En Vatansever Millet Hangisi? Ülkelere Göre ''Vatan Sana Canım Feda'' Diyen Toplumların Yüzdelik Oranı

-
Abone ol

Bu içeriğimizde "ülkem için seve seve savaşırım" diyen vatandaşların oranlarını derledik. Bakalım hangi Avrupa ülkesi vatandaşları savaşmak istemiş hangileri istememiş? 👇

Kaynak

28. Hollanda - %15

27. Almanya - %18

26. Belçika - %19

25. İtalya - %20

24. İspanya - %21

23. Avusturya - %21

22. Çek Cumhuriyeti - %23

21. Bulgaristan - %25

20. İzlanda - %26

19. Birleşik Krallık - %27

18. Portekiz - %28

17. Fransa - %29

16. Danimarka - %37

15. Romanya - %38

14. Makedonya - %38

13. İrlanda - %38

12. İsviçre - %39

11. Letonya - %41

10. Sırbistan - %46

9. Polonya - %47

8. Yunanistan - %54

7. İsveç - %55

6. Bosna Hersek - %55

5. Kosova - %58

4. Rusya - %59

3. Ukrayna - %62

2. Türkiye - %73

1. Finlandiya - %74

Bir teoriye göre Finliler de Türk değil mi? 😉

Sence Türkiye'nin %73'ü ülkesi için hayatını feda eder mi?

Evet
Hayır

Peki sen ülken için canını feda eder misin?

Evet
Hayır
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
evsen-metin-mert

feda etmiycek top olanlar kim

mustafa-sel2

yüzde 73 ün geri kalanı kürtler,suriyeliler vb. ve de türklük bilincinin farkında olmayan türkler bunlara çok üzülüyorum yani aslında ben Türküm diyen Atatürkçü geçinen kendini sosyete zanneden chp zihniyeti Atatürkçülüğn en temel prensibi olan ''Vatan herşeyden önce gelir'' prensibini atlıyorlar bunun farkında değiller onlarda herşeyin farkına varırsa türkiyedeki 60 milyon türk nüfusunun hepsi daima savaşmaya hazırdır Kadın Erkek Çoluk çocuk farketmez Her Türk asker doğar .

mustafa-sel2

Arkadaşlar görüyorum ki mevcut hükümeti sevmeyenler feda etmem diyor bu çok büyük bir cahilliktir anadolu bin yıldır bir TÜRK toprağı hiçbir hükümet fark etmeksizin bu topraklar için sonuna kadar savaşmak mecburiyeti ve azminde olmamız gerek şahsen bende mevcut hükümeti sevmem oy vermem fakat konu VATAN ise tek bir saniye düşünmem anlatabiliyor muyum ? düşünmem asla düşünmem .

dragutreis

Ben ülkem için canımı feda etmem. Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı, Kıbrıs savaşında şehit olan ya da gazi olanların değerini bilemeyen angutlarla işim olmaz. Tersi durumda koşullar sağlandığında, yani aklı başında bir ulus varsa eğer bu ülkede yani ülkesinin, yurdunun, bayrağının, ait olduğu ulusun, çapsız insanların peşine takılmayacak kadar akıllı ve yurttaşlığın gereklerini yerine getirecek kadar yetkin, demokrasinin erdemlerini yücelten bir halk varsa o zaman sıkıntı olmaz. Yoksa hazır buldukları vatanı baksanıza kimlere emanet ediyorlar?

icequeen6

Ben bugun canimi verecegim, ama vatanimi bu hale getiren siyasetciler sicacik koltuklarinda otururacak, kendi cocuklarinin ceplerini doldurup yurtdisina gonderecek. Tabii, tabii...

Görüş Bildir