Erdoğan Sanayicilere 'Döviz Almayın' Uyarısı Yaptı ve Ekledi: 'Aksi Takdirde B ve C Planını Uygulamak Zorunda Kalırım'

 > -
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonun üstesinden geleceğiz" dedi. Ayrıca sanayicilere seslenen Erdoğan "Bankalara saldırarak oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. Aksi takdirde biz de, başta şahsım, B planını, C planını uygulamak zorunda kalırım. Bunu da böyle biliniz" uyarısında bulundu. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da "İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'nda konuştu.

Konuşmasına, Trabzon'un kanaat önderleri ve gönüllü kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde yüzde 69,4 oy oranıyla kendisini cumhurbaşkanlığına layık gören Trabzonlulara teşekkür etti. 

Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, "Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonun da biz üstesinden geleceğiz. Türkiye'yi ve Türk milletini tehdit etmek hiç kimsenin, hiçbir devletin, hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir." dedi.

"Eğer böyle bir yola tevessül ederseniz, yanlış yaparsınız" 📹

Erdoğan konuşmasının finaline doğru sanayicilere seslendi ve şu ifadeleri kullandı:

"Bankalara saldırarak oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. ‘Battık, bittik, işi sağlama alalım’ gibi yollara lütfen tevessül etmeyin. Eğer böyle bir yola tevessül ederseniz, yanlış yaparsınız. Bilesiniz ki bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak, sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarın da görevidir. Aksi takdirde biz de, başta şahsım, B planını, C planını uygulamak zorunda kalırım. Bunu da böyle biliniz.”

İlerleyen saatlerde Hürriyet gazetesine konuşan Bakan Albayrak "Mevduatlara el konulmayacak, hesaplardaki dövizler TL’ye döndürülmeyecek" açıklamasında bulundu.

Berat Albayrak: 'Mevduatlara El Konulmayacak. Hesaplardaki Dövizler TL’ye Döndürülmeyecek' - onedio.com
Berat Albayrak: 'Mevduatlara El Konulmayacak. Hesaplardaki Dövizler TL’ye Döndürülmeyecek' - onedio.com

📌"B ve C planı" ile döviz kuru sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir