Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan Bayraktar'ın 'Dosyamda Ne Varsa Doğrudur' Açıklamasına Takipsizlik

Erdoğan Bayraktar'ın 'Dosyamda Ne Varsa Doğrudur' Açıklamasına Takipsizlik

Batuhan
20.10.2021 - 09:02

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17-25 Aralık sürecinde istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa hepsi doğrudur, hem tapeler hem teknik takip” sözlerine ilişkin “soruşturma yapılmasına yer olmadığına” karar verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur. Hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Bayraktar’ın açıklamalarını yargıya taşımış ve Bayraktar’ın yanı sıra eski bakanlar Egemen BağışMuammer Güler ve Zafer Çağlayan hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak”, “zimmet”, “irtikap”, “görevi kötüye kullanma” ve “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” suçlarını işledikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

"Daha önce soruşturma yapıldı"

"Daha önce soruşturma yapıldı"

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın aktardığına göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “aynı olayla ilgili olarak daha önceden soruşturma yapıldığı” gerekçesiyle “soruşturma yapılmasına yer olmadığına” karar verdi.

HKP, karara itiraz etti. İtiraz dilekçesinde, “savcılığın, ikrar ve itiraflara dair maddi gerçekliği araştırmaya lüzum görmediği ve göz ardı ettiği” kaydedildi. Kararı veren savcının, “yetkisini kötüye kullandığı” belirtilen dilekçede, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in de tanık olarak dinlenmesi istendi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
8
7
3
3
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Uğur Yaman

şaşırdık mı mk

Resho

Çalmışlar, çaldılar, çalacaklar, çalıyorlar gibi iddialara olan tavrınızı zaten biliyorduk da ÇALDIK itirafına bile takipsizlik vermek... Umarım elbet bunlar... Devamını Gör

demet s.

hahaha