Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'dan 'Aç Kaldık' Diyenlere: 'Vicdansızlık Yapma, Aç Kalan Falan Yok'

etiket Erdoğan'dan 'Aç Kaldık' Diyenlere: 'Vicdansızlık Yapma, Aç Kalan Falan Yok'

Ekonomik kriz eleştirilerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın? Aç kalan falan yok. Yeter ki dürüst, samimi ol. Şu anda yapmış olduğumuz zamlarla, parasal düzenlemelerle vatandaşımızın bu imkanlarını da nereden nereye getirdiğimiz ortada' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde konuşan Erdoğan, iktidarda oldukları süre boyunca yap-işlet-devret yöntemi ile hayata geçirdikleri köprü, tünel ve yol projelerini anlattı; 'Hakikaten aşkınız varsa, inanıyorsanız ve bu ülkeye bir şeyler yapayım diyorsanız, yaparsınız. Biz yola böyle çıktık ve bütün bunları başardık.' dedi.

Hayat pahalılığı ve ekonomik kriz eleştirilerine de değinen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

  • 'Birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Vicdansızlık yapma, aç kalan falan yok. Yeter ki dürüst, samimi ol. Şu anda yapmış olduğumuz zamlarla, parasal düzenlemelerle vatandaşımızın bu imkanlarını da nereden nereye getirdiğimiz ortada.

  • Bu muhalefet muhalefet yapmak için değil akılları bulandırmak için ne yapabiliriz, bunun gayreti içerisinde. Bugün Demokrasi Özgürlükler Adası’nda da ifade ettim. 27 Mayıs’ta bu CHP ne dediyse, inanın bugün de aynı şeyi söylüyor. Ne diyorlardı o zaman, rahmetli Menderes ve arkadaşları için ‘uçaklarla dolu altın ve pırlanta kaçırdılar’. Şimdi aynı şeyi şu andaki Bay Kemal benim için söylüyor, eline diline dursun.'

👇

Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt

Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt
  • 'Tayyip Erdoğan için böyle bir şey söyle de birileri yutsun, yutmazlar. Bu millet sana gereken dersi verecek. Utanmadan kaçacak diyor. Erdoğan’ı 15 Temmuz gecesi kaçırtamadınız, ama sen tankların arasından kaçtın. Saat 23.00 tankların arasından kaçtın. Kimler sayesinde? O FETÖ’cü bazı güvenlikçiler sayesinde.

  • Bakırköy Belediyesi’ne kaçtın, orada keyif kahvesi içmeye kalktın. Ben de Marmaris’ten çağrımı yaptım. 15 dakika eğer geç kalsaydım, bu gün belki karşınızda olmayacaktım. Rabbimin takdiri neyse o, bunu kimse değiştiremez.

  • Herkesi meydanlara çağırdığımda benim sevdalısı olduğum bu millet Atatürk Havalimanı’na yığıldı ve bizi beklemeye başladılar. Geldim, onlarla orada kucaklaştık ve birlikte yolumuza devam ettik.

  • Bütün bunlar ne içindi? Arkadaşlar bu bir sevdanın neticesidir. Eğer bu sevda varsa gerisi yalan. Bay Kemal ne derse desin, Erdoğan burada. Bütün dünya ile şu andaki alışverişlerimiz, irtibatlarımız nasıldır bunlar ortada. Bay Kemal sen hiç heveslenme. Erdoğan bu ülkede hizmet etmeye devam edecek.

  • Paralardan bahsediyor, Amerika’ya şuraya buraya. Evet 150 bin lira tazminat kazandım, bir 100 bin lira daha kazandım. Bu paraları o iftira attığı TÜRGEV ve Ensar vakıflarına Bay Kemal adına veriyorum. Hiç olmazsa hayra vesile olsun.

  • Bu anlattığı bahsettiği şeyler özellikle Amerika’da yapılan Türk Evi’nin iki cadde arkasında muhteşem bir yurt. Buna bu kadar yalan, yanlış şeyleri yapıştırmanın, iftira atmanın ne anlamı var? Akşam yalan, sabah yalan. Bütün başlattığımız altyapı seferberliği, genişlettiğimiz hak ve özgürlük iklimi iş dünyamızın gücünü ve cesaretini arttırdı.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
225
158
57
18
16
11
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Sarayın penceresinden her yer Paris tabii Reis. Yapmış oldukları zamlarla da vatandaşın imkânlarını nereden nereye getirdikleri ortadaymış. Artık ne demekse bu.

stroke

Akp mantığı şu hergün makarna yenebiliyorsa açlık yoktur. Birisi Cumhurbaşkanına şunu söylese; Biz sağlıklı beslenmek istiyoruz. Çocuklarımıza Meyve, Sebze, ... Devamını Gör

nihal

En acısı da çoğu insanın bunu idrak edememesi.. Eskiden şu mu vardı bu mu vardı gözümüz aç diyerek kendilerine sağlıklı beslenmeyi lüks görmesi. Saraydakiler... Devamını Gör

Zynp

Özür dilerim başkanım.Ben aç değil diyetteymişim…