Sorma kötü bir özellik.Sonlara doğru ipin ucunu bulamıyorum :) Tabiki tanıyıncaya kadar.

monomina

Hiç saymadım :) Ama bir bayanın bu şekilde size sorular sorması sizi tanımaya çalıştığını gösterir ya da seri katil misiniz değil misiniz anlamaya :))

monomina

Ne bekliorsunuz ki psikopat-şizofren-paronayağın tekiyim dememi mi? :)

monomina

Öyle olsam söylemezdim ama olmasam da söylemezdim :) Neyin ne olduğunu baştan bilmek inan daha rahatlatıcı olur :) Zaman kaybı olmaz en azından.

monomina

Standart insanlara oranla normal şekilde bir psikopatlığım var yani sorun yok :)

monomina

Hıhı çok farklı yöntemlerim var :)

monomina

Şuan benim yaptığım şeyi yapıyosun aslında farkında olmadan.Biraz tiye alarak,biraz meraklı, biraz sorgular :)

monomina

Aha ne olur rolleri değişmeyelim :) Ama muhtemel tepki bu tebrikler.

monomina

Ne itirafı, ben nerdeyim?sen kimsin?

monomina

Affetmem.

monomina

Olur öyle şeyler.

monomina

Burnumda diyorum tütüyor diyorum gerisini sen anla.

monomina

Sen bi yere çıkma biz çıkıyomuyuzz aa güzelim güneşe rağmen. Akdenizliden başka bir Akdenizliye selamlar.

monomina

Kısmi felç geçiriyorum şuan kıskançlıktan.Görmemek mümkün mü yahu mükemmel.Seni şanslı.

monomina

Dur tahmin edim turizmcisin?

monomina

Süpermiş

monomina

Çılgınlar gibi çalıştım diosun.

monomina

İyi ya başarılar dilemek kalıyor bana sanırım :D

monomina

Huhu Doğa Sporları Rehberliğinin yanında profesyonel bir önyargılısınız da muazzam. Avmlerden hoşlanmam. Likya Yolunda yürümek hoş olurdu.

monomina

Biliyorum ama yürümek kısmet olmadı.Turizmciyim.Bir çok konu da anlayabilirim işin içinde olduğum için.

monomina

Hayır ama orada okudum.

monomina

Turizme devam ediyorum evet maalesef! Seyahat İşletmeciliği.

monomina

Hayır değil biraz karışık :D

deli-emin

dikkat ettim hep erkekler okuyup yorumlamış bence bu yazı asıl amacına ulaşamamıştır. (ayrıca şu anlamada gelmektedir biz erkekler kadınların gözüne girmek için bin türlü takla atmalıyız yoksa boşta kalırız ama bayanların böyle bir derdi yok bu yüzden yazı okuyarak zaman harcamıyorlar.)

a.aydin10

Budur !

Görüş Bildir