Ecevit'e Yazar Kasa Fırlatan Ahmet Çakmak: 'Artık Emekliyim, Esnaf Olsam Tepkimi Koyardım'

 > 
498PAYLAŞIM

2001 yılında yaşanan ekonomik kriz döneminde, dönemin başbakanı Bülent Ecevit' yazar kasa fırlatan esnaf Ahmet Çakmak, "Ülkenin ekonomisi şu an ağlanacak halde. Artık emekliyim. Esnaf olsam tepkimi koyardım" dedi. 

'Neden tepkimi koymayayım?'

2001 yılında, Başbakan Bülent Ecevit'e yazar kasa fırlatarak "Sayın başbakanım al, ben bir esnafım" diyen ve yakın siyasi tarihimizin sembollerinden biri haline gelen Ahmet Çakmak, TL'de Dolar ve Euro'ya karşı ciddi değer kaybının ardından tekrar gündeme geldi.

Sözcü'den Mehmet Pişkin'in haberine göre, eylemini dövizin rekor kırdığı bugünlerde neden tekrar etmediği kendisine sorulan Çakmak, “Ben o eylemi yaptığım zaman esnaftım. Ancak bugün esnaf olsam ve aynı sıkıntıları yaşasam yemin ederim ki aynı şeyi yine yapardım. Neden tepkimi koymayayım” dedi.

'Ecevit'in iyiliğinden başka bir şey görmedim'

Ahmet Çakmak, eyleminine ilişkinse şunları söyledi:

“Eylemi yaptıktan sonra bütün herkes yardım etmek istedi. Bülent Ecevit'in iyiliğinden başka bir şey görmedim. MHP'li Mehmet Şandır ne ihtiyacımız varsa gönderiyordu. O günlerde derdini anlatan insanlara sahip çıkan bir devlet anlayışı vardı. Ancak bugün öyle değil”

'Ekonomi düzgün yönetilmiyor ancak kimse sesini çıkaramıyor'

“Ülkenin ekonomisini görünce çok üzülüyorum. Ekonomi düzgün yönetilmiyor. Ancak kimse sesini çıkaramıyor. Ya gerçekten mağdur değiller ya da korkuyorlar. Tarih boyunca böyle bir esnaf hareketi sadece 2001 yılında oldu. Ancak bugün insanlar korkuyor, hükümete laf edemiyor. Çünkü sağcılara FETÖ, solculara PKK damgası vuruluyor. İnsanlar bu damgayı yemek istemiyor.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir