Erkeklerin Böğrüne Hançer Gibi Saplanan 25 Feminist Duvar Yazısı

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Feminizm nedir ne değildir defalarca anlattık. Feministler, kadınların taleplerini ve erkek egemen zihniyete karşı isyanlarını çeşitli platformlarda dile getiriyorlar. Bu platformlardan en özgür olanı ise kimsenin müdahale edemediği duvarlar. İşte kadınlardan 25 duvar yazısı.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. İspanyolca: Hayatının kadını olamam çünkü ben kendi hayatımın kadınıyım

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. İspanyolca: Kadınsız devrim olmaz

17. 

18. 

19. 

20. 

21. Kadınlar artık susmayacak!

22. 

23. 

24. 

25. 

Bonus: Derdofeministler

Bonus: Pankartlarda kalan duvarlara yansımayanlar

Eli bıçaklı bonus

Not: İçerik yorumlarından böğrüne hançer saplanan erkeklerin çıkardığı sesi duyabilirsiniz ^.^

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mulayim-bozkurt

Feminizm toplumda kadının haklarını çoğaltma, erkeğinkiler düzeyine çıkarma, eşitlik sağlama amacını güden düşünce akımı, kadın hareketidir.(TDK tanımı) Şuanda kadınlar ve erkekler hukuk olarak tamamen eşittir. Hak olarak kadınların ve erkeklerin üstün olduğu noktalar vardır. Bu ise eşitliği sağlar. Bu arada feminizm yerine egaliteryanizm kullanılmıyor?

fredmayjss

feministlerin hepsi aptal ve lez aq birbirinizi yalayın durun ne diyim

gizolata

Siz buna feminizm demişsiniz ama bu şey olmuş. Hani bir karikatür vardı ya, babanın biri "Polyanna gibi çocuğum olsun istiyordum. Oldu ama erkek oldu" diye. Çocuk da "çok mutluyum çünkü ç*küm vaaaar" diye dolanıyordu. Heh onun kadın versiyonu olmuş. Çok mutluyum çünkü *mım vaaaar!

maivedeniz

Feminizmin bazı feministler tarafından bile erkek düşmanlığı olarak algılanması benim biraz sinirlerimi bozuyor. Neyse.

kahlosmiles

Feminizmin ne olduğunu anlayamamış olanların hazırladığı bir içerik daha. Feminizm erkek ya da kadın egemen toplumunu savunmak değildir. Feminizm topluma kadın ve erkek arasındaki eşitliğinin olduğunu anlatmayı amaçlar. Anlamadınız, anlayamıyorsunuz. Ayrıca feminizm yorum yapan bazı kullanıcıların dediği gibi kadınların komplekslerini ve cinsiyetçiliklerini öyle değilmiş gibi yutturmak için uydurduğu bir kılıf değildir. Feminizm cinsiyetçilik değildir. Eğer feminizmi bu içeriklerdeki gibi bir düşünce olarak dayatırsanız ve açıklamaya çalışırsanız bazı yorumlardaki gibi boş düşüncelerden kurtulamazsınız. Yine söylüyorum. Feminizm iki cinsiyet arasındaki eşitliği savunur. Kadın ya da erkeğin egemen toplumunu değil. Feminizm bu içerikteki gibi değildir. Feminizm herkes içindir. Etrafınızda feminizmin ne olduğunu bulabileceğiniz bir çok yer varken kesinliği belli olmayan tek bir kaynak niye? Bilip bilmeden konuştuğunuzda bazen gerçekten iğrençsiniz.

beyza-ilhan5

Hay ağzına yüreğine sağlık

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

kadınlar
Görüş Bildir