Enfeksiyon Nedeniyle Gözünden 11 Tane Canlı Solucan Çıkartılan 5 Aylık Bebek!

-

Doktorlar bir bebeğin gözünden 11 canlı solucan çıkarttı. Çocuğun yuvarlak solucan enfeksiyonuna, komşularının evcil hayvanıyla temasıyla yakalandığına inanılıyor. Detayları sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/health/artic...

Dong Dong olarak adlandırılan 5 aylık Çinli bebek, annesinin bir şeylerin ters gittiğini fark etmesiyle hastaneye kaldırıldı.

Bebeğin annesi, Dong Dong'un gözünde bir rahatsızlık olduğunu fark etmişti. Doktorlar gerekli incelemeleri yaptıklarında bebeğin gözünde nematodoz enfeksiyonu olduğunu belirttiler.

Bebeğin hem göz kapağında, hem de göz küresinin yüzünde birçok solucan vardı.

Solucanlar alınırken çekilen video ise durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Solucanların Thelazia callipaeda türü olduğu düşünülüyor. Bu tür, ilk olarak Çin'de 100 yıl önce keşfedilmiş bir parazit olarak biliniyor. Bu parazitten kaynaklanan enfeksiyon, Avrupa ve Asya'da gözlemleniyor. Köpeklerde, kedilerde ve insanlarda konaklıyor.

Solucanların bebeğin gözünden çıkartılması yaklaşık 21 dakika sürdü.

Solucanlar cımbız yardımıyla tek tek çıkartıldı. Sonrasında da analiz yapılması ve enfeksiyona dair daha detaylı bilgi alınması için laboratuvara gönderildi. Dong Dong ise hala tedaviye devam ediyor. Dong Dong'un annesi evlerinde köpek veya kedi olmadığını ama çocuğunun, komşunun evcil hayvanlarıyla etkileşime girdiğini belirtti.

Umarız en kısa zamanda sağlığına kavuşursun minik!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

psikolojimin bozulacağını bile bile izledim aaaaaağğğğğğ

muharrem_ince_sevdalisi

öğğğ kusacam vallaha

ozturk-sadri-alisik

Allah Allaaaaaahh ulan son zamanlarda bu türedi

Başlıklar

Çin
Görüş Bildir