Eğlenmesini Bilen Kadınların İş Hayatında Daha Başarılı Olmasının 13 Sebebi

 > -
Abone ol

Eğlenmesini bilen, coşkulu bir sosyal hayatı olan, gece gezmelerinin sevdalısı kadınlara dikkat edin, gündelik hayatlarının ve iş yaşamlarının da bununla doğru orantılı olarak ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Neden derseniz...

1. Böylesine yoğun ve hareketli bir yaşama ayak uydurabilmek onlara sonsuz bir enerji kaynağı sağlar.

Vücut saatleri zaman içinde az uykuya, geç yatmaya, erken kalkmaya, koşturmaya uyum sağlayacak şekilde programlanmıştır.

2. Kolay kolay sarsılmazlar.

Eğlenmesini bilen kızlar değişen planlara, kaosa, karmaşaya aşina olurlar. İş hayatında da sıkça rastlanan plan değişiklikleri, karmaşalar onları kolay kolay sarsmaz.

3. Doğal iletişimcidirler.

Sosyal ortamlarda her türden insanlarla iletişim içerisinde olan, onları idare eden bu kızların iş hayatındaki iletişim becerileri üst seviyede olur.

4. Her yerde kontrol onlardadır.

Eğlence sevdalısı kızlar özgürlüğüne düşkün, bağımsız, kendine güveni yüksek tiplerdir. Bu maceracı ruhları onları gece hayatında ayakta tutar, kontrollerini asla kaybetmezler. Bu iş hayatında da son derece aranan ve gerekli bir özelliktir.

5. Doğal karizma...

Gece kulübünün, barın, vs. çalkantılı, gürültülü, dağınık ortamında insanlara söz geçiren, onlara kendini dinleten, onları idare eden birinin, iş hayatında bir oda dolusu insanı idare edemeyeceğini düşünmek saflık olur.

6. Gözleri kolay kolay korkmaz.

Geceleri tek başına dışarı çıkan, barda erkekleri ustalıkla savuşturan, eve tek başına dönen, kendine hakim birinin iş dünyasındaki "korkutucu" (!) erkeklerden çekinmesi için hiçbir sebep yok açıkçası.

7. Sabırsız değillerdir.

Eğlenmeyi bilen kızlar sabırlı olmayı da bilir. Arkadaşları beklemek, grubun çıkmasını beklemek, tuvalet sırası beklemek, bara girişi beklemek... İş hayatında sabırsız olmazlar, beklemesini bilirler.

8. Şirket eğlencelerinin, happy hour'ların gözdesi olurlar.

Sanmayın ki gece hayatını seviyorlar diye bu kızlar içip içip sızar. Aksine içmesini bilirler, kontrolü kaybetmezler, eğlenirken eğlendirirler. Biri ofis sinerjisi mi dedi?

9. Kırılgan bir yapıları yoktur.

Parti kızları kırılgan, alıngan, enerjisi çabuk düşen tipler değildir. Bu onların duygusuz olduğu anlamına gelmez bilakis ne kadar iyi bir idareci olduklarının işaretidir.

10. Para idaresinde son derece başarılı olurlar.

Eğlenmeyi seven kızlar önceliklerinin son derece farkındadır ve bütçelerini nasıl harcayacakları konusunda doğal bir yetenekleri vardır. Bunun iş dünyasında ne anlama geldiği malumunuz.

11. Uluslararası bağlantıları geniştir.

Erasmus ile Türkiye gelmiş arkadaşlarını eğlendirme, gittiği yerlerde yeni arkadaşlıklar kurma, vs. onun işidir. Uluslararası bağlantılar kurma konusunda staj yapıyordur eğlenmeyi seven kızlar.

12. Onlar için 9 - 5 diye bir kavram yoktur.

Onlar için günün her saati aktif olmak şaşılacak şey değildir. Mesai rutinini kırmış, günün her saati aktif olmayı başarabilen insanlardır onlar.

13. Uyum sağlamak onların işi.

Gittiği her ortama çabuk adapte olan, bir gecede 2-3 mekan dolaşan, yeni insanlarla çabuk kaynaşan bu kızların iş hayatında herhangi bir yeni duruma herkesten çabuk uyum sağlaması sizi şaşırtmasın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dolgundudak

Teşekkür ederim Editör. Ben bile kendimi bu kadar net anlatamazdım. İltifatlar için ayrıca teşekkür ederim . İnsana 24 saat yetmeyince sende enerjini hep yüksek tutmayı öğreniyorsun ve vücutta bunlara alışıyor.

sinecemis

Benim daha okurken uykum geldi bunlar bu enerjiyi nereden buluyorlar?

fati

güzel olsun yeter. hem iş dünyasında hemde eğlenmede ii olurlar. merak etmeyin. gerçek bu. kimse çirkin kızı alıp eğlenmeyi öğretmiyorki...

enk-capital

La sabahın köründe işe gidip akşam altıya doğru geldin mi kirli donlarını yıkayacak vakit kalmıyo. Zaten yemek yiyim, gömlek ütüliyim derken kendini tv karşısında kanepede sızmış buluyosun. Sonra sabah erken uyanıcam diye gidip zıbarıyosun. Hafta sonları da hafta içi yapamadıklarını yapıyosun (temizlik, sinema, alışveriş falan filan). Gece çık, iç sıç gel sonra da müdür ol diye bişey yok. Öyle bi dünya yok.

cunku-pervol-siyahle-yikandi

Hangi dünya bu gerçekten. Hangi parayla hangi zamanda??? Biz en güzel yıllarımızı köpek gibi okuyup bir işte çalışarak geçiriyoruz.

unslsmsk

sektör?

Görüş Bildir