Erkeklerin Böğrüne Hançer Gibi Saplanan 25 Feminist Duvar Yazısı

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Feminizm nedir ne değildir defalarca anlattık. Feministler, kadınların taleplerini ve erkek egemen zihniyete karşı isyanlarını çeşitli platformlarda dile getiriyorlar. Bu platformlardan en özgür olanı ise kimsenin müdahale edemediği duvarlar. İşte kadınlardan 25 duvar yazısı.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. İspanyolca: Hayatının kadını olamam çünkü ben kendi hayatımın kadınıyım

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. İspanyolca: Kadınsız devrim olmaz

17. 

18. 

19. 

20. 

21. Kadınlar artık susmayacak!

22. 

23. 

24. 

25. 

Bonus: Derdofeministler

Bonus: Pankartlarda kalan duvarlara yansımayanlar

Eli bıçaklı bonus

Not: İçerik yorumlarından böğrüne hançer saplanan erkeklerin çıkardığı sesi duyabilirsiniz ^.^

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizolata

Siz buna feminizm demişsiniz ama bu şey olmuş. Hani bir karikatür vardı ya, babanın biri "Polyanna gibi çocuğum olsun istiyordum. Oldu ama erkek oldu" diye. Çocuk da "çok mutluyum çünkü ç*küm vaaaar" diye dolanıyordu. Heh onun kadın versiyonu olmuş. Çok mutluyum çünkü *mım vaaaar!

maivedeniz

Feminizmin bazı feministler tarafından bile erkek düşmanlığı olarak algılanması benim biraz sinirlerimi bozuyor. Neyse.

kahlosmiles

Feminizmin ne olduğunu anlayamamış olanların hazırladığı bir içerik daha. Feminizm erkek ya da kadın egemen toplumunu savunmak değildir. Feminizm topluma kadın ve erkek arasındaki eşitliğinin olduğunu anlatmayı amaçlar. Anlamadınız, anlayamıyorsunuz. Ayrıca feminizm yorum yapan bazı kullanıcıların dediği gibi kadınların komplekslerini ve cinsiyetçiliklerini öyle değilmiş gibi yutturmak için uydurduğu bir kılıf değildir. Feminizm cinsiyetçilik değildir. Eğer feminizmi bu içeriklerdeki gibi bir düşünce olarak dayatırsanız ve açıklamaya çalışırsanız bazı yorumlardaki gibi boş düşüncelerden kurtulamazsınız. Yine söylüyorum. Feminizm iki cinsiyet arasındaki eşitliği savunur. Kadın ya da erkeğin egemen toplumunu değil. Feminizm bu içerikteki gibi değildir. Feminizm herkes içindir. Etrafınızda feminizmin ne olduğunu bulabileceğiniz bir çok yer varken kesinliği belli olmayan tek bir kaynak niye? Bilip bilmeden konuştuğunuzda bazen gerçekten iğrençsiniz.

beyza-ilhan5

Hay ağzına yüreğine sağlık

ilgaz-gallagher

#22 #2 #9 Feminizm herkes içindir, arkadaşlar. Unutnayın.

hoplamakampi

"erkekleri öldürecez" yazan biri erkeklerden korkan ve psikolojik sorunları olan biridir. çocukken erkeklere karşı hastalıklı bir algı geliştirmesine sebep olan bir travma yaşamış olabilir. kadınların yaptığı şey sadece laf. erkekler ise gerçek olarak yapıyor. bakın dünyaya. gördüğünüz, kullandığınız hemen her şey bir erkeğin hayal gücünün eseri. işte kadınlar hiç birşey yapamadıkları için, yeteneksiz oldukları için erkeklerin fiilen yapabildikleri şeyleri laf ile yapmaya çalışıyorlar. yani bir nevi şark kurnazlığı. feminizmden korkuyormuş erkekler. hahahaha. gülsemmi ağlasammı. bir erkeğin gözünde bir feminist grup 1 kümes dolusu tavuk izlenimi verir en fazla. evet en fazla bu. daha fazlası değil. boyuna yapamadığı şeyleri erkekler engelliyormuş gibi saklama ve erkeklere laf yetiştirme derdinde 1 yığın kompleksli, duygusal sakat kadın sürüsü. erkekler ise kadınlarla savaşmıyor, çünkü zaten yenik, zaten zavalı olan bir bünyelerle savaşmak zaman kaybıdır. erkekler zekası ile savaştılar ve bugün dünya gelirinin büyük çoğunluğu erkeklere ait. bunu fiziksel güç ile elde etmediler :) bu yalanla ancak çocuklarınızı kandırabilirsiniz. erkekler sadece hayatlarını yaşıyorlar. erkeklerin kadınları ezmek, kadınları ikinci sınıfa atmak gibi bir derdi de yok. bu da kadınların kendi korkuları ve yetersizlikleri yüzünden uydurduğu koca bir yalan. yeteneksiz olduklarını kabul edemedikleri için erkekler bizi engelliyor diye bir yalan uydurdular. yetenekli olan kadınlar topluma yetenekleriyle ve zekasıyla entegre olup hayallerinin peşinden gitti. ve istediği hayatı elde etti. yeteneksizler ise laf üretmekle meşgul oldular ve oluyorlar. kadınların çoğu yetenekliydi de dünya tarihi boyunca mı erkekler sizi engelledi? 2 milyon yıl sürekli erkekler mi engel oldu kadınlara? hahaha.. ya atın atında, attığınız yalanlara önce kendiniz inanın. kendiniz inanmadığınız yalanları söylüyorsunuz. vahim olan bu. beyinsizler. amazonlarda toplumu kadınlar yönetiyor. peki neden dünyanın en ilkel yaşam biçimi hala amazonlarda? neden hala sazdan çadırlarda yaşıyorlar? çünkü yetenek yok. görsel uzamsal zeka yok. mühendis zekası yok. işte bu yeteneksiz, ezik kadın sürüleri güya erkeklerle feminizm yoluyla savaştıklarını zannediyorlar. erkeklerde sadece gülüyor. hep gülüyor. siz bu zekada olduğunuz, asıl olayı anlamadığınız sürece de erkekler hep gülecek. "kadınları öldüreceğiz, keseceğiz" diyende bir ton erkek var. al bunu koy o salakların üstüne. şiddet ve şiddet ifadeleri yetersizliğin, yeteneksizliğin ve korkunun belirtisidir.

maivedeniz

Boş bir beynin ürettiği çok boş ve cinsiyetçi bir yazı. Kimse kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmıyor diyip aynı zamanda kadınlara yeteneksiz, beyinsiz gibi sıfatlar yapıştırmak ayrı bir ironi zaten. Neyse, sen git erkeklere özgü o muhteşem zekanı kullanıp, olağanüstü mühendislik yeteneklerinle güzel icatlar yap.

sila-gursoy

abi madem şidddet yetersizliğin belirtisiyse bu zamana kadar kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin hepsi yetersizdir ve sen de bu düşünceye sahip biri olarak yetersizsin yeteneksizsin...

Başlıklar

kadınlar
Görüş Bildir