Erdoğan 'Bazı İş Adamları Garip Garip Açıklamalar Yapıyor' Dedi ve Ekledi: 'Herkes Haddini Bilecek'

 > 
332PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Seçim iptali kararının ardından sosyal medyada paylaşım yapan TÜSİAD'ı eleştiren Erdoğan, 'Bazı iş adamı grupları, açıklanan karardan sonra garip garip açıklamalar yapıyorlar. Önce herkes haddini bilecek' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın gündeminde dün YSK'nın aldığı karar vardı.

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin Yenilenmesine Karar Verdi - onedio.com
YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin Yenilenmesine Karar Verdi - onedio.com

Erdoğan, karara ilişkin "İstanbul seçimlerinde organize bir yolsuzluk, tam kanunsuzluk olduğuna inanıyoruz." dedi.

Kararın ülkeye, millete ve İstanbul'a hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bu kararı, siyasetçiler olarak sorunlarımızı demokrasi ve hukuk içinde çözme irademizi güçlendirecek, hakemliği milli iradeye bırakacak en doğru adım olarak görüyoruz. İstanbul seçimlerinin üzerindeki gölgenin kalkmasını sağlayacak bu kararı, demokrasimizi güçlendirecek önemli bir adım olarak görüyoruz.

AK Parti'nin sandıktan çıkan sonucu kabullenmemek, hakkı olmayan bir seçimi kazanmış gözükmek gibi bir derdi asla yoktur, olamaz."

Erdoğan, karar sonrası sosyal medya paylaşım yapan iş insanları da tepki gösterdi: 'Bunlar anormalleşmeyi getirir, yanlış yapıyorsunuz

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bazı iş adamları grupları baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Bundan sonra da tabii ki bizden bu tavırlarınızla ülkemizin geleceğine yönelik bir normalleşmeyi konuştuğumuz dönemde sizler burada seçim hukukunun işletildiği bir yerde böyle bir açıklamayı yaparsanız bunlar normalleşmeyi getirmez anormalleşmeyi getirir. Yanlış yapıyorsunuz önce herkes haddini bilecek."

Ne olmuştu?

Dün TÜSİAD'ın resmi Twitter hesabından açıklama yapılmış ve "31 Mart yerel seçim sonuçları açıklanmadan evvel vurgulamış olduğumuz gibi, kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanmamız gereken bu dönemde, seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir." denilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "8 yıl aradan sonra Öcalan'ı, avukatlarının İmralı'da ziyaret etmesi muhalefet tarafından 'yeni bir çözüm süreci' olarak da yorumlandı." demesi üzerine Erdoğan, "Bir çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir" değerlendirmesinde bulundu.

Binali Yıldırım'ın adaylığıyla ilgili pek çok yorum yapıldığı hatırlatılarak, "Siz ne diyorsunuz? Karar nedir? Başka bir ismin aday olma ihtimali var mı?" sorusu üzerine ise Erdoğan, "Bu soruları soranlar herhalde seçim kanunlarını hiç bilmiyorlar. Hiç bilmediklerinden dolayı da bu tür yollara başvuruyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. İstanbul'daki bu seçimin adayları bellidir, şu anda bizim adayımız da Binali Yıldırım Bey'dir." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir