Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Sıradışı Şirketler Belli Oldu

Anasayfa > Gündem

Deloitte, ABD'nin en başarılı ve sıradışı şirketlerini listeledi. Google ve Amazon'un giremediği listede ilginç isimler var.

Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Deloitte tarafından hazırlanan rapor, en sıra dışı markalarını ortaya çıkarttı.

İlginç olan şey ise ilk 100’e giren isimler arasında Google ve Amazon gibi devlerin yer almayışı oldu. Amerikan şirketleri için geçerli olan bu listede Google 338 milyar dolarlık servetine rağmen oldukça geride kaldı.

Amazon ve perakende sektörünün mevcut lideri Wal-Mart ise ilk 100’e giremeyen diğer isimler oldu. Şaşırtıcı detaylar bununla da kalmıyor. Facebook ve Twitter gibi büyük markalar da ortalıkta gözükmüyor. Listeye girmeyi başaran finans sektöründen JPMorgan Chase, Goldman Sachs ve Fargo dikkat çekerken, U.S. Banks ise sıralamada 93. olabilmiş.

Coca-Cola, 60. sırada ve PepsiCo‘nun 11 sıra arkasında yer alırken, Apple tanınmış isimler arasında en üstte olan isim. Ancak o da ilk 10’un dışında kalarak 13. olabilmiş.

Peki bu kadar büyük isimleri geride bırakıp, listenin başına geçen kim? Deloitte’e göre birinci sırada Copart adlı bir şirket bulunuyor. Bu şirket, Dallas merkezli bir otomobil satış mecrası. “Lisans yok. Problem yok” sloganı ile satış yapan ve Amerikalılara ehliyet sormadan araç sunan bu şirket, dünyanın en dikkat çekici ismi olarak görülmüş.

Deloitte, gelecek eleştirileri önceden tahmin etmiş olmalı ki kriterlerle ilgili bir açıklama da yaptı. Açıklamada üç önemli kritere dikkat ettiklerinden bahseden Deloitte, listeye girmek için kârlılık, büyüme oranı ve şirketin pazardaki hisse ağırlığını baz aldıklarını ifade ediyor.

Listenin tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz.

TechInside

Kaynak: http://www.techinside.com/en-siradisi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?