Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ekmek Parası İçin Her Gün Ölümle Burun Buruna Gelen İnsanlar

 > 
20PAYLAŞIM

Eğer hayatınızın stres dolu olduğunu düşünüyorsanız, belki de bu insanları gördükten sonra bu düşüncenizden vazgeçeceksiniz. Çin'in kırsal bir bölgesi olan Yoshan'da yaşayan bu insanlar her gün hayatlarını riske atarak işe ve okula gidiyorlar. Yoshan kasabasında yediden yetmişe herkes, köylüler tarafından yapılmış ilkel teleferik sistemini kullanmak zorunda çünkü işe ve ve okula gitmelerinin başka hiçbir yolu yok. 1 kilometre uzunluğunda ve 5 kilometre yükseklikte bulunan bu teleferik, her gün onlarca yetişkinin ve çocuğun hayatını ellerinde tutuyor ve onları ulaşmak istedikleri yere taşıyor. İşte Yoshan kasabasının her gün yaşadığı risk dolu anlardan birkaç görüntü;

Kaynak: http://www.viralnova.com/hefeng-count-ca...

1. Bir köylü teleferiğin düzgün çalışması için kabloları yağlıyor.

2. İnsanları taşıyan teleferiği çalıştıran mekanizma işte bu.

3. İşçiler her gün bu teleferiği kullanarak işe gidebiliyor.

4. Çocuklar bu yolculuğu bir oyun gibi görüyorlar çünkü henüz risklerin farkında olamayacak kadar masumlar.

5. Fakat yetişkinlerin haklı korkusu gözlerinden okunabiliyor çünkü kasabanın geçmişinde birkaç kez ölümcül teleferik kazası bulunuyor.

6. Hayvanlar da bu teleferik ile taşınıyor.

7. Manzara güzel fakat bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalı!

8. Yushan Tepesi'ne çıkan güvenli bir teleferik sistemi bulunuyor fakat Yushan Köyü bu teleferiği kullanabilecek bir konumda değil.

Her gün ekonomisinin daha iyi gittiği söylenen ve yakın gelecekte dünyanın ekonomik lideri olması beklenen Çin hükümeti, işçilerinin güvenliğini sağlayamayacak kadar aciz midir? Yoksa tıpkı buradaki gibi insan hayatına değer verilmiyor mu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir