Görüş Bildir
Haberler
'Erdoğan'dan İstifade Edeceğimizi Ümit Ediyoruz'

'Erdoğan'dan İstifade Edeceğimizi Ümit Ediyoruz'

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 

Bakanlar Kurulu'nun 19 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanması ile ilgili Bülent Arınç, 'Tarihi Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşerek birlikte belirlediler. Bakanlar Kurulu'nu toplantıya davet etmek ve kendi başkanlığında bu toplantının yapılmasını talep etmek Cumhurbaşkanımızın elbette hakkıdır' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Bakanlar Kurulu'nun 19 Ocak'ta toplanacağı konusuna değinen Bülent Arınç, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanmasını biz de uygun buluyoruz ve bundan istifade edebileceğimizi de ümit ediyoruz. Muhalefet farklı anlamlar yüklüyor ama Cumhurbaşkanımızın bu yetkisini kullanmak istemesini takdirle karşılıyoruz. Tarihi Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşerek birlikte belirlediler. Bakanlar Kurulu'nu toplantıya davet etmek ve kendi başkanlığında bu toplantının yapılmasını talep etmek Cumhurbaşkanımızın elbette hakkıdır' dedi.

'TÜRK VATANDAŞLARININ TAMAMI KURTULDU'

Yanan feribot kazası ile ilgili olarak Bülent Arınç, 'Feribot kazasında Türk vatandaşlarının tamamı kurtuldu' diye konuştu. 

'PKK İÇERİSİNDE DERİN YAPILANMALAR VAR'

Cizre'deki olaylara ilişkin Bülent Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu;  'Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin, terörü bir rant olarak görenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini, PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, Çözüm Süreci'ndeki ilerlemelerin bu derin yapıları rahatsız ettiğini, son derece otoriter bir yapıya sahip olan örgütün bölge genelinde herhangi bir farklılığa, değişik bir sese ve renge de tahammül edemediklerini gösteriyor' dedi.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASIYLA İLGİLİ KANUN

Kişisel verilerin korunmasıyla ilgili kanun tasarısının Meclis'te öncelikli olarak görüşüleceğini dile getiren Bülent Arınç, 'Kanun kapsamında öngörülen bireylerin sağlık, etnik köken, dini inançları, özel nitelikli kişisel verilerine ilişkin herhangi bir şikayet, başvuru ve rahatsızlıklarını iletebilecekleri bir kurulun oluşturulması son derece önemli bir adımdır. Kanun, çağdaş hukuk normları içinde ve insanların özel hayatının korunmasını amaçlayan fevkalade olumlu bir kanun tasarısıdır' dedi.

KREDİ VE BURSLARDA ARTIŞ

Kredi ve burslarda artış yapılacağını belirten Bülent Arınç, ' 2014'te aylık 300 lira olan kredi ve burs miktarının 2015'te 330 liraya yükseltileceğini, yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine ise 990 lira ödeneceğini ifade etti.

  • AA
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0