Erdoğan Mersin'i 'Bozkurt'la Selamladı: 'Sefer Görev Emri Gelince Gideceğiz'

 > -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de halka seslenirken, "Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan" dediği sırada önce 'bozkurt' işareti yaptı, ardından da 'rabia' işaretiyle devam etti.Erdoğan daha önce de yaptığı sefer görev emri açıklamasını yineledi: "Komuta kademesi sefer görev emri gelsinler dedikleri zaman önce ben sonra da siz beraber gideceğiz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin 6. Olağan İl Kongresi öncesi halka hitap etti. Erdoğan konuşmasını ağırlıklı olarak Afrin'de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na ayırdı.

Erdoğan terörle mücadelede kararlılık mesajı verirken,"Tek millet, tek bayrak , tek devlet, tek vatan" dediği sırada önce 'bozkurt' işareti yaptı.

"Afrin alındığı andan itibaren sahiplerine teslim edilecek"

Afrin'e doğru ilerleyişin sürdüğünü belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Teröristlerden 3 bin 195'i etkisiz hale getirilmişti herhâlde şimdi çok daha ilerlemiş vaziyette. Afrin'e doğru ilerliyoruz. Burada terör koridoru oluşturmak istediler buna müsaade etmeyeceğiz, yanlış yapıyorsunuz dedik. Bunlar Türkü, TSK'yı bilmiyorlar. Güvenlik güçlerimiz hep birlikte onlara gereğini yapmaya başladı.Komuta kademesi sefer görev emri gelsinler dedikleri zaman önce ben sonra da siz beraber gideceğiz. Şehitlerimizin akıttıkları kanın neticesi ortada. Afrin alındığı andan itibaren sahiplerine teslim edilecek. Oranın sahipleri kimse, onlara teslim edilecek.

Erdoğan geçtiğimiz ay, "Bizi Afrin'e götür" sloganlarına "Sefer görev emri olanlar hazır olsun" diye yanıt vermiş, ancak "şu anda ihtiyaç yok" diye eklemişti 👇

Erdoğan 'Bizi Afrin'e Götür' Sloganlarına Yanıt Verdi: 'Sefer Görev Emri Olanlar Hazır Olsun' - onedio.com
Erdoğan 'Bizi Afrin'e Götür' Sloganlarına Yanıt Verdi: 'Sefer Görev Emri Olanlar Hazır Olsun' - onedio.com

Erdoğan'ın 'bozkurt'lu selamı sosyal medyanın da en çok konuştuğu konular arasında...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir