Ebeveynlerin Çocuklarına Dünyanın En Tuhaf Sebeplerinden Ötürü İzlemeyi Yasakladıkları Diziler ve Filmler

-

Küçükken ailenizin yasakladığı bir televizyon programı var mıydı? BuzzFeed de aynı soruyu üyelerine sormuş, ancak kimi ailelerin yasaklama sebepleri kulağa biraz garip gelmiş.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alliehayes/21-r...

1. Küçük Deniz Kızı

"Babası papaz olan bir arkadaşım vardı. Çocuklarının animasyonu izlediğini görünce VHS'i yakmış. Çünkü ona göre deniz kızları şeytaniymiş. Daha da kötüsü, animasyon kiralanmış."

2. The Fairly OddParents

"Annem dizide ebeveynlerin aptalca hareket ettiklerini söyledi ve her ebeveynin o kadar aptal olduğunu düşünmemiz için izlememizi yasakladı. Peki biz ne yaptık? Yan komşumuz olan büyükbabamlara gidip oradan izlerdik."

3. Power Rangers

"Annem çok şiddet yanlısı olduklarını düşünüyordu. Ama yine de çok da endişelenmesine gerek yoktu, çünkü bir kuralımız vardı. Ne zaman arkadaşımın evinde bu dizi açılırsa nazik olmak için izleyecektim."

4. Harry Potter

"Cadılık İncil'de yasaklı. Biraz daha büyüdükten sonra sırf inattan tüm filmleri izledim ve tüm kitapları okudum. Sonunda kafayı taktım. 10 yıldır Potterhead'im ve bunun bir kısmının çocukluğumdan kalma bir isyan yüzünden olduğunu biliyorum."

5. Tam Raven'a Göre

"Babam üvey kardeşlerimin diziyi izlemesine izin vermezdi, çünkü ona göre beyaz ırktan insanlar aptal gibi gösteriliyormuş."

6. Aslan Kral

"İzleme iznim yoktu çünkü annem planlanmış cinayetlerden haz etmiyor."

7. "Disney filmi yok, o kadar."

"Hiçbir Disney yapımını izlemeye iznim yoktu çünkü annem eşcinselliği destekleyen bir şirkete para yedirmek istemiyordu. Ben şu an Magic Kingdom'da çalışıyorum, kız arkadaşım da Hollywood Stüdyoları'nda."

8. Titanik

"Arkadaşlarım hep seks sahnesi yüzünden olduğunu düşündü, ama annem ölüme dayanamayacağımı biliyordu; özellikle suda yüzen cesetlere. 11 yaşında Titanik'in müzikalinde bile oynadım ama annem asla izlememe izin vermedi."

9. Teletabiler

"Ailem diziyi fazla garip buldu ve uyuşturucuyu teşvik eden bir yapısı olduğunu düşündü. Açıkçası haksız olduklarını söyleyemem."

10. Veggie Tales

"Annem izlememe izin vermezdi çünkü dinle alakalıydı. Annem dine karşı değil, ama başkalarının görüşlerini bana dayatmalarını istemediğini söyledi. Yetişkinliğe gelene kadar sebzeler hakkında sıradan bir animasyon olduğunu düşünmüştüm."

11. Herkül

"Babam izlememe izin vermezdi çünkü alıntı yapıyorum: 'Yalnızca bir gerçek Tanrı var.'"

12. Pokémon

"Gittiğim kilisedeki 'kıdemli'lerden birisi bir gün çizgi filmde geçen isimlerin ve karakterlerin şeytani kökenleri olduğu konusunda vaaz verdi. Ama yine de Disney filmlerini izlemeye, Zelda video oyunları oynamaya ve Yu-Gi-Oh! kartları takas etmeye iznimiz vardı. Yani birinin önemsemesi için vaaz mı gerekiyor?"

13. One Tree Hill

"Dizi 2003'te ilk çıktığında 9 yaşındaydım ve bayıldım. Ailem KESİNLİKLE izleyemeyeceğimi, yaş grubum için fazla yetişkin içerik olduğunu söyledi. Arkadaşlarım American Idol'a hastaydı, ailem de odalarına gidip arkadaşlarımla telefonda konuşurken yarışmayı izlememe izin veriyorlardı. Ama aslında American Idol izler gibi yapıp One Tree Hill izliyordum."

14. Lizzie McGuire

"Lizzie'nin ebeveynlerinin özellikle aptal gibi gösterildiğini düşünüyorlardı ve Lizzie de onları sık sık manipüle ediyordu. Benim de bu huyu kapmamdan korktular."

15. Friends

"Babam izlememize izin vermezdi çünkü ona göre dizi 'Birbiriyle yatıp duran birkaç arkadaş hakkında.' idi."

16. Mulan

"Annem atalarının Mulan'a erkek gibi giyindiğini söylediğinde VHS'i iade etti. Hatta Disney'e mektup yazdığından bile eminim. Onlar da karşılığında bize 'A Bug's Life'ı verdiler. Filmi bundan yıllar sonra izledim."

17. The Sound of Music

"İkinci yarısını izlemeye iznim yoktu. Her seferinde düğün sahnesinden sonra  kapatırlardı. Naziler olmaz!"

18. Powerpuff Girls

"Ailemin dediğine göre çok küçükken bir bölüm izlemişim ve evi yok etmeye kalkmışım."

19. Oz Büyücüsü

"Anneme göre film şeytanın elinden çıkmaydı ve izlersem günah dolu bir hayat sürdürecektim. Şu yaşa geldim, filmi hala izlemedim."

20. SüngerBob KareŞort

"Annem ilk başta bizi aptala çevireceğini söyledi, ama sonrasında sırf onu gıcık ettiği için izin vermediğini itiraf etti. Fark etmez zaten. Büyükannemin evinde sürekli izlerdik ve o da anneme çaktırmazdı."

21. "Televizyon filan yok, o kadar."

"Evimizde televizyon yoktu ve sınıfta bir şeyler izlenecekse orayı terk etmek zorundaydım. Eğitim için olması hiçbir şeyi değiştirmiyordu. Çok katı bir kilisede büyüdük ve onlara göre televizyon 'tek gözlü şeytan'dı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
maide.bozkurt

coğu mantıklı

heart-shaped-glasses

Benim annem de Power Rangers'ı yasaklamıştı bir de Cennet Mahallesini. Sebebi onlar gibi konuşmaya başlamam ve çiğdem kabuklarını Pembe gibi tükürerek yememdi 😂😂

barbatusos

oz♡

gizemyeniklerr

Harry Potter,Titanic,Friends,One Tree Hill, Pokémon,Powerful Girls ♥

rumeysa-yaka

Bonus 95-98 li yıllarda anti sihirli annem anneleri :D

Başlıklar

CinsellikFriendsHarry PotterWalt Disneydizi
Görüş Bildir