Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Engel Tanımayan Bir Adamın Hikayesi: Down Sendromlu Todd, Hayallerindeki Mesleği Yapıyor!

-

Böyle haberler okudukça içimiz ısınıyor! Down Sendromlu Todd'un hayalleri gerçek oldu ve düşlediği işi yapıyor. Metro kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/10/11/man-with-...

29 yaşındaki Down Sendromlu Todd Scanlon'ın hayali iskele işçisi olmaktı.

Coles İskele/İnşaat Şirketinde part-time işe giren Todd'un hayalleri gerçek oldu. Şirket sahibi Martyn Coles'a onu işe alması için 2 yıl boyunca resmen yalvaran Todd, haftanın iki günü şirket için çalışıyor. Kendisine verilen işleri layığıyla yapan Todd işini ve iş arkadaşlarını çok seviyor.

"Yükseklik dışında her şeyi seviyorum. İskelenin tepesine çıkmak biraz korkutucu oluyor bu yüzden iskelenin altında olmayı daha çok seviyorum."

"İskele işçisi olmak istiyordum çünkü insanlara yardım etmeyi çok seviyorum. 3, 4 ve 6 metrelik iskele borularını taşıyorum" diyor Todd. Pazartesi ve Çarşamba günleri 5 kişilik bir ekiple birlikte çalışıyor.

Todd'un patronu Martyn "Down Sendromlu olması Todd için bir engel değil" diyor.

Diğer işçiler gibi özel ekipmanlar giyen Todd, iskelenin güvenli bir şekilde kurulmasına yardımcı oluyor. Martyn, Todd'la birlikte şirketinin "Engel Yok" sloganını benimsediğini söylüyor ve Todd'un diğer insanlarla aynı olduğunu vurguluyor. "Engelli olabilirsiniz, maddi imkansızlıklarla büyümüş olabilirsiniz ama bunlar mühim değil. Hayatta herkese şans verilmeli. Eğer Todd'u tanıyorsanız işini ne kadar severek yaptığını da biliyorsunuzdur" diyor Martyn.

"Biz ne iş yapıyorsak Todd da aynı işi yapıyor" diyor iş arkadaşları.

"Todd oldukça verimli çalışıyor. Malzemeleri araçlara yüklüyor, şantiyeye taşıyor ve iskelenin kurulmasına yardım ediyor. Şu ana kadar onu engelleyen hiçbir şey olmadı, olacağını da sanmıyorum."

Firmanın sahibi Martyn, Todd'un aile dostu.

Her yıl Todd'un ailesiyle tatile giden Martyn: "Uzun zamandır Todd yanımda çalışmak istediğini söylüyordu. 3 ay önce Todd ortama uyum sağlayabilecek mi diye şantiyeye çağırdık ve denedik.1 Ekimde de mesai yapmaya başladı" diyor.

"Ona ne iş verilirse eksiksiz yapıyor ve iş arkadaşlarıyla çok iyi anlaşıyor."

Todd'un işi iyice öğrenmesi ve 2.seviye NVQ iskele kalifikasyonu alması için şirketin çıraklık eğitimleriyle ilgilenen Construction Industry Training Board (CIBT) ile çalışıyor.

Todd'u canı gönülden tebrik ediyoruz ve tekrar söylüyoruz ENGEL YOK!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

ne mutlu kalp kalp işini severek yapanlara bayılıyorum

gzm-ynklr

Bravo.

Görüş Bildir