Elinize Almadan Bir Kez Daha Düşünün! Akıllı Telefonlar Klozetlerden Tam Yedi Kat Daha Kirli!

-

Arkadaşınız telefonundan size video göstermek mi istiyor? Sakın telefonu elinize almayın!

Akıllı telefonlar neredeyse klozetlerden yedi kat daha kirlidir. Bu bakterilerin çoğunluğu ise telefonların sahiplerinden gelmektedir. Konu üzerine yapılan araştırmaları Metro'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/12/03/you-shoul...

Initial Washroom Hygiene isimli firma akıllı telefonları temizlemek için sildi. Temizlediklerini sandıkları telefonları incelediklerinde beklemedikleri bir sonuçla karşılaştılar.

Telefonlar nemli kaldığı için bakteri yuvası haline gelmişti.

Araştırmayı yapan firma klozetlerde 220 çeşit bakteri olduğunu söylerken akıllı telefonlarda bu sayının ortalama 1.479 olduğunu iddia ediyor.

Aberdeen Üniversitesi Bakteri Bilimi Profesörü Hugh Pennington, telefon sahiplerinin sürekli cihaz ile temas halinde olmasının akıllı telefonları bakteriler için bulunmaz bir ortam haline getirdiklerini söylüyor.

''Yakın zamanda telefonlarda mide ve bağırsak iltihabına sebep olan virüsler türeyecektir. Akıllı telefonlardaki bakteriler çoğunlukla telefonun sahibinin bakterileridir. Bu nedenle telefon sahiplerinin hastalığa yakalanma olasılıkları daha düşüktür. Bununla birlikte insanların kontrolsüzce telefon alışverişi yapmalarını kesinlikle önermiyorum.''

Arkadaşınızın kakasına dokunuyor olabilirsiniz!

Birçok insan kendilerine ait olmayan telefonlarla haşır neşir oluyor fakat bu gerçekten hastalıkla sonuçlanabilecek kötü bir durum! 

Yemek yerken telefon kullanılırsa enfeksiyon kapma riski daha da artıyor.

SBS'ye konuşan Dr. Anchita Karmakar: ''Telefonların küçük boşluklarında su ve hava parçacıkları var. Kauçuktan yapılan telefon kılıfları bakterilerin hoşuna gidecek şekilde sıcak bir ortam sağlıyor. Tuvalete girdiğinizde telefonunuzu kullanmasanız bile girip çıkarken elinizde olması bakterilerin çoğalması için yeterlidir. Bir de üzerine elinizi yıkamıyorsanız bakteri oluşumu kaçınılmaz bir durumdur. '' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alektamovit

Sadece akıllı telefonlar bakteri yuvası ise, kullanırız bi nokia 3310 hijyen içinde yaşarız.

bicekilya

Alın bunu kuscak bu

Görüş Bildir