Engelli Kızından İlham Alarak Tasarladığı Emniyet Kemeri Kılıfıyla Birçok Çocuğun Ailesini Rahatlatan Anne Sosyal Medyada Viral Oldu

-
Abone ol

Beş çocuk annesi yaratıcı kadın, engelli çocuklar için icat ettiği 12 dolarlık emniyet kemeri kılıflarını paylaştıktan sonra, sosyal medyada binlerce istek aldı. Detayları sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Natalie Bell, koklear implant hastası kızından ilham alarak acil durumlarda kişilerin sahip olduğu engeller ve çocuk sağlığı konusunda yetkilileri uyarmak için bu kılıfları tasarladı.

Tasarımını kendi sayfası Personalised by Nat'de paylaştı. Gönderisi 61 bin beğeni aldı. 

"Her zaman arabada kızımla olduğum sürede bir kaza olursa ve doktorlar kızıma müdahale edecek olduğunda kızımın rahatsızlığından ötürü MR çekilmemesi gerektiğini söyleyemeyecek durumda olursam, ne olacağını düşünürdüm. Şimdi bu kılıflar varken endişe etmeme gerek kalmadı. Bu kılıflar herhangi bir zorluk anında söylemeniz gereken özel ihtiyaçlar konusunda yapılabilir." 

Natalie, kızının rahatsızlığını taşıyan çocuklar için "İşitme engelliyim. MR çekmeyin." ve otizmli çocuklar için "Otizmliyim. Yardıma karşı çıkabilirim." şeklinde tasarımlar yaptı.

Dahiyane tasarım her türlü engelli çocuk için tasarlanabilir. Şu an bir tanesi 12 dolara, iki tanesi 20 dolara satışta. Binlerce insan Natalie ile bu ürün için şimdiden iletişime geçti. 

"Bu çocuklar için tıbbi bir bileklik tasarlanabilir ama bunlar çok küçük oluyor. Bu nedenle ben de acil durum ekiplerinin bunu direkt fark edebileceklerini düşündüm. "

Natalie'nin icadı ile ilgili birçok insan olumlu yorum yaptı.

"Eşim Yangın ve Kurtarma ekibinin bir parçası olarak, fikrimin harika olduğunu söyledi. Gerekli birçok bilgiyi sağlayan bu değerli parçanın, çalışanların bilerek ve ilgiyle yaklaşmasına olanak tanıdığını belirtti. "

"Bu harika bir fikir! Polis olarak bunları ihtiyacı olan herkese verebilmeyi isterdim."

"Bu ayrıca demans hastası yetişkinler için de harika bir fikir."

Bu icat ayrıca kalbi sağda olan dekstrokardi hastaları için de oldukça iyi olacak. Çünkü tıbbi yardım uzmanları her zaman kalbin solda olduğunu düşünerek hareket ediyorlar.

Natalie ise bu konudaki farkındalığı arttırdığı için oldukça mutlu!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
maca_as

Bir insan "koklear implant hastası" olamaz. Koklear implant kullanabilir. Lütfen bunu düzeltin ki gayet güzel bir galeri olsun.

eppursimuove

Koklear implantı var, hastası değil

farkedmez

harika düşünmüş. yanlış bir müdahale yanlış bir hareket nelere sebep oluyor.

Görüş Bildir