Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Engelli Oğlundan Vazgeçmeyi Reddeden Bir Anne ve Harvard'ı Kazanan Oğlunun Hikayesi

11bPAYLAŞIM

Oğlu engelli doğunca ondan vazgeçmeyip engelleri aşması için sonuna kadar savaş veren bir anne... BoredPanda'dan derlediğimiz hikayeleri o kadar derin bir anlam ifade ediyor ki.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/chinese-mother...

Zou Hongyan, oğlunu ilk kez 1988 yılında kucakladı. Ancak doğum sırasında neredeyse havasızlıktan ölen Ding Ding adındaki oğlan, serebral palsili doğdu.

Hubei bölgesindeki doktorlar, Zou'ya oğlundan vazgeçmesini önerdi. Onu kurtarmaya çalışmanın faydasız olduğunu, büyüdüğünde ya engelli ya da düşük zekalı olacağını söylediler.

Ding Ding'in babası bile doktorlarla hemfikirdi, oğlanın aileye 'yük' olacağını düşünüyordu. 😠

Ancak Zou oğlunu bırakmamakta kararlıydı ve hemen boşanma davası açtı. Ailesini desteklemek ve tedavi masraflarını karşılayabilmek için birkaç işte birden çalıştı.

Boş zamanlarında Ding'i rehabilitasyona götürdü. Oğlunun rahatsızlığından ötürü sertleşen kaslarına nasıl masaj yapılacağını öğrendi.

Aynı zamanda oğluyla zekayı geliştiren oyunlar oynadı ve yapbozlar yaptı. Oğlunun bu durumla sonuna kadar baş etmesini sağladı.

Ding, 2011 yılında Pekin Üniversitesi'nden mezun oldu. Hemen ardından aynı üniversitede Hukuk master'ı yaptı. 2 yıl çalıştıktan sonra Harvard'ı kazandı.

Hangi bölümde okuduğunu bilmiyoruz ancak Ding'i bu başarısından ötürü tebrik ediyoruz.

Umut dolu bir hikaye. Harika bir anne. ☺☺

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kbrnrshn

Yaşasın ümidini asla yitirmeyen anneler...

corpse-bride

işte kiminin içinde gerçek bir anne baba yatıyor ,kimin de ise o yok olmayanda çocuk yapıyor sonra ben buna nasıl bakıcam dıyıp salıyor ya ortalıga gelde dellenme

rrr

harikasınız, en en yürekten içlendim ne desem bilmiyorum, ana işte helal olsun. bırakmaz seni. iyki boşamışın o kocayı, sevdiğine inanç en önemli şeydir

birinci-tekil-birey

Engelsiz hayattan kareler... Muhteşem.

alp_er

annelik acaba nasıl bi duygu. hiç bir zaman anlayamayacağım ve hep anladığımı sandığım bir duygu olacak.

rrr

anladığını nasıl sanıyon ya:D

alp_er

benim de çocuğum var ve sonsuzluğun sevgiye dönüştüğü yerdeyim. ama annelik başka birşey

Görüş Bildir