Elle Tutulur Hiçbir Yanı Olmamasına Rağmen Turistler Tarafından Aşırı Rağbet Gören 10 Tehlikeli Turizm Türü

105PAYLAŞIM

Siz hangisini deneyimlemek isterdiniz?

1. Seks Turizmi

Özellikle Kamboçya, Tayland, Filipinler, Jamaika, Bangladeş ve Dominik Cumhuriyeti gibi ülkeler, seks turizmi söz konusu olduğu zaman inanılmaz rağbet görüyor. Seks turizmi için gelen turistler, isminden de belli olduğu üzere yalnızca seks yapmak için bu seyahati gerçekleştiriyor. Bu turizm türü öyle bir hal aldı ki Tayland, yurt içi hasılatlarının %12'sini seks turizminden kazanıyor.

2. Cihat Turizmi

Cihat turizminde turistler savaşa katılmaz. Bu duruma gezi olarak bakarlar. Bu turistler hakkında garip olan şey ise savaşın bitmesi durumunda eve dönecek olmalarından dolayı korkmaları...

3. Gecekondu Turizmi

Hindistan'da Mumbai, Brezilya'da Rio de Janerio ve Filipinler'de Manila, gecekondu turizminin zirvesidir. Kalabalık ve yoksul bir yaşam süren insanların şartlarını canlı canlı görmek isteyen insanlar, gruplar halinde mahallelerde dolaşıyor.

4. İntihar Turizmi

İsviçre'de önlenemez bir biçimde artış gösteren intihar turizmi, zaten garip olmasının yanında aynı zamanda yasal bir şey! Tamamen yasalar üzerine kurulu olan bu turizm türünde insanlar bir intiharı görebilmek için kilometrelerce yol geliyor. İntihar turizmi genellikle ölmeye karar veren hastaların ötenazi ile hayatlarını kaybetmeleri üzerine gerçekleşiyor.

5. Mezar Turizmi

Ünlü insanların mezar taşlarının ziyaret edilmesi üzerine kurulan bu turizm türünde, turistler mezarlara notlar ve fotoğraflar bırakır. Bir nevi anma hizmeti olarak da görülen bu turizm türündeki en kötü şey mezarların inanılmaz pis bırakılması...

6. Uyuşturucu Turizmi

Ucuz uyuşturucu satın almak için Kolombiya en çok tercih edilen ülkedir. Bu olay öyle bir hal aldı ki satıcılar doğrudan turistlerin gezdiği yerlerde hazır bekliyor.

7. Nükleer Füze Turizmi

ABD'de yaygın bir turizm türü olan nükleer füze ve atom bombası turizmi, eski nükleer füzelerin depolandığı Tucson, Arizona'da epey yaygın. Bunun yanı sıra ilk atom bombasının patlatıldığı yerler gibi mekanlar ziyaretçilere açılıyor.

8. Silah Turizmi

ABD, silah satışı konusunda en rahat ülkelerden birisidir. Pek çok ülke vatandaşı, ABD'ye yalnızca silah satın almak için gitmektedir. Silah satın alımının yanı sıra Hawaii ve Las Vegas, yol kenarlarında atış poligonları barındırıyor.

9. Doğal Afet Turizmi

Doğal afetin yıkıcı etkilerini yakından görmek üzerine kurulu olan bu gezi türünde özellikle kasırgaları ile ünlü olan ABD, ilk sıralarda yer alıyor. Buna örnek olarak Katrina Kasırgası sonrasında New Jersey'in turist akımına uğraması verilebilir.

10. Deneme Turizmi

Deneme turizmi, listedeki en garip turizm türü olabilir. Tamamen şansınıza göre şekillenecek olan bu gezide gözlerinizi tamamen kapatarak arkadaşlarınız tarafından gezdirilirsiniz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Bizlere Çok Normal Gelse de Türkiye’ye Gelen Turistlerin Bir Türlü Anlam Veremedikleri Türklere Has 17 Durum - onedio.com
Bizlere Çok Normal Gelse de Türkiye’ye Gelen Turistlerin Bir Türlü Anlam Veremedikleri Türklere Has 17 Durum - onedio.com
Dünyanın En Acayip 20 Yeri - onedio.com
Dünyanın En Acayip 20 Yeri - onedio.com
Oldukça Etkileyici Olmalarına Rağmen En Az Turist Çeken Yerler - onedio.com
Oldukça Etkileyici Olmalarına Rağmen En Az Turist Çeken Yerler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cem-erem

hadi canım ... sex turizminin ELLE TUTULUR bir tarafı yok !!! silah turizmi ...uyuşturucu turizmi ...

eexorciist

en tehlikelisi metro turizm bence sonuç kaçınılmaz 😂😂😂😂

erlik

İsimlerini verip rencide etmeyi çok istediğim iki embesil arkadaşım dayak turizmi seviyor mesela. Bankacılık kariyerlerinin başında (tabi o zaman 1 dolar 1,2 falan) gaza gelip; kredi çekip Ukrayna'ya gittiler. Barda tanıştıkları hatunların eve davetlerine centilmenlik icabı icabet ederken 2 Slav arkdaş tarafından azıcık hırpalanmışlar. Adamlar kaldırım taşlarını, bina duvarını hatta yer yer asfaltı bu iki mal ile dövdükten sonra bizimkiler o denli memnun kalmışlar ki, telefon, cüzdan, saati falan hep bahşiş diye adamlara ve kızlara bırakmışlar.

erlik

Tabi sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Olaya daha profesyonel bir perspektifle bakan Tayland'ı 2. dayak turizmleri için tercih ettiler. Burada da Phuket'te barda tanıştıkları hanım arkadaşların devletlerine icabet sonrası hanım olmadıklarını öğrenmeleri ve "ladyboy" kavramı ile tanışmaları aynı anda oluyor. Tabi bu tanışmanın sonu bir önceki seferlerinden farklı olmuyor. Kafa sarılı, kol kırık yurda dönüş yapıtılar. Bence bunu da eklemek gerek. Mesela bende Tacikistan'da Duşanbe'de yemiştim. Hoş oluyor.

hulya-tastekin

Siyaset turizmi-Türkiye

lilithtrinty

ne manyaklar var yaa

Görüş Bildir