En Çok Hangi Meslek Gruplarının Partnerini Aldattığını Merak Ediyor musunuz?

-
Abone ol

Aldatmak birçok farklı kişi için farklı sebeplerden ötürü yaşanır. Kimi aldatmalar 'mikro-aldatma' olarak küçük seviyelerde kalırken, kimileri hayatınızdaki ikinci kişilerle aşk yaşamaya kadar gider. 

Peki nedir bunun sebebi? Daralmak mı? Farklı heyecanlar aramak mı? Bir kişiye bağlanamayacağını bilerek yine de ilişki peşinde koşmak mı? Bunu sosyal bilimcilere bırakalım ama bizim sizler için Independent'tan derlediğimiz araştırmaya göre en çok aldatan meslek grupları şöyle...

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style...

Dünyanın en büyük çöpçatanlık sitelerinden biri olan Ashley Madison, yakın zamanda 1.074 kişinin katıldığı bir anket yaptı.

Uzun yıllardır (en az 10 boyunca en fazla bir kez iş değiştiren) aynı meslekleri sürdüren katılımcılardan partnerlerini aldatmış olanlar seçildi ve bazı sorular soruldu. 

İşte, mesleklerine karşı olan bağlılığı ve sadakati, partnerlerine gösterememiş meslek grupları:

12. %2 Erkek: Sosyal hizmetler çalışan - %1 Kadın: Politikacı

11. %3 Erkek: Tarım işleri, çiftçilik - %4 Kadın: Sanat ve eğlence sektörü

10. %3 Erkek: Sanat ve eğlence sektörü - %4 Kadın: Adli, kanun hizmetleri çalışanı

9. %4 Erkek: Eğitim - %4 Kadın: Zanaat işleri, esnaf

8. %4 Erkek: Adli, kanun hizmetleri çalışanı - %4 Kadın: Pazarlama ve iletişim sektörü

7. %5 Erkek: Tıp çalışanları - %8 Kadın: Bilgi işlem sektörü çalışanları

6. %6 Erkek: Pazarlama ve iletişim sektörü - %9 Kadın: Mağazacılık, mağaza görevlisi veye hizmet sektörü çalışanı

5. %8 Erkek: Finans - %9 Kadın: Sosyal hizmetler çalışanları

4. %8 Erkek: Garsonluk, barmenlik, barista veye otel sektörü çalışanı - %9 Kadın: Finans sektörü

3. Bu sırada kadın ve erkekte de aynı yüzdeye sahip olmak üzere 'GİRİŞİMCİLER' bulunuyor.

Partnerini en çok aldatan kişiler listesinin üçüncü sırasında kendini farklı sektörlerde girişimci olarak tanımlayanlar oldu. 

Araştırmaya göre bunun bir sebebi de, bu tür kişilerin kendi tercihlerini, kendi kurallarını koyma eğiliminde olması ve seks hayatlarını da iş hayatları gibi yönetiyor olmaları olabilir.

2. %12 Erkek: Bilgi işlem, bilişim sektörü - %12 Kadın: Eğitim (öğretmenlik, akademik eğitmenlik)

1. İlk sırada yer alan %29'luk erkek dilimi 'esnaf, teknik işler' mesleklerine sahip. Kadınların %23'lük kesimi ise tıp çalışanları.

İlk sırada yer alan %29'luk erkek dilimi 'esnaf, teknik işler' mesleklerine sahip. Kadınların %23'lük kesimi ise tıp çalışanları.
İlk sırada yer alan %29'luk erkek dilimi 'esnaf, teknik işler' mesleklerine sahip. Kadınların %23'lük kesimi ise tıp çalışanları.

Ashley Madison iletişim genel müdürü Isabella Mise'a göre, bu tür sektörlerde çalışan erkeklerin çalışma saatleri düzensiz olduğu için hayatlarına ikinci bir kadını sokmakta zorlanmıyorlar. 

Kadınlar için ise, uzun mesailer, strese karşı verilen fiziksel ve ruhsal reaksiyon bir yasak aşk ilişkisi arayışının sebebi olabiliyor!

Kısıtlı sayıda katılımcı ile yapılmış bu araştırma sonucunda hiçbir meslek grubunu da zan altında bırakmak istemeyiz! Sonuçta aldatan insan her ne olursa olsun aldatır!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sciencesoldier

Asker yok neyseki. Benimkibeni aldatsaydi nolurdu kim bilir

erlik

Öğretmen. Kesin bilgi. Daha atanmadan, okulda başlıyorlar :D

king_of_sparta

aldatacak insan her şekilde aldatır.meslek grubuyla ne alakası var,karakterle alakalı.

corpse-bride

bı laf vardır erkek para bulunca once sıgarayı sonra arabayı sonra kadını degıstırır dıye o hesap

can_can

Erkekte olay fırsat bulan yapabilen adamın aldatması olarak görülüyor ki zaten erkek poligamiktir.. Kadında ise statü arttıkça (eğitim, kariyer vd) eş beğenmeme tatmin olmama ve dolayısıyla aldatma ihtimali yükseliyor yani bkz. hipergami..

can_can

Hayır poligami, yani çok eşlilik iç güdüsü.. Ha sen bu kadınlar ve erkekler niye bu kadar bozuldu diye soruyorsan eskiden din, toplum baskısı varken ve maneviyat ve kişilik özellikleri (fedakarlık, sadakat, mütevazılık vs) övülürken insanlar yerinde durabiliyordu. Şimdi modern dünyanın toplum yapısıyla, kadın erkek ilişkilerinin baskıdan kurtulmasıyla, bencillik, çıkarcılık ve zevkçilik peşinde koşulmasıyla, rol modelleri örnek alarak git gide mantıktan uzak hareket etmeye başlıyoruz. Bu da bizi görünümde insan ama içgüdülerinin esiri olan bir memeli hayvan gibi davranmaya zorluyor.. Al işte olay bu kadar basit..

Görüş Bildir